Będą zwolnienia podatku od nieruchomości za ekologiczne rozwiązania?

Udostępnij
Tweet

Radny Mateusz Nycek zaproponował prezydent miasta Beacie Klimek by zwolnić z podatku od nieruchomości właścicieli budynków podłączonych do instalacji fotowoltaicznej czy innych odnawialnych źródeł energii (takich jak np.: kolektor słoneczny, pompę ciepła, rekuperator lub gruntowy wymiennik ciepła) jest jednym z samorządowych narzędzi (stosowanych z powodzeniem np. we Wrocławiu) wspierających budowę energetycznego i ekologicznego miasta.

Z powodu nieuwzględnienia tego rodzaju preferencji w przedstawionej polityce podatkowej Ostrowa Wielkopolskiego na rok 2022, jednocześnie rozumiejąc potrzebę szczegółowego i trwającego w czasie przygotowania tego nowego zwolnienia podatkowego pod względem inwentaryzacyjnym, ekonomicznym, logistycznym i formalno-proceduralnym (m.in. opinia UOKiK) zwracam się postulatem podjęcia przez Urząd Miejski takich działań przygotowawczych, aby zwolnienie z podatku od nieruchomości właścicieli budynków podłączonych do instalacji fotowoltaicznej czy innych odnawialnych źródeł energii w naszym mieście było możliwe od roku podatkowego 2023. – napisał radny w interpelacji.

Prezydent Beata Klimek poinformowała, że Wydział Finansowy Urzędu Miejskiego rozważy możliwość wprowadzenia zaproponowanego zwolnienia w roku 2023. – Jednakże przy podejmowaniu takich decyzji należy mieć na uwadze bieżącą sytuację gospodarczą w kraju, która często przekłada się na znaczne uszczuplenia dochodów samorządu. – dodała Klimek.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Nastolatek na motocyklu z poważnym urazem
Subskrybuj
Powiadom o

17 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
ekol
1 rok temu

Czy do ulg zostaną zaliczone rozwiązania, wykorzystujące wodę do podlewania ogrodów z dachów posesji( z podziemnych magazynów)?-:)

Janek
1 rok temu

Do Janek … „ możesz zamontować bez wkładu własnego co wiąże się z wyższą stawką raty miesięcznej” jeśli z powodu niskich dochodów nie jestem w stanie odłożyć odpowiedniej sumy na początek to będę miał na wyższą ratę miesięczną?

precz z UE
1 rok temu

mam w doopie unijne wymysły z zielonym ładem, będę palic tradycyjnie

do Janek
1 rok temu

o jakich wielkich pieniądzach na wkład piszesz? Instalacje fotowoltaiczną możesz zamontować bez wkładu własnego co wiąże się z wyższą stawką raty miesięcznej

Konfederata
1 rok temu

Proponuję ogrzewanie w każdym domu na jaką kogo stać!!! . Stare buty, kartony, generalnie śmieci. Niech przestępcy pisowscy wprowadza jeszcze większe podatki od wszystkiego co jest możliwe i nie możliwe a stanie się to normalną. Podpisują z czerwoną Bruksela pakty Zielony Ład a my obywatele będziemy zimą koksowniki używać w domach i palić czym się da. Bo na nic nie będzie nas stać

kier
1 rok temu

pewnie sam założył i teraz nie chce płacić podatku …..
Podatek i to większy powinni płacić użytkownicy „kopciuchów”

Konfederata
1 rok temu

Szanowny Panie bezradny Nycek, co jada Pan na śniadania, że takie chore pomysły rodzą się u Pana wyprostowanych fałdach mózgowych? Podatek to chora danina na rzecz miasta pod warunkiem, że są dobrze inwestowane. Gdzie tu równość według prawa. Albo wszyscy albo nikt.!!!

17
0
Napisz co o tym sądziszx