Radna domaga się różowych skrzyneczek w szkołach

Radna Joanna Lisiak zwróciła się z wnioskiem o zamontowanie w ostrowskich szkołach podstawowych różowych skrzyneczek. W ich wnętrzu miałyby znajdować się tampony i podpaski. W ten sposób środki higieniczne mają być dostępne dla dziewczynek będących w potrzebie podczas menstruacji.

Ubóstwo menstruacyjne to brak dostępu do środków higieny osobistej potrzebnych w czasie miesiączki. W ostrowskich szkołach blisko połowa dzieci to dziewczynki. Biorąc pod uwagę fakt iż zaczynają one miesiączkować w wieku ok. 12 lat zasadne jest aby w tym czasie, często zaskoczone i skrępowane nastolatki mogły skorzystać ze środków higienicznych znajdujących się w zamontowanych w szkołach skrzyneczkach. Niech będzie to kolejny krok budowania wśród młodych ludzi poczucia bezpieczeństwa i kolejny krok do przełamania tabu wokół tak ważnego tematu. – napisała radna.

Prezydent Klimek odpowiedziała, ,że zwróci się do dyrektorów szkół i przekaże swoją rekomendację. Jednocześnie poinformowała, że jedna z dużych firm prowadzi na terenie szkół akcję informacyjno-reklamową.

W jej trakcie odbywają się działania edukacyjne na temat dojrzewania, zasad higieny, a także przekazywane są pakiety środków higienicznych – w ten sposób zapoznaje się dzieci z produktami konkretnej firmy i przyzwyczaja do danej marki. Ponadto zajęcia prowadzą higienistki oraz pedagodzy szkolni, na których omawiane są zagadnienia związane z dojrzewaniem. W gabinecie pielęgniarki, bądź u pedagoga szkolnego – znajdują się również pakiety środków higienicznych, które w dowolnym momencie mogą zostać pobrane przez uczennice.

POLECANE NEWSY

63 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
dr.med
7 miesięcy temu

szczyt DEBILIZMU

obiekt
7 miesięcy temu

Radna niech sie wezmie do roboty bo innych problemow tysiace !!!

różowa pantera
8 miesięcy temu

Nic wam nie pasuje. Jak zwykle. Najgłośniej krzyczą ci co podatków wcale nie płacą, a żyją na garnuszku MOPSu.

Jasio
8 miesięcy temu

Dla chłopaków też trzeba zainstalować szare skrzynki z ligniną, jakby któryś miał polucję.

ostrow
9 miesięcy temu

Tak, zdecydowanie, wiecej betonowych płotów, wiecej billboardow i kiczowych rózowych skrzyneczek za pieniądze Ostrowian. Oczywiście pomysł jest idiotyczny. To jak robić puszeczki z papierem toaletowym bo zabrakło w toalecie. Tez sie domagam … tyle ze rezygnacji Pani radnej ze stanowiska, za idiotyczne pomysły. Ale fotka jest.. roż pod kolor skrzyneczki pasuje… wszystko gra, poklaski na facebooczku zebrane a i nóż się uda ? wydać ze 70 tyś z kasy… wprost do preferowanego wykonawcy. No nie?

Last edited 9 miesięcy temu by ostrow
Iga
9 miesięcy temu

Do tej pory jakoś nastolatki radziły sobie bez skrzyneczek więc poradzą bo sobie i teraz. Środki higieniczne nie są aż tak drogie aby była potrzebna pomoc w ich w zakupie. Jeśli staną w szkołach każdy będzie korzystał również nauczyciele bo jak za darmo to trzeba brać.

rg
9 miesięcy temu

To faktucznie przogromny problem .Kto bedzie produkowal szkrzynki , maz radnej?

Karol3414
9 miesięcy temu

@Kobieta i matka…: W samo sedno, mogę sobie wyobrazić pomoc najuboższym. Ale takie rzeczy trzeba kontrolować, dyrekcja ma wiedzę kto znajduje się w trudnej sytuacji i może takową pomoc kierować bezpośrednio a nie ogólnie. Życie uczy, że to co jest „za darmo” jest marnowane. Za moich czasów w szkolnych w szkołach były zatrudniane pielęgniarki, nie wiem czy dziś wszystkie szkoły mają je na etatach, ale jeśli są to one mogłyby służyć dziewczynkom pomocą w nagłych przypadkach i niech to będzie nawet finansowane przez miasto (czyli przez nas, mieszkańców) ale niech to będzie jakoś kontrolowane.

Karol3414
9 miesięcy temu

Oho, znajomy, znajomego kogoś ważnego, pewnie zwąchał interes i podpisze sobie kontrakt na skrzyneczki z abonamentem na obsługę i uzupełnianie. Oczywiście nikt nie będzie rozliczał ilości zużytych artykułów. Skończy się na tym, że część dzieciaków będzie się tym rzucać na przerwie, a inne będą znosić do domu i jeszcze może handlować, a my będziemy za to płacić.

osa
9 miesięcy temu

czyj szwagier produkuje te skrzynki ?

63
0
Napisz co o tym sądziszx