OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski
Radna domaga się różowych skrzyneczek w szkołach

Radna domaga się różowych skrzyneczek w szkołach

Radna Joanna Lisiak zwróciła się z wnioskiem o zamontowanie w ostrowskich szkołach podstawowych różowych skrzyneczek. W ich wnętrzu miałyby znajdować się tampony i podpaski. W ten sposób środki higieniczne mają być dostępne dla dziewczynek będących w potrzebie podczas menstruacji.

Ubóstwo menstruacyjne to brak dostępu do środków higieny osobistej potrzebnych w czasie miesiączki. W ostrowskich szkołach blisko połowa dzieci to dziewczynki. Biorąc pod uwagę fakt iż zaczynają one miesiączkować w wieku ok. 12 lat zasadne jest aby w tym czasie, często zaskoczone i skrępowane nastolatki mogły skorzystać ze środków higienicznych znajdujących się w zamontowanych w szkołach skrzyneczkach. Niech będzie to kolejny krok budowania wśród młodych ludzi poczucia bezpieczeństwa i kolejny krok do przełamania tabu wokół tak ważnego tematu. – napisała radna.

Prezydent Klimek odpowiedziała, ,że zwróci się do dyrektorów szkół i przekaże swoją rekomendację. Jednocześnie poinformowała, że jedna z dużych firm prowadzi na terenie szkół akcję informacyjno-reklamową.

W jej trakcie odbywają się działania edukacyjne na temat dojrzewania, zasad higieny, a także przekazywane są pakiety środków higienicznych – w ten sposób zapoznaje się dzieci z produktami konkretnej firmy i przyzwyczaja do danej marki. Ponadto zajęcia prowadzą higienistki oraz pedagodzy szkolni, na których omawiane są zagadnienia związane z dojrzewaniem. W gabinecie pielęgniarki, bądź u pedagoga szkolnego – znajdują się również pakiety środków higienicznych, które w dowolnym momencie mogą zostać pobrane przez uczennice.

Masz newsa? Poinformuj nas! Prześlij zdjęcie lub wideo. Twórz portal ostrow24.tv
CZYTAJ  To miała być zemsta za blamaż. Żużlowa Ostrovia skończyła kolejnym upokorzeniem!
63 komentarzy
boa
4 lat temu

w szkołach juz sie nie tylko w głowach przewala ale i w d///// . smieszny pomysł aby zaistniec politycznie. Radna do roboty samorzadowej a nie zajmowac sie bzdurami.

AdamTKMK
4 lat temu

Popieram pogląd mieszkańca.Takim rozdawnictwem uczymy pewne grupy ze wszystko się należy za darmo.Niech to będzie u higienistki I tyle.

Nienauczycielka
4 lat temu

Nie ma to jak wykreować problem i głośno przedstawić rozwiązanie. Ciekawe jak dziewczynki radziły sobie z tymi sprawami do tej pory, zanim pani radna z tym nie wyskoczyła ? Może nie było problemu ?

Xyz
4 lat temu

Bez sensu pomysł, skoro środki higieniczne są dostępne u pielęgniarki w szkole. Dziewczyny i tak będą się wstydziły podejść do różowej skrzynki , gdy pełno kolegów w koło.

Faraon
4 lat temu

Pani radna w domu powieś skrzynkę w sześciu kolorach ale szkołę zostaw w spokoju. Szkoła musi być wolna od jakiejkolwiek ideologii. Pani Prezydent szkoła to nie jest Pani broszka od tego jest kurator.

Straznik
4 lat temu

Dać księdzu niech wydaje na lekcji.

Mieszkaniec
4 lat temu

Moim zdaniem takie środki powinny być dostępne w miejscu pod stałą kontrolą nauczyciela,higienistki czy padagoga i wydawane potrzebującej uczennicy. A nie jakieś ogólnodostępne różowe skrzyneczki.

VegeBurger
4 lat temu

„W gabinecie pielęgniarki, bądź u pedagoga szkolnego – znajdują się również pakiety środków higienicznych, które w dowolnym momencie mogą zostać pobrane przez uczennice.”
Problem rozwiązany. Nie trzeba żadnych skrzynek, ani kampanii dużej sieci drogerii. „Ubóstwo menstruacyjne” to jeden z najgłupszych terminów jakie w życiu słyszałem. Czym to się różni od po prostu ubóstwa? Może zacznijmy wymyślać terminy? Ubóstwo komunikacyjne – nie stać mnie na smartfon, ubóstwo motoryzacyjne – na samochód, ubóstwo odzieżowe, ubóstwo higieniczne itd. Po co dzielić włos na czworo? Chyba tylko po to żebyście kupili produkty od drogerii na R.

leon
4 lat temu

lepsze byłyby darmowe automaty na piwo na mieście, aby przypadkowo by sie ktoś nie odwodnił

M43
4 lat temu

Jak znam miejscowych łobuzów i „patriotów”,to zostaną szybko opróżnione i zniszczone. Szkoda zachodu i pieniędzy. 🙁

Ostatnio edytowany 4 lat temu by M43
1 2 3 7
63
0
Napisz co o tym sądziszx
×