OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Dzieci wracają do szkół

– Widać rozwój epidemii COVID-19 w Europie, ale sytuacja w Polsce wygląda stabilnie – mówił dziś minister zdrowia Adam Niedzielski. Poinformował o nowych decyzjach rządu ws. obostrzeń. – Ważąc wszystkie za i przeciw (…) doszliśmy do wniosku, że takim nieśmiałym krokiem, który możemy wykonać, jest uruchomienie nauki stacjonarnej w klasach I-III po 17 stycznia – powiedział minister. Większość istniejących obostrzeń pozostaje jednak bez zmian.

Zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji i nauki, stacjonarne funkcjonowanie szkół, poza pewnymi wyjątkami, zostało ograniczone do 3 stycznia 2021 r. Od 23 grudnia ub.r. do 3 stycznia uczniowie mieli przerwę świąteczną. Od 4 do 17 stycznia trwają ferie zimowe, w jednym terminie dla wszystkich uczniów w całym kraju.

Zmiany od 18 stycznia

– Od 18 stycznia pozostaną utrzymane wszystkie obostrzenia – przekazał minister zdrowia. Dodał, że jest jeden wyjątek: uczniowie klas 1-3 wracają do stacjonarnej nauki w szkołach. Powrót najmłodszych uczniów do szkół będzie możliwy jedynie w reżimie sanitarnym. Resort edukacji i nauki wspólnie z GIS i ministerstwem zdrowia przygotował wytyczne dla placówek. Znajdują się w nich zasady organizacji zajęć, higieny, czyszczenia i dezynfekcji pomieszczeń oraz powierzchni, organizowania gastronomii czy postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia u pracowników szkoły.

14 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ruda
6 dni temu

Panie Stefan Kosmycki jak pan śmie pisać o dzieciach smrody albo żeby ich pozabijać weś pan zabij swoje dzieci albo wnuki

Stefan Kosmocki ma racje
6 dni temu

Te małe smrody nie dbają o higienę rączek nie myją,w dupach grzebią, kichają, parskają i aby zarazę roznoszą.Młode to głupie,a mamuśki pincetplus nimi się nie interesują,bo aby mają w głowie,nowe tatuaże,ćpanie,alkohol i imprezki.

Li
7 dni temu

Były święta, Sylwester ograniczenia. Potem sam Niedzielski dziękował Polakom że się wywiazali z tego. Pustki na ulicy, na drogach. Widać to po liczbie zakażeń. Już by dawno były wysokie. I co takie podziękowanie że nadal nic z poluzowania. Strefy już by mogły być. Branze mieli luzowac. Wiec po co bylo to wszystko.

njnkk
7 dni temu

dzieki Bogu,moja psycha dalej by tego nie wytrzymala

Mala
7 dni temu

Do steafan kosmocki wez sie chlopie zastanow co pierdzielisz masz cos do dzieci zamknij sie w piwnicy nie wylaz .masz godziny dla seniorow to rob zakopy w tych 2 godzinach bo to wy starzy najgorsza zaraze roznosicie

Brak słów
7 dni temu

Zamiast ratować miejsca pracy, gospodarkę to oni kur….szkoły. Mieli nauczke we wrześniu. W środę będzie skok i znowu mało zakażeń. Straszą 3 fala. Tak jak 2 . Że szpitali będzie brakować. A puste stały. Tak gdybac mogą następny Rok. A może będzie 3 a może nie. A może w wakacje.

mienister zdrowia
7 dni temu

Ważny komunikat! Całkowitą odporność na Cowida uzyskuje się dopiero po zaszczepieniu i skremowaniu zwłok.

kamil
7 dni temu

Dozylismy czasow gdzie zdrowym wciska sie chorobe,zas prawdziwie chorym odbiera sie mozliwosc leczenia.

Do Stefan Kosmocki i mały
7 dni temu

To się pozamykajcie w piwnicach panikarze i już nie wychodźcie. Dzieci szczepiać albo zabijać – nikt normalny czegoś takiego nie wymyśli. Wiadomo że szczepionka poniżej 16 lat nie była testowana, oglądacie reżimową TV i nie wyciągacie żadnych wniosków.

P.
7 dni temu

Tak jak otworzą szkoły to zaraz będą zamykać. Tak jak we wrześniu . Bo był skok zakażeń. I tak będzie czuje tym razem. I znowu branże czekające na otwarcie Przesunięte . Wariactwo nic więcej.

14
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x