Montują windę na stadionie miejskim

Na Stadionie Miejskim rozpoczęły się prace związane z montażem windy, która ułatwi osobom z niepełnosprawnościami dostęp do trybun. Inwestycje realizuje ostrowska firma Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego, a prace zakończyć się mają do końca kwietnia.

Osobowy dźwig montowany jest na trybunie głównej Stadionu Miejskiego.

– Chcemy, by jak najwięcej miejskich obiektów było dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Kładziemy na to nacisk przy planowaniu każdej nowej inwestycji. Zależy nam jednak także na tym, by istniejące już obiekty takie usprawnienia posiadały. Tak właśnie jest w przypadku ostrowskiego stadionu. Będąc na meczach widzę osoby poruszające się na wózkach, które są tu kibicować żużlowcom lub piłkarzom. Nowa winda znacznie im to ułatwi. Liczę, że w nowym sezonie będziemy mogli tu zasiąść, by razem kibicować naszym zawodnikom – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Koszt prac to blisko 154 tys. Zadanie to jest elementem przebudowy stadionu – jednej z inwestycji Ostrowskiego Ekspresu Inwestycyjnego.

Udźwig windy to 630 kg (8 osób), a wymiary kabiny 1,1x 1,4×2,15 m. Panel dyspozycji zostanie wyposażony w podświetlane przyciski opisane także pismem brajlowskim. Dodatkowo, w kabinie, funkcjonował będzie system informacji głosowej.

Prace montażowe wykonane zostaną do końca kwietnia br. By można było z dźwigu korzystać będzie on musiał przejść najpierw wymagane odbiory techniczne.

CZYTAJ  Zapobiegli zamarznięciu

9 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Fan żużla
1 rok temu

Sensacja roku.Chciałem zobaczyć to cudo i o dziwo można tam wejść bez problemu.Faktycznie winda jest montowana.Panowie oczywiście bez kasków i szelek przy pracach na wysokości (zapraszamy Inspekcję Pracy).Jeden monter robił szafę mamie jak ta winda będzie działała jak szafa to życzę powodzenia w użytkowaniu.

Mariusz
1 rok temu

Ale jaja z tą windą – zapytam jak moi poprzednicy, dla kogo ta winda?? Ja z niej na pewno nie skorzystam chociaż poruszam się na wózku bo na trybunę główną zapewne mnie nie wpuszczą

kefir
1 rok temu

Słuszne spostrzeżenie! Łatwo się wydaje nie swoją kasę.
Powiem więcej. Jeśli jakiś kibic na wózku miałby kłopot z wjechaniem to nie byłoby żadnego problemu żeby inni kibice go po podjeździe wepchnęli! A to integruje! Ta winda poza kosztami z dupy prowadzi do izolacji osób na wózkach. Tak to działa! Zamiast integrować ludzi to ich dzieli. Kiedy taki wózkowicz może wspólnie z innymi wjechać dostępnym podjazdem to nie, ma być traktowany specjalnie, won do windy.

Greg
1 rok temu

Takie windy w 99 procentach są używane raz w roku, podczas przeglądu technicznego , za który trzeba oczywiście słono zapłacić.
Najlepiej się wydaje nie swoje pieniądze.
A na stadionie są podjazdy które nie wymagają dodatkowych kosztów.

po
1 rok temu

Dla kogo ta winda? Na pewno nie dla niepełnosprawnych.Na główną trybunę nie ma biletów ulgowych,a takie przeważnie kupują niepełnosprawni.Nie ma mowy żeby dostać się na inne części stadionu,a tym bardziej na wózku.

mieszkaniec
1 rok temu

Brawo Panie Radny Mariuszu Leki. To Pan przez ostatnie lata zabiegał o tę windę. To już bodaj druga, po windzie w SP5. Gratulacje.

sto
1 rok temu

tyle siana wydali na te trybunę winda już powinna być na wyposażeniu

Zszokowany
1 rok temu

Niesamowite…Niesłychane… A żarówki też będą montować?

Kibic
1 rok temu

Lepiej późno niż wcale. To pokazuje jaki bubel odstawiono w 2007 przy budowie tej trybuny. Szatnię też dopiero zrobiła sekcja piłkarska OSTROVII (wymóg 2 ligi) bo wcześniej pod prysznic zawodnicy chodzili do Olimpijskiej. Zresztą do dziś przy trybunie jest kilkaset metrów kwadratowych niewykorzystane, chociażby na hotel dla zawodników i jakąś kawiarnię czy restaurację. Klub mógłby jeszcze na tym zarabiać, tylko czy miasto da zielone światło? W innych miastach obiekty też są miejskie i może to iść w parze z klubem…

9
0
Napisz co o tym sądziszx