Kontrola w otwartej restauracji podczas pandemii

W niedzielę o godz. 12 otwarła się pierwsza restauracja w Ostrowie Wlkp. pomimo zakazowi wydanemu w rozporządzeniu w związku z ogłoszoną pandemią. Dwie godziny później do lokalu przyszły dwie panie z Sanepidu w obstawie kilku policjantów. Zapraszamy do relacji z tej wizyty.

Panie z Sanepidu powiedziały, że jest stan epidemii i ustawodawca wydał rozporządzenie według którego restauracje powinny być zamknięte. Przedstawiciel restauracji Black Dave Restaurant poinformował panie, że w Polsce obowiązuje następująca hierarchia prawna: rozporządzenie, ustawa i konstytucja. Według najważniejszego aktu prawnego, czyli konstytucji, nie można rozporządzeniem zabronić przedsiębiorcy prowadzenia działalności gospodarczej, jeśli postępuje zgodnie z prawem. I dlatego to rozporządzenie nie jest zgodne z ustawami i konstytucją i nie ma mocy prawnej. Jedna z pań z Sanepidu stwierdziła, że nikt jeszcze nie stwierdził nieważności tego rozporządzenia i ich zdaniem ono nadal obowiązuje. Dodały również, że przedstawiciele restauracji mają 7 dni na wniesienie uwag do protokołu.

Mężczyzna z Black Dave Restaurant poinformował, że wszystkie osoby na sali są jego pracownikami i są w charakterze testerów dań. Poinformował też, że do tej pory 21 razy Sądy unieważniały decyzje Sanepidów, które nakładały kary. Panie z Sanepidu postanowiły sprawdzić stan faktyczny. Poprosiły o zorganizowanie stolika, żeby mogły rozstawić stolik i sporządzić protokół. Mężczyzna poinformował, że w tej chwili wszystkie stoliki ma zajęte przez testerów. Poprosił panie z Sanepidu o zdezynfekowanie dłoni przed przystąpieniem do działań. Naczelnik wydziału prewencji poinformował, że będzie prowadzone postępowanie w związku z domniemanym łamaniem zakazów i nakazów wynikających z rozporządzenia.

Na miejscu był obecny ostrowski przedstawiciel Konfederacji deklarujący pomoc prawną dla przedstawicieli restauracji. Przekazał paniom z Sanepidu, że to nie są goście restauracji, tylko testerzy.

Policjanci powzięli wątpliwości czy osoby przebywające w restauracji faktycznie są testerami. Dlatego postanowili ich wylegitymować.

autor zdjęć: Michał Juskowiak.

https://www.facebook.com/michal.juskowia/videos/3538019919568336/

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

74 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Eryk
3 lat temu

-w Biedronce jesteś bezpieczny
-w Lidlu jesteś bezpieczny
-w Kauflandzie jesteś bezpieczny

-w sklepie Big Star w galerii Ostrovia nie byłbyś bezpieczny ale….już w Kaliszu w sklepie firmowym Big Star jesteś bezpieczny

Dan
3 lat temu

Szkoda, że mnie tam nie było…

OSW
3 lat temu

Zabrakło tylko wspólnego czytania KONSTUTUCJI niczym pisma świętego no i oczywiście symboli SS.

Wójt Gminy
3 lat temu

Do Ostrowianki . Wymowna to Ty jesteś ale brak mózgu bo pewnie Ci kaczor go zlikwidował swoimi głupimi rządami i decyzjami . Ani mi za PO ani za śmiesznym Kaczogrodem tylko jak już kradli to pod stołem a ten Twój zasrany rząd kradnie i jeszcze się tym chwali . Np : Rydzyk i jego kompania zamiast na szpitale to wolał dać smierdzielowi w sukience aby ten dalej namawiał do pedofili . Zastanów się co ty sobą prezentujesz w głowie pustka . Pooglądaj każde wiadomości poczytaj co dzieje się w świecie a nie siedzisz w Ostrowie i boisz się dupe wystawić bo boisz się koronki . Tak Cię dopadnie wcześniej czy później i dobrze by było gdyby wynik po tym Twojego mózgu się odmienił . Ludzie tracą dorobek swojego życia bo zasrany rząd nic nie robi . Jeżdżą na ferie np. Jadzia , kolejne nagrania z wałbrzycha i dalej wymieniać afera goni aferę a Ty co zrobiłaś dla kraju ? Ba dla Ostrowa co od siebie zaoferowałaś . Puknij się i najpierw zrób coś od siebie .

Prof.Sajmon ;)
3 lat temu

Natychmiast pozamykać Biedronki, Lidla, Leclerc, Kaufland. Przecież sprzedawcy w marketach to super nosiciele wirusa- nigdy nie chorując zarażają wszystkich klientów. Sanepiduwy zajmijcie sie chemią w żarciu z marketów

Adam
3 lat temu

Czytam te komentarze są takie żałosne ze srać się chce. Gdyby pan
Z restauracji tej i wszystkich innych w zeszłym roku i poprzednich nie okradał państwa Polskiego wykazywał dochód to entej chwili dostał by 70% z tego ci stracił a jak wiadomo z 0 70% równa się 0. Reasumując wszyscy pseudo prawnicy zastanówcie się dlaczego tak się dzieje. Z drugiej strony Magda Gessler nie zrobiła by lepszej reklamy jak ta szopka wczoraj

real zycia
3 lat temu

Jak po 2000 roku politycy PIS i PO na zmianę, likwidowali firmy państwowe, to jakoś nie było ze strony rządów wsparcia finansowego. 99% zakładów pracy zostało rozkradzione w myśl prywatyzacji . Ludzie szli tysiącami na bezrobocie, i przez lata jakoś nikt się nimi nie interesował.
Dzisiaj mamy wojnę z epidemią . Dzisiaj nie szkoda róż gdy płonie las . Komu dzisiaj potrzebne SPA, stoki, knajpy, siłownie, kina itp., to w sumie 0002% prywatnych zakładów pracy, gdzie średnia zatrudnienia to 1+ 5. Wiec knajpy itp., niech zamykają – a dofinansować ludzi na bezrobotnym,by mogli przeczekać ta wojenkę z epidemią. Jakoś robotnika nikt nie żałuje i nie dofinansuje jak traci jedyny dochód dla 1+ 4 rodzinę . Do pracy jedzie rowerem – spłaca kredyt na remont mieszkania, dziecko na studiach i jakoś cisza z dofinansowaniem rodziny. robol nie strajkuje, blokuje ulic. Właściciel stoku narciarskiego czy knajpy – 2 wille z grzanymi basenami, 2 auta po 250 tys. ., i jemu się dopłaca, bo zatrudnia żonę i szwagra na lewo – 2 pracowników na czarno i 2 kelnerki z Ukrainy . Ci co stracili prace to równiez setki tysięcy to płatnicy VAT . jakos nie widac tej ochrony PIS?

Don Tuskinio
3 lat temu

ten Ostrów to już głupieje do reszty, jacy się wszyscy teraz prawni zrobili, śmiech na sali, niech przestana jeczec bo znam takich co stekali a taka kase wyciagneli, z tarcz i innych badziewi ze sie w pale nie miesci, i Ci tez dostana no ale zlopom zawsze malo, szkoda mi tych pracownikow w tych restauracjach, nie podoba sie w Polsce to wypad do Brukseli.

Do Ostrowianka
3 lat temu

Ten art. 160 k. k źle interpretujesz, zresztą komu to tłumaczę i tak nie ogarniesz bo tylko covid widzisz. A twój idol jeździ po Starachowicach i śmieje się wszystkim w twarz. Pouczasz innych po100 razy w necie a inne źródła oprócz TV PIS dla ciebie nie istnieją,więc skończ te wypociny, schowaj się do piwnicy i znikaj.

Do Stani
3 lat temu

Kobieto żałosna skończ te wypociny bo każdy się już tylko z ciebie śmieje. Tyle wpisów wrzuciłaś do internetu że już chyba o niczym innym nie myślisz tylko o covidzie i jak komu dowalić, na łeb już Ci padło. Jakim trzeba być durniem żeby słuchać i wierzyć naszym politykom. 4 lata temu Morawiecki obiecał milion samochodów elektrycznych, niedawno minęło 10 lat od wprowadzenia 23% VAT na okres „tylko trzech lat”, coś jeszcze?

74
0
Napisz co o tym sądziszx