Próba nielegalnej eksmisji? Wideo

W piątek w godzinach porannych w bloku przy ul. Armii Krajowej 15 pojawił się właściciel ze ślusarzem, który na jego wniosek rozwiercał zamki w drzwiach wejściowych do mieszkania. Pretekstem miała być kontrola liczników gazu, znajdujących się wewnątrz mieszkania. Lokatorka nie zamierzała umożliwić wejścia właścicielowi.

Zdaniem Komitetu Obrony Praw Lokatorów, najpierw wezwani policjanci przyjęli bierną postawę. Po ich odjechaniu, ślusarz rozwiercał zamki. Dopiero wtedy przyjechało kilku kolejnych policjantów, którzy poinformowali o obowiązujących przepisach prawa.

  • Naczelnik wydziału prewencji – Nakazu eksmisji pan nie ma?
  • Właściciel mieszkania: – Ja nie dokonuję eksmisji. Przyszedłem się dogadać z lokatorami. Chcę wejść do mojego mieszkania, bo mam takie prawo. Przez drzwi były prowadzone rozmowy przez 3 godziny. Osoba będąca wewnątrz nie umożliwiała mi tego. Ta osoba wewnątrz mieszkania jest nielegalnie.
  • Policjant: – Trzeba mieć wyrok sądowy na to, żeby do mieszkania wejść jak oni nie chcą. I z komornikiem. Komornik wykonuje tą czynność.
  • Właściciel – Ale ja nie eksmituję.

Po całkowitym rozwierceniu zamków lokatorka zgodziła się na wpuszczenie do środka tylko policjantów. Ci weszli, porozmawiali z kobietą. Po chwili wyszli i poinformowali właściciela mieszkania, że takie działania powinien prowadzić tylko po decyzji sądu i za pomocą komornika.

Podczas pandemii COVID-19 obowiązuje zakaz opróżniania lokali mieszkaniowych.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Zażądali 4500 dokumentów od OZC
Subskrybuj
Powiadom o

52 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
***** ***
3 lat temu

dać jej jeszcze pińcet+ i jakiś zasiłek , bo „biedna”. Tylko co ma robić właściciel. NIC. Płacić raty we frankach.

NO RESPECT
3 lat temu

Przy obecnych przepisach właściciel lokalu może być w bardzo trudnej sytuacji. Stosunkowo łatwo można eksmitować tylko młodego, zdrowego, pracującego i bezdzietnego najemcę. Ale taki przeważnie płaci czynsz. I nic nie pomogą żadne klauzule w umowach pisanych u notariusza, adwokata itp. Bo niezależnie od treści umowy i tak się nie wyprowadzi, a chroni go ustawa. Pamiętacie krzyki „Stop eksmisji na bruk!”?. No to teraz poszło przegięcie w drugą stronę.

Vhk
3 lat temu

Dlatego swojego mieszkania nie wynajmowalem choć ofert miałem sporo. Wolałem żeby puste stało bo akurat nie było potrzebne niż się męczyć z takimi darmozjadami.

Jaja
3 lat temu

To ten czorny CCXXan.?

Kajko
3 lat temu

Zastanawiam się co ma Covid do eksmisji? Chodzi o to by policja się nie narażała? To może nie ma co płacić im bo jeszcze po zarażają się pieniędzmi?

prawo wiertarki
3 lat temu

czytam komentarze i te komentarze równiez sa samego zainteresowanego z wiertarką w reku.
Moze g… ale prawo . Prawo nie moze sam sobie układac młotek z młotkiem w reku . Jako właściciel dzisiaj powtarzam, dzisiej młotku masz racje . Ale wczesniej nalezało iśc do adwokata, notariusza i spisac odpowiednia klauzure zabezpieczenia sie w umowie wynajmu a nie cichutko pod stołem . Jak widzisz mądralo- młotku teraz ktos inny prawnie trzyma cie za jaja, a ty latasz z wiertarka wokół bloku – i aby wyreczyc siebie wkrecasz Policje – jak, czytam Naczelnik Prewencji ma prawna racje . Do sadu – dostaniesz papierek o eksmisji , dostaniesz wsparcie POLICJI.
Takie dzikie eksmisje juz były w Polsce – cos sie zmieniło i OK . Ludzie nie mogą z dziecmi mieszkac na ulicy – to nalezy dzisiaj robic prawnie . A nie po chamsku- silowo mlodkiem i wiertarką.
PYTANIE – własciciel mieszkania było w Sadzie ma postanowienie ? . A Jak ma to co robi instytucja KOmornika.

czytelnik ostrowtv
3 lat temu

Coraz lepsze informacje i szczegóły, teraz wiem dlaczego tyle policji jest na tym filmie ,połowa komendy postawiona na nogi !!!.Skoro jest to taka bogata rodzia dlaczego tak postępują ???.

gustaw
3 lat temu

Oglądam „Podróże Wojownika” facet pokazuje ile jest bezdomnych w USA. Obecnie w Brazylii. Czy się ktoś przejmuje że mieszkają w namiotach na ulicy. W USA jest tak jak nie zapłacisz za wynajem to jesteś wyrzucony na ulicę razem z meblami. Jak nie posprzątasz to musisz zapłacić za wywiezienie na wysypisko. Jesteś wpisany do rejestru dłużników i nikt ci mieszkania nie wynajmie. U nas pozostało prawo z czasów PRL i właśnie cwaniacy to wykorzystują.

Ja
3 lat temu

To corka bylego dowodcy jednostki wojskowej tatuś ma willę i sam w niej mieszka …..niech poda pomocną dłoń córce, wnukowi i zięciowi

bezprawie
3 lat temu

nie zna Pan prawa i sprawy wiec proszę poczytać wczesniejsze komentarze

52
0
Napisz co o tym sądziszx