Zniszczono 12 nagrobków. Poszukiwany sprawca

Policjanci prowadzą dochodzenie w sprawie uszkodzenia nagrobków na cmentarzu ewangelickim w Szklarce Przygodzickiej. Świadków oraz osoby mogące pomóc w ustaleniu sprawcy, bądź sprawców tego uszkodzenia proszone są o kontakt osobisty w Komendzie Powiatowej Policji w Ostrzeszowie przy ul. Zamkowej 27, lub telefonicznie pod numerem 62 237-42-72

+

12 września br. ostrzeszowska policja otrzymała zgłoszenie dotyczące uszkodzenia 12 nagrobków na terenie cmentarza ewangelickiego w miejscowości Szklarka Przygodzicka. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że do zdarzenia doszło w okresie od 1 do 12 września br., niestety teren cmentarza nie posiada monitoringu, a wokół miejsca wiecznego spoczynku występuje teren leśny. Najbliższe zabudowania mieszkalne oddalone są w odległości ok. 1 km. Na chwilę obecną także trwają ustalenia w zakresie wyceny powstałych strat.

Ostrzeszowscy policjanci zwracają się do świadków zdarzenia oraz osób mogących posiadać informacje pomocne w ustaleniu sprawcy, bądź sprawców tego przestępstwa o kontakt osobisty z Komendzie Powiatowej Policji w Ostrzeszowie przy ul. Zamkowej 27, lub telefoniczny pod numerem: 62-732-42-72.

Wszelkie informacje na temat uszkodzeń nagrobków także można przekazać za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem: [email protected]

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Nie żyje uczennica
Subskrybuj
Powiadom o

8 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
ggg
4 lat temu

Co za mendy, po 100tys kary powinno byc bez gadania, zapewne ich zlapia predzej czy pozniej.

NO RESPECT
4 lat temu

Naròd powstaje z kolan. Skoro ewangelicki, a więc „niemiecki”, to może niektórzy poczytają to za akt patriotyzmu, potem przyjdzie kolej na kirkuty itd. Może to jakaś „patriotycznie ” nastawiona młodzież, ktòra nocami swastyki na murach maluje i na marsze ròżnorakie jeździ. Ostatnio tacy czują się pewnie i są aktywni.

Muszka
4 lat temu

Zniszczyć sprawców i po kłopocie

Janusz
4 lat temu

swołocz wiejska widać sie wyrzyla

Edi
4 lat temu

Dorwać takiego gnoja i samemu sprawiedliwość wymierzyc

?
4 lat temu

Takich gnoi co niszczą groby to powinien zaraz na tym cmentarzu i przy tych grobach szlak trafić!!!
Powinna ich tam spotkać kara boża!!!?➕?

Do kciuka w doł
odpowiada  ?
4 lat temu

Raczej kara Mustafa głąbie, boża to cię zrobiła

8
0
Napisz co o tym sądziszx