Poseł Urbaniak zbombardowany przez internautów

Udostępnij
Tweet

Poseł z Ostrowa Wlkp. Jarosław Urbaniak postanowił w trudnym okresie napaści Rosji na Ukrainę dołożyć swoim politycznym przeciwnikom. Starał się zrobić to w inteligentny sposób, ale czy wyszło to zdania są podzielone. Podkreślił na twitterze, że ponownie pyta kiedy Polska w ramach sankcji przeciwko Rosji zaprzestanie importu węgla z tego kraju.

Przejdźmy najpierw do liczb i faktów. W ostatnich dwóch latach polskie firmy importując węgiel z Rosji spowodowały, że stanowił on odpowiednio 65 i 75% udziału. W liczbach bezpośrednich było to 14 mln ton węgla kamiennego i o 15% więcej w ubiegłym roku. Dla porównania Niemcy sprowadzają w tym samym czasie około 30 milionów ton węgla z Rosji.

Dlaczego polskie firmy wolą go ściągać z tego kraju? Jest tańszy, bardziej kaloryczny i mniej zanieczyszczony. Wydobywany jest z kopalni odkrywkowych.
Rosyjski węgiel trafia przede wszystkim do gospodarstw domowych, ciepłowni i zakładów przemysłowych. Surowiec z importu kupują też spółki z udziałem Skarbu Państwa, ale w małych ilościach.

Co ciekawe premier Mateusz Morawiecki na konferencji odniósł się do tej kwestii, co posłowi z Ostrowa chyba umknęło.

– Chciałbym, żeby Polska była taką potęga gospodarczą, żebyśmy mogli sami nałożyć sankcje na Rosję, aby były dotkliwe – powiedział premier Morawiecki. Jak dodał największy realny skutek odnoszą sankcje, które solidarnie są nakładane na Rosję przez cały Zachód.

Jeśli byśmy zaprzestali importu z Rosji, co mogło by zostać zakwestionowane przez organy europejskie, to skąd poseł chciałby żeby pokryć różnicę w cenie jego zakupu? Pytań jest zresztą więcej co można przeczytać w dosadnych opiniach internautów z twittera.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

45 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Anty
1 rok temu

Urbaniak to psychol. Zamiast w momencie wojny się jednoczyć (podobno Polska jest jedna) to próbuje zbić na niej kapitał polityczny. Efekt może być tylko jeden – spadek poparcia i bankructwo polityczne. Temu Panu razem z Donaldem już dziękujemy.

Nick
odpowiada  Anty
1 rok temu

No tak to tylko pis moze zbijac kapital na wojnach i katastrofach lotniczych itd

Zorientowany
1 rok temu

Ja mam pytanie do posła Urbaniaka. Co aktualnie porabia były kanclerz Niemiec Gerhard Schroeder? Otóż jest szefem rady dyrektorów w Rosyjskim koncernie „Rosnieft”. I cały czas wspiera Nordstream śmiejąc się nam w twarz, a przez cały czas przyklaskiwał mu jako szef Rady Europy Donald Tusk. Skoro jest Pan z PO i popiera swojego guru Donalda to proszę odnieść się do tych faktów.

Olaf
1 rok temu

Jeden z komentujących ten artykuł na FB napisał, że JU to bezmUzg.. w profilu tego pana ( niejaki Zarzecki) czytam,że kończył on ZespUl SzkUl Zawodowych.. śmieszne jest to,że kretyn i analfabeta nazywa kogoś bezmózgiem..

Eryk
1 rok temu

Urbaniak ty ostrowski PO-JEBIE

Poyeby
odpowiada  Eryk
1 rok temu

W Ostrowie wielu podobnych jemu mieszka.

olo
1 rok temu

za moje i wasz pieniadze tak sie cwaniaczy , nie glosowac i innych jego kolesow , buta i cwaniactwo a wlbiesiczka

Doktor
1 rok temu

Dla tego pajaca debilizm jest groźniejszy od koronawirusa.

Grochek
1 rok temu

Co wy oglądacie kłamstwa TVP INFO

Obiektywny
1 rok temu
  • Niestety, sankcje sankcjami ale Rosja jest nadal głównym odbiorcą produkowanych niektórych towarów na naszym rynku. W wypadku sankcji Rosyjski konsument nie kupi naszego towaru a Polski robotnik straci pracę. Niestety tak jest że zwykli ludzie których ta wojna guzik obchodzi najwięcej tracą. A wojen by nie było gdyby politycy musieli sami na nią wyruszyć i to z rodzinami.
Radek
1 rok temu

Sprowadzamy od 12 lat jakby pan urbaniak nie wiedział to podpisano umowe 15 letnią za rządów PO

Dkdiifjeiwuahhd
1 rok temu

Mam taka propozycje do mieszkańców kijowa może zorganizujecie tam marsz równości lgbt, może wtedy UE zareaguje bo widza zabójstwa dzieci, ostrzeliwanie przedszkoli, domów dziecka nie robi wrażenie a jak ostrzelaja marsz zaraz będzie reakcja.

45
0
Napisz co o tym sądziszx