Od kotłowni do pożaru wnętrza domu

W niedzielę o godzinie 5:30 doszło do pożaru domu w Biskupicach Zabarycznych (gm. Mikstat). Do akcji gaśniczej wysłano 5 wozów gaśniczych. Płomienie wyszły z kotłowni i objęły korytarz, przedsionek oraz kuchnię. Mieszkańcom udało się opuścić dom o własnych siłach i na szczęście nie odnieśli obrażeń ciała.

Do wnętrza budynku weszło dwóch strażaków, którzy zaczęli sukcesywnie gasić pożar. Po opanowaniu sytuacji przedmuchano pomieszczenia usuwając w ten sposób zadymienie.

„Spłonął dom moich rodziców, wewnątrz spaliło się dosłownie wszystko – nie stać nas na wyremontowanie własnymi siłami. Dlatego zwracamy się z prośbą o pomoc – każda złotówka ma znaczenie.pomóżcie mi w tym by rodzice mieli odnowiony dom przed świętami.

Straty oszacowano na 250.000 zł; jako wstępną przyczynę przyjęto zapalenie się sadzy w przewodzie kominowym, jednak dokładnym ustaleniem przyczyn tego nieszczęścia zajmuje się policja.
Z pomocą dla poszkodowanych z Biskupic Zabarycznych ruszyła internetowa zbiórka, wspomóc rodzinę dotkniętą tą tragedią można tutaj: https://zrzutka.pl/zbiorka-na-rzecz-zarembow-z-biskupic-zabarycznych

 

CZYTAJ  Niepełnosprawny 13-latek wyciągnięty z zimnej wody

5 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
PZU sie prosi.
11 miesięcy temu

kolejne żebranie . Dom odpowiednio ubezpieczony ? Kominiarz min. wiosna-jesień czyścił komin ?
W kotłowni wokół pieca, komina porządek czy sterty kartonów, papieru, drewna ? Piec CO na noc zamykany czy wsady otwarte ? . Jeżeli rodzice i to starsi itp., to należy samemu temat p-poz w okolicach pieca ogarnąć , bo to pokolenie ma ciągle skłonności wokół piec składowania wsio-co nadaje sie do spalania, rozpalania . PS. dzisiaj palą sie kominy, bo w nich jest smoła nie sadza.
Kominiarz wkłada szczotę dla protokołu i 500 zł ., a nie usunięcia smoły. Wystarczy dowalić drewna kartonów i płomień przeskoczy z pieca w komin i mamy juz cieplo w d///. Nie ma juz starych kopciuchów,co dawały 30% ciepła w komin i go wysuszały – dzisiaj w kominach smoła, kondensacja
i inne zasady zabezpieczenia komina, pieca. Stąd ta mnogość pozarów . W tym wypdku to arczej zapalił sie t.z towar wokół pieca a pozniej poszło juz łatwo.

Hugo
11 miesięcy temu

Dokładnie oszczędności dały się we znaki to tak jak by jechać samochodem bez chamulcy żeby było taniej i oszczędniej a swoją drogą teraz przychodzenie w łaskę bo nie chciało się ruszyć 4 litery i zrobić coś w tym kierunku takich to nie szkoda

Daria
11 miesięcy temu

Może by tak rodziców zabrać do siebie?

sasquad
11 miesięcy temu

Współczuję, aczkolwiek skoro się oszczędzało na kominiarzu, to ma się to o co w zasadzie samemu sie prosiło

Waldemar
11 miesięcy temu

No bez jaj, że niby te stare meble z lat 80tych i boazeria na ścianie to te 250 tyś straty?

5
0
Napisz co o tym sądziszx