Noworodek w oknie życia

Udostępnij
Tweet

Ostrowskie Okno Życia kolejny raz zdało egzamin. Wczoraj został porzucony w nim noworodek. Okres jest szczególny, bo przed Świętami Bożego Narodzenia. Jest to chłopiec z donoszonej ciąży. Trafił na oddział neonatologiczny. Waży 3300 g.

Okno Życia w Ostrowie Wielkopolskim znajduje się przy ulicy Gimnazjalnej w budynku należącym do zgromadzenia sióstr Elżbietanek. Kiedy ktoś otworzy drzwi, rozlega się alarm u sióstr. Natychmiast podążają do okna, skąd ze specjalnego łóżeczka wyciągają dziecko. Następnie przekazywane jest pod opiekę lekarską, gdzie wykonywana jest dokładna diagnostyka i opieka.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Bus zapalił się po wypadku (ZDJĘCIA)
Subskrybuj
Powiadom o

26 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ostrowianin
1 rok temu

Lepiej tam niż w śmieciach

KOT
1 rok temu

na pewno znajdzie kochających rodziców, tyle małżeństw nie może mieć dziecka…a ten maluszek urodził się niemal w przeddzień Wigilii ! Powinien mieć na imię Adam. Zdrowia dla chłopaczka i oby szybko trafił do kochającej rodziny

Xxx
1 rok temu

Super ze żywe to wielki sukces

do tymek
1 rok temu

Nie masz racji. Niby można oddać dziecko do adopcji, ale może to grozić nawet śmiercią. Pielęgniarki wcale nie są takie idealne i nie chcą się zajmować taka kobietą, bo „co to za matka, która oddaje swoje dziecko”. Jedna koleżanka prawie przez to umarła, bo miała krwotok i nie miała siły nawet się kłócić z nimi. Oczywiście żadna z pielęgniarek nie została ukarana.
Więc lepiej, że są takie anonimowe okna, gdzie nikt kobiety nie osądza.

Jon
1 rok temu

Zakonnice też mogą swoje dziecka podrzucić do tych okien i w sumie dlatego one są.

Do Fela
1 rok temu

Jezus Cię kocha.

26
0
Napisz co o tym sądziszx