Próba nielegalnej eksmisji? Wideo

W piątek w godzinach porannych w bloku przy ul. Armii Krajowej 15 pojawił się właściciel ze ślusarzem, który na jego wniosek rozwiercał zamki w drzwiach wejściowych do mieszkania. Pretekstem miała być kontrola liczników gazu, znajdujących się wewnątrz mieszkania. Lokatorka nie zamierzała umożliwić wejścia właścicielowi.

Zdaniem Komitetu Obrony Praw Lokatorów, najpierw wezwani policjanci przyjęli bierną postawę. Po ich odjechaniu, ślusarz rozwiercał zamki. Dopiero wtedy przyjechało kilku kolejnych policjantów, którzy poinformowali o obowiązujących przepisach prawa.

  • Naczelnik wydziału prewencji – Nakazu eksmisji pan nie ma?
  • Właściciel mieszkania: – Ja nie dokonuję eksmisji. Przyszedłem się dogadać z lokatorami. Chcę wejść do mojego mieszkania, bo mam takie prawo. Przez drzwi były prowadzone rozmowy przez 3 godziny. Osoba będąca wewnątrz nie umożliwiała mi tego. Ta osoba wewnątrz mieszkania jest nielegalnie.
  • Policjant: – Trzeba mieć wyrok sądowy na to, żeby do mieszkania wejść jak oni nie chcą. I z komornikiem. Komornik wykonuje tą czynność.
  • Właściciel – Ale ja nie eksmituję.

Po całkowitym rozwierceniu zamków lokatorka zgodziła się na wpuszczenie do środka tylko policjantów. Ci weszli, porozmawiali z kobietą. Po chwili wyszli i poinformowali właściciela mieszkania, że takie działania powinien prowadzić tylko po decyzji sądu i za pomocą komornika.

Podczas pandemii COVID-19 obowiązuje zakaz opróżniania lokali mieszkaniowych.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Zażądali 4500 dokumentów od OZC
Subskrybuj
Powiadom o

52 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
DO "sąsiadka z klatki"
3 lat temu

„dłużnicy przyjechali po swoje pieniądze” Dłużnicy to mogą jedynie przyjechać oddać pieniądze a nie przyjechać po nie 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Kondziu
3 lat temu

To samo gimnazjalna kwiaciarnia na 4pietrze. Białe auto

listonosz
3 lat temu

Ja tam byłem wszystko widziałem i powiem jedno dramat właściciela mieszkania .

Lech
3 lat temu

Oczywiście NIE MA PRAWA EKSMITOWAĆ. Ale ma prawo POZWOLIĆ ZAMIESZKIWAĆ W TYM MIESZKANIU nawet 20 innym osobom. I każda z nich niech ma po dwa psy i kota na dodatek. Ciekawe co zrobi taki lokator jak na swoją kolejkę do łazienki będzie czekał np 4 godziny?

sąsiadka z klatki
3 lat temu

Proszę aby ktoś w końcu zrobił porządek z tą osobą, mam dosyć takiego sąsiada,kilka lat temu dłużnicy przyjechali po swoje pieniądze i rozwiesili przed blokiem banery aby oddał pieniądze, Niech to się już zakonczy,

paula
3 lat temu

Tak to prawda , mieszkanie zadłużone na kilkanaście tysięcy złotych.

mieszkaniec bloku
3 lat temu

Temat tej osoby mam mam myśli „dzikiego lokatora” jest znany mieszkańcom całego Ostrowa Wlkp. to człowiek który oszukał wiele firm z rynku ostrowskiego posiada wyroki . Podobno własciciel tego mieszkania ma długi na około 20 tys zł . od początku pasożyty nie płacą za zlicytowane mieszkanie,które zostało zabrane oczywiście przez komornika za długi.

Ona
3 lat temu

Wyjebać na bruk. ….Darmozjady do roboty!!! A jak pracować się nie chce to ławeczka i do parku pod chmurkę zawsze będzie okazja że Policja zgarnie i nocka na Odolanowskie będzie

Wlasniciel
3 lat temu

Takiego pasożyta od razu na bruk.

Nsjsjdjs
3 lat temu

Plac babo za mieszkanie !!!

1 2 3 6
52
0
Napisz co o tym sądziszx