Próba nielegalnej eksmisji? Wideo

Udostępnij
Tweet

W piątek w godzinach porannych w bloku przy ul. Armii Krajowej 15 pojawił się właściciel ze ślusarzem, który na jego wniosek rozwiercał zamki w drzwiach wejściowych do mieszkania. Pretekstem miała być kontrola liczników gazu, znajdujących się wewnątrz mieszkania. Lokatorka nie zamierzała umożliwić wejścia właścicielowi.

Zdaniem Komitetu Obrony Praw Lokatorów, najpierw wezwani policjanci przyjęli bierną postawę. Po ich odjechaniu, ślusarz rozwiercał zamki. Dopiero wtedy przyjechało kilku kolejnych policjantów, którzy poinformowali o obowiązujących przepisach prawa.

  • Naczelnik wydziału prewencji – Nakazu eksmisji pan nie ma?
  • Właściciel mieszkania: – Ja nie dokonuję eksmisji. Przyszedłem się dogadać z lokatorami. Chcę wejść do mojego mieszkania, bo mam takie prawo. Przez drzwi były prowadzone rozmowy przez 3 godziny. Osoba będąca wewnątrz nie umożliwiała mi tego. Ta osoba wewnątrz mieszkania jest nielegalnie.
  • Policjant: – Trzeba mieć wyrok sądowy na to, żeby do mieszkania wejść jak oni nie chcą. I z komornikiem. Komornik wykonuje tą czynność.
  • Właściciel – Ale ja nie eksmituję.

Po całkowitym rozwierceniu zamków lokatorka zgodziła się na wpuszczenie do środka tylko policjantów. Ci weszli, porozmawiali z kobietą. Po chwili wyszli i poinformowali właściciela mieszkania, że takie działania powinien prowadzić tylko po decyzji sądu i za pomocą komornika.

Podczas pandemii COVID-19 obowiązuje zakaz opróżniania lokali mieszkaniowych.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Poparzone niemowlę trafiło do Ostrowa
Subskrybuj
Powiadom o
52 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
:D
3 lat temu

:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDobre

Podbijam temat.
3 lat temu

Czyli na Armii Krajowej 15 szykuje sie dobry bysness :D??!!! Pomyslcie … mieszkanie,ktore bylo zlicytowane bedzie licytowane :D. Zycie zawsze daje mozliwosci.

52
0
Napisz co o tym sądziszx