PiS chce wykończyć lokalnych rolników?

Udostępnij
Tweet

Lider Agrounii Michał Kołodziejczak odwiedził jedną z ferm pod Kaliszem, gdzie z powodu ptasiej grypy trzeba było wybić całe stado kur. Profesjonalny obiekt obecnie stoi pusty.
– Z powodu epidemii grypy ptaków nie mogą wznowić produkcji, bo służby weterynaryjne nie przyjechały na miejsce już kolejny miesiąc. – powiedział podczas filmu opublikowanego na profilu Agrounii.

Tragedia w tym miejscu rozegrała się 3 miesiące temu. Zdaniem Kołodziejczaka prewencyjnie wybito zdrowe kury. Problem polega na tym, że hodowca do dzisiaj nie otrzymał ani złotówki z tytułu odszkodowania czy zwrotu kosztów.

W tym czasie urosłyby już dwa rzuty kur. Rolnik nie dostaje nawet postojowego, bo zgodnie z ustawą nie należy się. Akt prawny nie określa także w jakim czasie rolnik powinien otrzymać rekompensatę. Może to być 3 miesiące, ale również 3 lata.

W Polsce wybito już kilkadziesiąt milionów kur. W przedstawionej profesjonalnej hodowli nie może hodować bez pozwolenia, choć grypy ptaków już nie ma od długiego czasu i pogoda zapobiega rozprzestrzenianiu się tej chorobie.

Lider Agrounii obawia się, że zmierza to do wykończenia lokalnych hodowców by w ich miejsce przyszły korporacje i przejęły ten biznes.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Zginęli w lesie
Subskrybuj
Powiadom o

38 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
.a.a.
2 lat temu

PIS chce a ty pajacu chcesz dostac sie do Unijnego koryta . Do lekarza najpierw

hhhhhhh
2 lat temu

to jest jakaś paranoja tak jak z cowidem, wszytko robią byle pod przykrywka jakiejkolwiek epidemii zniszczyc wszytko co polskie

Piotr
2 lat temu

Mają co chcieli. A ten Pan to tylko umie szczekać w Biedronkach i innych marketach i zgrywać cwaniaka

Prawicowiec
2 lat temu

Rolnicy mają na co zasłużyli sobie. Głosowali na przestępców to teraz oni wyrugaja ich że swoich morgów. Tylko prawdziwa prawica da wam wolność

Myszunia
2 lat temu

PO czy PIS wszyscy po jednej stronie niszczenia Polski.

....
2 lat temu

Glosowali na Pis to co teraz chcą.

Kuba
2 lat temu

Taki kraj

321
2 lat temu

rolnicy głosujcie na pis i co macie

TVN
2 lat temu

Spokojnie może usiąść w fotelu i czekać aż kasiorka wpłynie na konto i jak to mówił kiedyś w tv stary komuch Cimoszewicz na marginesie wybrany i dorabiający do emerytury trzeba się było ubezpieczyc chop to zawsze źle w duoie

L.
2 lat temu

Gdzie są nasi posłowie pis z regionu? Teraz ich nie słychać.

38
0
Napisz co o tym sądziszx