Są nowe laptopy dla uczniów

Nowe laptopy trafiły właśnie do szkół licealnych powiatu ostrowskiego. Dyrektorzy odebrali sprzęt, zakupiony w ramach projektu: „Kształcenie zawodowe młodzieży Powiatu Ostrowskiego w trybie zdalnym – jako metoda zapobiegania / łagodzenia skutków epidemii COVID-19” (RPWP.08.03.01-30-0011/20), realizowanego przez Powiat Ostrowski.

Celem głównym projektu było wsparcie 11 szkół prowadzących kształcenie zawodowe w Powiecie Ostrowskim zakresie zwalczania lub przeciwdziałania skutkom pandemii COVID-19.

Powiat Ostrowski, będący organem prowadzącym szkoły realizujące kształcenie zawodowe, dotychczas zakupił już 140 laptopów z oprogramowaniem, pozwalających na realizację kształcenia zawodowego przez powiatowe szkoły średnie w trybie zdalnym.

Wcześniej laptopy trafiły już do poszczególnych zespołów szkół :

Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim – 30 laptopów,
Zespół Szkół Transportowo-Elektrycznych Centrum Kształcenia Ustawicznego
w Ostrowie Wielkopolskim – 20 laptopów,
Zespół Szkół Ponadpodstawowych Centrum Kształcenia Ustawicznego
w Przygodzicach – 15 laptopów,
Zespół Szkół Budowlano-Energetycznych w Ostrowie Wielkopolskim – 20 laptopów,
Zespół Szkół Ekonomicznych w Ostrowie Wielkopolskim – 30 laptopów,
Zespół Szkół Usługowych w Ostrowie Wielkopolskim – 25 laptopów.

Z powstałych oszczędności poprzetargowych, w wysokości ok. 144 000 zł., władze Powiatu postanowiły dokonać zakupu kolejnych 10 laptopów dla Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowie Wielkopolskim i 38 laptopów, tym razem dla szkół ogólnokształcących, z przeznaczeniem na wsparcie edukacji stacjonarnej bądź zdalnej.

10 czerwca 2021 r. w Starostwie Powiatowym Paweł Rajski Starosta Ostrowski przekazał kolejny sprzęt dyrektorom poszczególnych szkół licealnych:

Liceum Ogólnokształcące w ZSP CKU w Przygodzicach – 8 szt.,
I LO – 10 szt.,
II LO – 5 szt.,
III LO – 10 szt.,
IV LO – 5 szt.

Wartość całkowita projektu wyniosła 536 620,00 zł., dofinansowanie opiewało na kwotę 456 127,00 zł. a wkład własny to 80 493,00 zł. Projekt dofinansowany w ramach WIELKOPOLSKIEGO REGIONALNEGO PROGRAMU OPERACYJNEGO NA LATA 2014–2020, przez EUROPEJSKI FUNDUSZ SPOŁECZNY.

POLECANE NEWSY

4 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ela
1 rok temu

Po co ten gość siedzący przy stole ma maseczkę z odkrytym nosem? Oszukuje siebie czy kogoś? Kwintesencja tej całej pandemii.

seniortakaprawda
1 rok temu

Co dla seniorów?

Zyd
1 rok temu

Znając życie najwyższą cena za mizerny ale ’ nowy” sprzęt , rozumiem że w tej cenie klawiatura jest pokryta złotem. W hurcie dla szkół jest drożej niż zwykły zjadacz chleba kupi sibie w sklepie ale wszystko jak zawsze się kręci 🤗🤗🤗

Przetarg
1 rok temu

To grafika poglądowa czy kupili jakieś EccoPC ? Może podajcie za jaką cenę i jaka specyfikacja bo może się okazać, że ktoś im opitolił celerony/4RAM/256SSD za 2800netto.

4
0
Napisz co o tym sądziszx