Noworodek w oknie życia

Udostępnij
Tweet

Ostrowskie Okno Życia kolejny raz zdało egzamin. Wczoraj został porzucony w nim noworodek. Okres jest szczególny, bo przed Świętami Bożego Narodzenia. Jest to chłopiec z donoszonej ciąży. Trafił na oddział neonatologiczny. Waży 3300 g.

Okno Życia w Ostrowie Wielkopolskim znajduje się przy ulicy Gimnazjalnej w budynku należącym do zgromadzenia sióstr Elżbietanek. Kiedy ktoś otworzy drzwi, rozlega się alarm u sióstr. Natychmiast podążają do okna, skąd ze specjalnego łóżeczka wyciągają dziecko. Następnie przekazywane jest pod opiekę lekarską, gdzie wykonywana jest dokładna diagnostyka i opieka.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Zderzenie peugeota i busa
Subskrybuj
Powiadom o

26 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
NO RESPECT
2 lat temu

Takie sytuacje, podobnie jak aborcje, prawie zawsze wiążą się z ludzkimi dramatami lub się nimi stają. Nikt mi nie wmówi, że to nie siedzi później w psychice kobiety, nawet takiej wywodzącej się z totalnej patologii. Okno życia to wspaniała sprawa i o żadnym ściganiu karnym nie powinno być mowy. Dziecko jest przecież zostawione w bezpiecznych warunkach. Jeżeli dzięki takiemu oknu chociaż jeden noworodek nie skończył na śmietniku czy w dworcowej toalecie, to już było warto. Są osoby, które nie nadają się na rodzica, a są takie, które byłyby świetnymi rodzicami, a nie mogą mieć dzieci. To tak trochę jak z przeszczepami organów po śmierci. Jeżeli można sprawić, że skutek tragedii będzie dla kogoś innego przyczyną szczęścia, to należy tak zrobić. Znam osobiście wspaniałe rodziny zastępcze i adopcyjne, które stworzyły dzieciom szczęśliwy dom. I należy o tym pisać, żeby w podbramkowej sytuacji aborcja nie wydawała się jedynym wyjściem z sytuacji.

Fela
2 lat temu

Środki antykoncepcyjne jak już, to.powinny być za darmo, a zresztą osoba z problemami psychicznymi, nie pomyśli żeby się zabezpieczyć. aborcji zakazują, a przecież i tak gdyby okien nie bylo to i tak kobiety by się skrobaly, a zresztą mimo okien i tak zdarzają się morderstwa noworodków w głowę żadnej kobiecie nikt nie wejdzie…

Fela
2 lat temu

Sama sobie, zrobiłam dziecko, z byle kim bo choruje na ostrą depresje ,z myśli samobójczymi. Osoby chore są nikomu niepotrzebne i nawet niemialam do siebie bliskiej kochającej osoby. Aborcję powinny być, po co jakieś dziecko ma być niechciane, niekochane. Podobnie jak ja z tą choroba ,nikomu niepotrzebna i dla nikogo nieważna.

tymek
2 lat temu

Oddanie dziecka do tego okna to kłopot przede wszystkim dla matki. Przecież będą ją szukać aby postawić zarzuty za porzucenie… Edukacja przede wszystkim, po porodzie można oddać do adopcji a nie jakieś okna życia, co to XX lecie międzywojenne, że noworodki po śmietnikach masowo leżały?

Do To smutne
2 lat temu

Zrób sobie dziecko i zostaw w szpitalu, nie ma przeciwwskazań żadnych. Akurat ten dzieciaczek był kogo innego, nie Ty decydujesz komu zostawia.

Karol3414
2 lat temu

Szacunek dla matki, czasem w życiu jest ciężko ale to nie powód żeby zabijać dziecko, zwłaszcza że są „okna życia” i sytuacja tych noworodków jest już uregulowana prawnie.

Do Wizjera
2 lat temu

Zgadzam się. Mieszkanie za małe dla dziecka, ale „nie ma zbyt małego mieszkania dla imigranta, przyjmujcie”. Chore baby.

To smutne
2 lat temu

Dzieci powinny matki zostawiać w szpitalu, a nie oddawać do okna z caritasu! te okna powinny być zakazane tak jak w całej Europie. Oddać dziecko w łapy zakonnic. To krzywda dla dziecka.

niezgodny
2 lat temu

Nie znacie historii tej kobiety , więc się nie wypowiadajcie na jej temat. jej życie , jej decyzja ! Niech się każdy zajmie swoim życiem !

Dla dobra dziecka
2 lat temu

Lepiej że dziecko zostało oddane do okna życia i będzie miało normalną rodzinę adopcyjną niż gdyby miało wychowywać się w patologicznej rodzinie.

26
0
Napisz co o tym sądziszx