Radna domaga się różowych skrzyneczek w szkołach

Udostępnij
Tweet

Radna Joanna Lisiak zwróciła się z wnioskiem o zamontowanie w ostrowskich szkołach podstawowych różowych skrzyneczek. W ich wnętrzu miałyby znajdować się tampony i podpaski. W ten sposób środki higieniczne mają być dostępne dla dziewczynek będących w potrzebie podczas menstruacji.

Ubóstwo menstruacyjne to brak dostępu do środków higieny osobistej potrzebnych w czasie miesiączki. W ostrowskich szkołach blisko połowa dzieci to dziewczynki. Biorąc pod uwagę fakt iż zaczynają one miesiączkować w wieku ok. 12 lat zasadne jest aby w tym czasie, często zaskoczone i skrępowane nastolatki mogły skorzystać ze środków higienicznych znajdujących się w zamontowanych w szkołach skrzyneczkach. Niech będzie to kolejny krok budowania wśród młodych ludzi poczucia bezpieczeństwa i kolejny krok do przełamania tabu wokół tak ważnego tematu. – napisała radna.

Prezydent Klimek odpowiedziała, ,że zwróci się do dyrektorów szkół i przekaże swoją rekomendację. Jednocześnie poinformowała, że jedna z dużych firm prowadzi na terenie szkół akcję informacyjno-reklamową.

W jej trakcie odbywają się działania edukacyjne na temat dojrzewania, zasad higieny, a także przekazywane są pakiety środków higienicznych – w ten sposób zapoznaje się dzieci z produktami konkretnej firmy i przyzwyczaja do danej marki. Ponadto zajęcia prowadzą higienistki oraz pedagodzy szkolni, na których omawiane są zagadnienia związane z dojrzewaniem. W gabinecie pielęgniarki, bądź u pedagoga szkolnego – znajdują się również pakiety środków higienicznych, które w dowolnym momencie mogą zostać pobrane przez uczennice.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Tir z whisky i kawą w rowie - aktualizacja
Subskrybuj
Powiadom o

63 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
dr.med
1 rok temu

szczyt DEBILIZMU

obiekt
1 rok temu

Radna niech sie wezmie do roboty bo innych problemow tysiace !!!

różowa pantera
2 lat temu

Nic wam nie pasuje. Jak zwykle. Najgłośniej krzyczą ci co podatków wcale nie płacą, a żyją na garnuszku MOPSu.

63
0
Napisz co o tym sądziszx