Od kotłowni do pożaru wnętrza domu

Udostępnij
Tweet

W niedzielę o godzinie 5:30 doszło do pożaru domu w Biskupicach Zabarycznych (gm. Mikstat). Do akcji gaśniczej wysłano 5 wozów gaśniczych. Płomienie wyszły z kotłowni i objęły korytarz, przedsionek oraz kuchnię. Mieszkańcom udało się opuścić dom o własnych siłach i na szczęście nie odnieśli obrażeń ciała.

Do wnętrza budynku weszło dwóch strażaków, którzy zaczęli sukcesywnie gasić pożar. Po opanowaniu sytuacji przedmuchano pomieszczenia usuwając w ten sposób zadymienie.

„Spłonął dom moich rodziców, wewnątrz spaliło się dosłownie wszystko – nie stać nas na wyremontowanie własnymi siłami. Dlatego zwracamy się z prośbą o pomoc – każda złotówka ma znaczenie.pomóżcie mi w tym by rodzice mieli odnowiony dom przed świętami.

Straty oszacowano na 250.000 zł; jako wstępną przyczynę przyjęto zapalenie się sadzy w przewodzie kominowym, jednak dokładnym ustaleniem przyczyn tego nieszczęścia zajmuje się policja.
Z pomocą dla poszkodowanych z Biskupic Zabarycznych ruszyła internetowa zbiórka, wspomóc rodzinę dotkniętą tą tragedią można tutaj: https://zrzutka.pl/zbiorka-na-rzecz-zarembow-z-biskupic-zabarycznych

 

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Rolnik stracił rękę
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
PZU sie prosi.
2 lat temu

kolejne żebranie . Dom odpowiednio ubezpieczony ? Kominiarz min. wiosna-jesień czyścił komin ?
W kotłowni wokół pieca, komina porządek czy sterty kartonów, papieru, drewna ? Piec CO na noc zamykany czy wsady otwarte ? . Jeżeli rodzice i to starsi itp., to należy samemu temat p-poz w okolicach pieca ogarnąć , bo to pokolenie ma ciągle skłonności wokół piec składowania wsio-co nadaje sie do spalania, rozpalania . PS. dzisiaj palą sie kominy, bo w nich jest smoła nie sadza.
Kominiarz wkłada szczotę dla protokołu i 500 zł ., a nie usunięcia smoły. Wystarczy dowalić drewna kartonów i płomień przeskoczy z pieca w komin i mamy juz cieplo w d///. Nie ma juz starych kopciuchów,co dawały 30% ciepła w komin i go wysuszały – dzisiaj w kominach smoła, kondensacja
i inne zasady zabezpieczenia komina, pieca. Stąd ta mnogość pozarów . W tym wypdku to arczej zapalił sie t.z towar wokół pieca a pozniej poszło juz łatwo.

Hugo
2 lat temu

Dokładnie oszczędności dały się we znaki to tak jak by jechać samochodem bez chamulcy żeby było taniej i oszczędniej a swoją drogą teraz przychodzenie w łaskę bo nie chciało się ruszyć 4 litery i zrobić coś w tym kierunku takich to nie szkoda

Daria
2 lat temu

Może by tak rodziców zabrać do siebie?

sasquad
2 lat temu

Współczuję, aczkolwiek skoro się oszczędzało na kominiarzu, to ma się to o co w zasadzie samemu sie prosiło

Waldemar
2 lat temu

No bez jaj, że niby te stare meble z lat 80tych i boazeria na ścianie to te 250 tyś straty?

5
0
Napisz co o tym sądziszx