PiS chce wykończyć lokalnych rolników?

Lider Agrounii Michał Kołodziejczak odwiedził jedną z ferm pod Kaliszem, gdzie z powodu ptasiej grypy trzeba było wybić całe stado kur. Profesjonalny obiekt obecnie stoi pusty.
– Z powodu epidemii grypy ptaków nie mogą wznowić produkcji, bo służby weterynaryjne nie przyjechały na miejsce już kolejny miesiąc. – powiedział podczas filmu opublikowanego na profilu Agrounii.

Tragedia w tym miejscu rozegrała się 3 miesiące temu. Zdaniem Kołodziejczaka prewencyjnie wybito zdrowe kury. Problem polega na tym, że hodowca do dzisiaj nie otrzymał ani złotówki z tytułu odszkodowania czy zwrotu kosztów.

W tym czasie urosłyby już dwa rzuty kur. Rolnik nie dostaje nawet postojowego, bo zgodnie z ustawą nie należy się. Akt prawny nie określa także w jakim czasie rolnik powinien otrzymać rekompensatę. Może to być 3 miesiące, ale również 3 lata.

W Polsce wybito już kilkadziesiąt milionów kur. W przedstawionej profesjonalnej hodowli nie może hodować bez pozwolenia, choć grypy ptaków już nie ma od długiego czasu i pogoda zapobiega rozprzestrzenianiu się tej chorobie.

Lider Agrounii obawia się, że zmierza to do wykończenia lokalnych hodowców by w ich miejsce przyszły korporacje i przejęły ten biznes.

CZYTAJ  Oferty pracy - marzec 2023 - cz. 3

38 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Jarekmaracje
1 rok temu

I bardzo dobrze.glosowali na nich w 70% niedouki…byloby 90% gdyby przy karcie stał żubr albo tatra!!! O zusowac tą gałaz gospodarki!! Wystarczy pojechac na wschód od ociaża i w niedziele popatrzec czym sie odpychaja .gdyby doliczyc koszty jakie ponosi zwykly przedsiebiorca zwiazane z prowadzeniem dzialalnosci w tym kraju to byliby nie u ignaszaka czy garcarka tylko stali pod salonem fiata. Robotnicy na czarno w pole ida i ukry na papierach pisanych na kolanie

Anty pisowiec
1 rok temu

Za dwa lata wybory. Was los jest w waszych głosach. Głosujcie na PiS a zniknięcie z tego świata.

Jan
1 rok temu

Widzieliście teraz biednego rolnika. Domy odwalowe kostka po całości i wiele innych rzeczy…. Szkoda wyliczać. Cały czas płaczą bo deszcz susza gorąco zimno. Nigdy nie ma odpowiedniej pogody na plony. Brak słów

Ania
1 rok temu

No jakieś to chore wszystko. Ci co najgłośniej wrzeszczą to pewnie bez skrupułów te kurczaki jedzą. Wszystkie zwierzęta hodowlane są tak traktowane, kurczaki, bydło, świnie, dosłownie wszystkie. To najlepiej orzehscy na wegetarianizm ale obawiam się że jacyś nawiedzeni też będą krzyczeć , że rośliny też żyją i cierpią kiedy je zrywamy, obieramy i gotujemy. Trochę realizmu! Jesteśmy zwierzętami i tak jak one zabijaliśmy , zabijamy i będziemy że by przetrwać…. I tyle i nie trzeba do tego dorabiać żadnej ideologii.

Pilotazyscenarzystopizdolotuś.
1 rok temu

Ostrowianka, a zjadła bys se kurczaczka, co??

Jola.
1 rok temu

Przypieprzacie się ko kurczaków, do karpi, ogólnie do wszystkiego a pojęcia nie macie w jakich warunkach są transportowane ryby morskie i jak są zabijane,którzy tak samo jak wszystko inne. Jak chcecie zaopatrzyć ludność w żywność bez wielkich hodowli, pojedynczo to ja mogę sobie kurki hodować do własnego użytku a nie na wielką skalę gdzie z kurcząt robi się również przetwory. To samo ryby . Wielce się oburzacie a pałaszujecie to wszystko aż uszy wam się trzęsą. Taka jest nasza rzeczywistość, okrutna to prawda ale ciekawa jestem jak wyżywić taką masę ludzi. Wszystko wam przeszkadza a przecież my ludzie jesteśmy drapieżnikami największymi na ziemi. Zwierzęta zabijają jedne drugich żeby przetrwać i pożerają się żywcem i to nikomu nie przeszkadza. My niestety robimy to samo. Nie więc co się oburzać.

Artur
1 rok temu

No i dobrze….. Te kury żyją w beznadziejnych warunkach jak w obozie a potem są mordowane…..

Ostrowianka
1 rok temu

Ferma kur nigdy nie powinna być zaliczana do rolnictwa !!! To przedsiębiorstwo niszczące tereny rolnicze a pseudo rolnicy niech zajmą sie prawdziwą pracą !

krytyk
1 rok temu

Podpinam się pod wasze wypowiedzi.
Moim zdaniem artykuł jest sponsorowany.
Co mają rządzący do ptasiej grypy????
Zesłali mu ją na te kurniki??????
Jeśli tak i ma na to dowody to do sądu.
Albo jak któryś z polityków tamtej opcji powiedział NIECH SIĘ UBEZPIECZĄ!!!!!!!
„CWANIACZKI tfu w morde jeża jak Boczek mawiał”.

Sebastian
1 rok temu

Jaki ten koleś jest przykry to się w pale nie mieści. Chyba w życiu większego debila nie widziałem

38
0
Napisz co o tym sądziszx