Próba nielegalnej eksmisji? Wideo

W piątek w godzinach porannych w bloku przy ul. Armii Krajowej 15 pojawił się właściciel ze ślusarzem, który na jego wniosek rozwiercał zamki w drzwiach wejściowych do mieszkania. Pretekstem miała być kontrola liczników gazu, znajdujących się wewnątrz mieszkania. Lokatorka nie zamierzała umożliwić wejścia właścicielowi.

Zdaniem Komitetu Obrony Praw Lokatorów, najpierw wezwani policjanci przyjęli bierną postawę. Po ich odjechaniu, ślusarz rozwiercał zamki. Dopiero wtedy przyjechało kilku kolejnych policjantów, którzy poinformowali o obowiązujących przepisach prawa.

  • Naczelnik wydziału prewencji – Nakazu eksmisji pan nie ma?
  • Właściciel mieszkania: – Ja nie dokonuję eksmisji. Przyszedłem się dogadać z lokatorami. Chcę wejść do mojego mieszkania, bo mam takie prawo. Przez drzwi były prowadzone rozmowy przez 3 godziny. Osoba będąca wewnątrz nie umożliwiała mi tego. Ta osoba wewnątrz mieszkania jest nielegalnie.
  • Policjant: – Trzeba mieć wyrok sądowy na to, żeby do mieszkania wejść jak oni nie chcą. I z komornikiem. Komornik wykonuje tą czynność.
  • Właściciel – Ale ja nie eksmituję.

Po całkowitym rozwierceniu zamków lokatorka zgodziła się na wpuszczenie do środka tylko policjantów. Ci weszli, porozmawiali z kobietą. Po chwili wyszli i poinformowali właściciela mieszkania, że takie działania powinien prowadzić tylko po decyzji sądu i za pomocą komornika.

Podczas pandemii COVID-19 obowiązuje zakaz opróżniania lokali mieszkaniowych.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Ukradł rower. Rozpoznajesz go?
Subskrybuj
Powiadom o

52 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Podbijam temat.
3 lat temu

Interesuja mnie tego typu tematy gdyz sam mam nieruchomosci na wynajem. Ogolnie to armagedon prawny. Od praw lokatorow tej klatki schodowej i bloku,posiadacza samoistnego no i praw własciciela,obowiazkow policjanta,ktora wychodzi chociaz z jego przysiegi a na KONSTYTUCJI konczac. Wlasciciel tylko w 3 przypadkach moze wejsc do mieszkania i w jednym z nich musi opuscic swoje mieszkanie jesli posiadacz tego zarządza. Jesli policjant zbagatelizuje temat faktem jest ze narusza moje prawa przyznane mi przez KONSTYTUCJE oraz prawa lokatorow ktore sa scigane z urzedu jesli dojdzie do eskalacji konfliktu. Dlatego tak wazne jest aby trzymac emocje w takiej sytuacji i takim miejscu(klatka schodowa). A pan od praw lokatorow niech sie zastanowi czy prawa innych lokatorow nie sa naruszane broniac tylko praw tych panstwa,ktorzy sa w posiadaniu tego mieszkania. Podpowiem czestotliwosc interwencji,klotnie z wierzycielami na klatce schodowej od kilku lat,itd. Pana stanowisko wymaga aby rozpatrzył sprawe troszke szerzej i dopiero wtedy sie wypowiedział na łamach gazety. Jest to temat bardzo polityczny rozumiemy sie :D. Zastanawia mnie gdzie jest spodzielnia i gmina jesli własciciel ma wszystkie postanowienia w tej sprawie aby pomoc lokatorom oraz wlascicielowi no i na koncu lokatorom w posiadaniu tego mieszkania.Co do gminy to wiemy w jakiej sytuacji jest finansowej oraz mieszkaniowej oraz prawnej(min. pandemia),gdyz własciciel moze doprowadzic do tego ze gmina bedzie mu musiala zapłacic zadoscuczynienie za swoje dzialanie w tej sprawie,utrate wartosci oraz moze i za utrate prestizu mieszkania. Współczuje.A i jeszcze tak sobie mysle czy pan od spraw obrony praw lokatorskich wie od ilu ptocent zadluzenia mozna zlicytowac mieszkanie? Mili panstwo za chwile bedzie kuriozum jesli wlasciciel,ktory wczesniej zlicytowal mieszkanie zostanie zlicytowany:D. Przepraszam panstwa za takie moje nieskładne mysli.

Do Pana Miecio
3 lat temu

Robiac tak w tej sytuacji prawnej policjant szkolacy sie w OSP Czekanow robi a-wyciaga kajdanki,b-zaklada je na rece Pana trzymane z tyłu,c-zawozi na komende no i co najwazniejsze i najpiekniejsze d- 1 w karcie pracy w kategori przestepstwo i jezeli sytuacja ma miejsce na poczatku miesiaca to do jego konca brzuch do gory. No i pewnie majac taka swiadomosc prawna przed punktem b dochodzi do zniewazenie funkcjonariusza no i oby nie naruszenie nietykalnosci cielesnej w trakcie szarpaniny no i uszczerbek na zdrowiu jesli takowy by powstał podczas szarpaniny. Plusy dla policjanta: a-1 w karcie,b-pieniadze za zniewazenie policjanta,c- l4-100%,d-pieniadze z ubezpieczenia za uszczerbek na zdrowiu. Zapraszam pana do wspołpracy.

Ostatnio edytowany 3 lat temu by Do Pana Miecio
mecio
3 lat temu
  1. jezeli ma sie nieuków policjantów, to na interwencje tego typu jedzie sam Naczelnik – taki jest fakt . Ta interwencja to z alfabetu szkolenia policjanta tylko a,b – wiec gdzie te nieuki byli w szkole Policji? – w OSP Czekanów ?.
  2. Praktycznie,jak mam nakazy sądowe to – mam w rezerwie kontener, namiot . Wynajmuje firmę i czkam jak cała rodzinka pojedzie na Piaski – wywalam drzwi. Graty pakuje na parkingu do namiotu, kontenera . drzwi , sztaby zamki – siadam na parapecie i gościom pokazuje środkowy palec i nr 112. Innej metody nie ma.
Mirel
3 lat temu

Naczelnik… Spokojnie, wzorowo, rzeczowo, konkretnie są jednak normalni przwdziwi policjanci…

żurek
3 lat temu

Na czynsz to nie stać a na wspomaganie Owsiaka , to stać i na dzwonku symbol Mrówki Całej przylepić?

ak
3 lat temu

a jak właściciel kupował mieszkanie z licytacji to nie wiedział, że jest zamieszkiwane? czegoś tu nie rozumiem…był nakaz opuszczenia i przez 2 lata nic sie nie zadziało ??

Podbijam temat.
3 lat temu

Pamietajcie jezeli policjant poinformuje was jak powyzej w nagłówku i na tym zakonczy interwencje(odjedzie) to mozecie przyjechac na komende i złozyc zawiadomienie o NIEDOPELNIENIE OBOWIAZKOW PRZEZ FUNKCJONARIUSZA – :///

Sąsiad
3 lat temu

Czesio DŁUGO……. miał sie wyprowadzic 2 tyg po licytacji komorniczej – nakaz opuszczenia mieszkania wydany przez komornika i sąd !!! ponad 2 lata temu !
!!! lub podpisac umowe z włascicielem ktory kupil mieszkanie i co Czesio?? Nic !!! Czesio nie odbiera korespondencji nie odbiera telefonow za nic ma prawo opowiada ze taki pokrzywdzony przez ustrój i swoich wierzycieli bo chca oni swoich pieniedzy a Czesio z skąd ma brac? z Austrii? no tak ale tam go szukaja i zamknąc chca za przekręty finansowe I napewno Czesia tez ten ustrój w Austrii chce skrzywdzić !!! Hmm. a moze by tak skrzyknąc wierzycieli i pod blokiem postawic tablice pamiątkową pokrzywdzonych przez Czesia ??? pewnie zus i us tez by sie dopisali.pracownicy co pracowali za darmo,pks co mu wynajmowal i nie dostal zaplaty,hurtownie budowlane ,wlasciciel mieszkania itd itd i odprawiac miesiecznice i co miesiac wpisywac jak długi Czesia i zonki rosną???

Zoll
3 lat temu

To jest masakra

Do Pana PRAWO
3 lat temu

Do słowa Policja – tak. Reszta -NIE…nie zna pan sedna sprawy no i w obecnosci policji nikt nic nie rozwiercał. Panowie policjanci odjechali i dopiero wtedy wlasciciel rozwiercal zamki.

52
0
Napisz co o tym sądziszx