Kontrola w otwartej restauracji podczas pandemii

W niedzielę o godz. 12 otwarła się pierwsza restauracja w Ostrowie Wlkp. pomimo zakazowi wydanemu w rozporządzeniu w związku z ogłoszoną pandemią. Dwie godziny później do lokalu przyszły dwie panie z Sanepidu w obstawie kilku policjantów. Zapraszamy do relacji z tej wizyty.

Panie z Sanepidu powiedziały, że jest stan epidemii i ustawodawca wydał rozporządzenie według którego restauracje powinny być zamknięte. Przedstawiciel restauracji Black Dave Restaurant poinformował panie, że w Polsce obowiązuje następująca hierarchia prawna: rozporządzenie, ustawa i konstytucja. Według najważniejszego aktu prawnego, czyli konstytucji, nie można rozporządzeniem zabronić przedsiębiorcy prowadzenia działalności gospodarczej, jeśli postępuje zgodnie z prawem. I dlatego to rozporządzenie nie jest zgodne z ustawami i konstytucją i nie ma mocy prawnej. Jedna z pań z Sanepidu stwierdziła, że nikt jeszcze nie stwierdził nieważności tego rozporządzenia i ich zdaniem ono nadal obowiązuje. Dodały również, że przedstawiciele restauracji mają 7 dni na wniesienie uwag do protokołu.

Mężczyzna z Black Dave Restaurant poinformował, że wszystkie osoby na sali są jego pracownikami i są w charakterze testerów dań. Poinformował też, że do tej pory 21 razy Sądy unieważniały decyzje Sanepidów, które nakładały kary. Panie z Sanepidu postanowiły sprawdzić stan faktyczny. Poprosiły o zorganizowanie stolika, żeby mogły rozstawić stolik i sporządzić protokół. Mężczyzna poinformował, że w tej chwili wszystkie stoliki ma zajęte przez testerów. Poprosił panie z Sanepidu o zdezynfekowanie dłoni przed przystąpieniem do działań. Naczelnik wydziału prewencji poinformował, że będzie prowadzone postępowanie w związku z domniemanym łamaniem zakazów i nakazów wynikających z rozporządzenia.

Na miejscu był obecny ostrowski przedstawiciel Konfederacji deklarujący pomoc prawną dla przedstawicieli restauracji. Przekazał paniom z Sanepidu, że to nie są goście restauracji, tylko testerzy.

Policjanci powzięli wątpliwości czy osoby przebywające w restauracji faktycznie są testerami. Dlatego postanowili ich wylegitymować.

autor zdjęć: Michał Juskowiak.

https://www.facebook.com/michal.juskowia/videos/3538019919568336/

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

74 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
andrus
3 lat temu

liczę i liczę i sie nie sumuje 94000+9000 -64000

Osw
3 lat temu

J*bac PiS i ich zakazy

Zły
3 lat temu

I bardzo dobrze, koniec robienia z ludzi idiotow. A panie muszą mieć oddzielny stolik do protokółu, może im biurko jeszcze zamówić? Policja niech lepiej ulic pilnuje a nie grzeje tyłki w sukach.

Rafi
3 lat temu

Myślę że po pandemi powina wisieć kartka;Policjantów i pracowników sanepidu nie obsługujemy!

Ostrowianka
3 lat temu

Natychmiast zamknąć knajpę a właciciela i „testerów ” skierować na przymusową pracę do szpitala Covidowego i prosektorium przy ofiarach COVIDA . Kontrola U.S. ile kasy z tarczy było wzięte i wniosek o oddanie natychmiastowe z odsetkami . Dość siewców śmierci a konfederacja niech zajmie się wlasną obroną ktora będzie mu potrzebna .

OtworzycMagnes
3 lat temu

Stop lockdown, ci co sie boją wirusa niech siedza zamknieci w domu a reszta niech normalnie żyje

Ta Ona
3 lat temu

Biedne Panie z Sanepidu nawet w niedzielę muszą pracować 😂😁😂 ciekawe czy losowały kto pójdzie czy same zgłosiły się na chętnego 😁😂😁

Ania
3 lat temu

Ja mam restauracje i wiosną dostałam 94 000 a teraz dostane 9000 raz 64 000 ale zatrudniam legalnie na umowe o prace 3 osoby cały etat i 3 osoby 1/8 etatu.Największy problem mają ci restauratorzy co zatrudniają na lewo lub tylko na 1/8 etatu.Sami sobie winnni.

.,.,
3 lat temu

Obecny naczelniczek prewencji to „bardzo duży autorytet” w KPP, śmiech na sali

Zelek
3 lat temu

Dość okłamywania ludzi. Dość niszczenia gospodarki. Otwórzcie oczy, nie dajcie się zamknąć i sobą sterować!

1 2 3 8
74
0
Napisz co o tym sądziszx