PiS chce wykończyć lokalnych rolników?

Udostępnij
Tweet

Lider Agrounii Michał Kołodziejczak odwiedził jedną z ferm pod Kaliszem, gdzie z powodu ptasiej grypy trzeba było wybić całe stado kur. Profesjonalny obiekt obecnie stoi pusty.
– Z powodu epidemii grypy ptaków nie mogą wznowić produkcji, bo służby weterynaryjne nie przyjechały na miejsce już kolejny miesiąc. – powiedział podczas filmu opublikowanego na profilu Agrounii.

Tragedia w tym miejscu rozegrała się 3 miesiące temu. Zdaniem Kołodziejczaka prewencyjnie wybito zdrowe kury. Problem polega na tym, że hodowca do dzisiaj nie otrzymał ani złotówki z tytułu odszkodowania czy zwrotu kosztów.

W tym czasie urosłyby już dwa rzuty kur. Rolnik nie dostaje nawet postojowego, bo zgodnie z ustawą nie należy się. Akt prawny nie określa także w jakim czasie rolnik powinien otrzymać rekompensatę. Może to być 3 miesiące, ale również 3 lata.

W Polsce wybito już kilkadziesiąt milionów kur. W przedstawionej profesjonalnej hodowli nie może hodować bez pozwolenia, choć grypy ptaków już nie ma od długiego czasu i pogoda zapobiega rozprzestrzenianiu się tej chorobie.

Lider Agrounii obawia się, że zmierza to do wykończenia lokalnych hodowców by w ich miejsce przyszły korporacje i przejęły ten biznes.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

38 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ostrowianka
3 lat temu

Ferma kur nigdy nie powinna być zaliczana do rolnictwa !!! To przedsiębiorstwo niszczące tereny rolnicze a pseudo rolnicy niech zajmą sie prawdziwą pracą !

krytyk
3 lat temu

Podpinam się pod wasze wypowiedzi.
Moim zdaniem artykuł jest sponsorowany.
Co mają rządzący do ptasiej grypy????
Zesłali mu ją na te kurniki??????
Jeśli tak i ma na to dowody to do sądu.
Albo jak któryś z polityków tamtej opcji powiedział NIECH SIĘ UBEZPIECZĄ!!!!!!!
„CWANIACZKI tfu w morde jeża jak Boczek mawiał”.

Sebastian
3 lat temu

Jaki ten koleś jest przykry to się w pale nie mieści. Chyba w życiu większego debila nie widziałem

Czesław
3 lat temu

Gość struga Leppera i myśli, że podp…doli elektorat PSLu jak Holowania po…erdala elektorat PO. Wszystko jedna fasada. PiSu nienawidzą bo zagraża ich trefnym interesom.

anonim
3 lat temu

koleś broni niby rolników bo się chce też dopchać do koryta

Osw
3 lat temu

I bardzo dobrze mają wieśniaki to na co głosowali

POganiacz bydła
3 lat temu

Obywatelu nie……. Bez sensu. Następny sponsorowany KO. Co ma PiS do weterynarza.

GATO
3 lat temu

Drogi redaktorze zamiast wypisywać głupoty, zaiteresuj się raczej poziomem wiedzy „hodowców drobiu” na temat ptasiej grypy. Cudzyslów napisałem celowo bo to wyjątkowi amatorzy, kurnik mi wyglada na bezściułkowy, więc zapytaj ich jakim sposobem sami sobie te chorobe wnieśli do środka .Potem możesz wspólnie z tym bezmózgiem z Agro Uni narzekać na wetrynarie.

Fazi
3 lat temu

Jestem rolnikiem i nie głosowałem na PIS

Haha
3 lat temu

Gdybym sluchala bez wizji to bym pomyslala ze to ten maly z kabaretu neonowka. Tak ludzaco podobny glos 😁

38
0
Napisz co o tym sądziszx