Spółki miejskie adoptowały kolejne psy

Dwie miejskie spółki – Ostrowski Zakład Ciepłowniczy i Regionalny Zakład Zagospodarowania Odpadów – przygarnęły psy z ostrowskiego schroniska. To kontynuacja akcji promującej adopcje zwierząt, którego pierwszym punktem było przygarnięcie do Urzędu Miejskiego Reksia, a następnie znalezienie mu domu na stałe.

– Adoptujemy kolejne czworonogi z ostrowskiego schroniska! Eryk i Jana to starsze pieski, które zamieszkały w miejskiej spółce. Swój nowy dom mają w Ostrowskim Zakładzie Ciepłowniczym, gdzie pracownicy na czele ze znanym zwierzolubem Mariuszem Bolachem, prezesem OZC będą czuwali nad ich dobrem. Zwierzaki mają już ciepły kąt do spania, a wkrótce dostaną także wybieg. Miłości z pewnością im nie zabraknie – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Eryk i Jana to kolejne, zaraz po Reksiu, starsze psiaki, które w ostrowskim schronisku spędziły wiele dni i miały bardzo małą szansę na adopcję. Od poniedziałku są już na terenie OZC-u. Mają tam swoje budy, miski i zapas karmy. Zwierzęta będą mieć na terenie spółki 24-godzinną opiekę. Czuwać będą nad nimi pracownicy Ostrowskiego Zakładu Ciepłowniczego.

– To jednak nie jedyne psiaki, które z ostrowskiego schroniska wędrują do naszych spółek. Czworonożnych przyjaciół będą mieli także pracownicy Regionalnego Zakładu Zagospodarowania Odpadów. Na terenie RZZO jest już jeden psiak, a wkrótce dołączy do niego nowy kompan ze schroniska. Tu również zwierzaki będą miały dobre warunki. Chcemy pokazywać, że w naszej miejskiej i komunalnej przestrzeni zdecydowanie jest miejsce na kochający dom dla psiaków i kociaków ze schroniska – dodaje prezydent Beata Klimek.

Miasto zapowiada kontynuację programu promującego adopcje zwierząt z ostrowskiego schroniska.

CZYTAJ  5-latek mógł umrzeć podczas kąpieli

23 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
kolo
1 rok temu

W spółce najpierw były kotki – uciekły po trem były pszczółki – zdechły teraz pieski. Ten człowiek zrobi wszystko by się utrzymać jako prezes. Przecież On nawet nie mieszka z rodziną . To jest menda karierowa, która przygarnie pieska a pracowników traktuje jak zło konieczne. KARIEROWICZ

O S W
1 rok temu

Wielki żal tego pieska w RZZO – po prostu go szkoda, z deszczu pod rynnę.

Olek
1 rok temu

Tylko nie wpadnijcie na pomysł żeby temu prezesikowi z MZGM wcisnąć jakiegoś pupila bo z nim nawet pies nie wytrzyma

Zla
1 rok temu

Do Osa.
Prawda co to za warunki. Śmieci kojec. Halas auta. Tam trafia do kojca. W schronisku kojec i tam kojec. Jeszcze w tym ozc to w miarę. Budki w środku mają. Ale tam na terenie odpadów. W schronisku miały spokojna okolice. A tam jarmark.

Osa
1 rok temu

Pies powinien mieć DOM i dobrego opiekuna a nie kojec przy śmieciach. Zal mi tych biednych piesków, czeka je kolejna PONIEWIERKA , staruszki zamiast ciepłego legowiska znów budy…Caryca już nie wie jak sie promować to udaje miłośniczke zwierzat…a lata całe palcem nie kiwneła aby pomóc schronisku czy budować kociarnię. Pan AGNIESZKO NIE WYDAWAĆ piesków na taki los !

Ciepłownik
1 rok temu

Biedronka, też mi szkoda tych piesków, bo sam mam i kocham go jak członka rodziny. Ale spółki miejskie i ich pracownicy są od czegoś innego niż opieka nad psami. A skoro mogą to robić w godzinach pracy, to chyba nie ma dla nich innego zajęcia. Więc za co dostają wypłatę? Pani prezydent zagrała na naszych emocjach, ale uważam, że to nie fair.

.....
1 rok temu

Do biedronka.
Rozumie zakład ciepłowni. Ale śmieci. Tam będą mieć spokój. Kojec, auta przyjeżdżają wyjeżdżają . Halas. Jaki tam będzie wybieg.

ZK
1 rok temu

Przy tylu różnych spółkach i spółeczkach niedługo braknie piesków w schronisku. Kojce będą puste jak łóżka na narodowym.

Biedronka
1 rok temu

Oj wylał się wielki hejt na panią prezydent , na spółkę ,na urząd a czy ktoś z was wszystkich pomyślał o tych pieskach. Jana 12 lat w schronisku , Eryk 6 lat przez te wszystkie lata w schronisku nikt na nie nie spojrzał, nikt im nie dał szansy na spokojny kąt. Teraz chociaż maja swoje miejsce , swój wybieg ciszę i spokój zdała od dźwięków schroniska . Mniej jadu Ostrowianie

Nie bardzo
1 rok temu

Do zakładu elektrociepłowni to rozumiem w środku budy mają. Będą mieć dobrze. Ale śmieci. Kojec. W schronisku kojec i tam kojec. Halas auta.

23
0
Napisz co o tym sądziszx