Pijana 18-latka na motorowerze wiozła drugą osobę bez kasku

24 lipca br. , kilka minut przed północą policjanci z Nowych Skalmierzyc zatrzymali 18-latkę, która mając ponad promil alkoholu w organizmie, kierowała motorowerem. Ponadto, nastolatka przewoziła pasażerkę. Kierująca nie posiadała też kasku ochronnego.

+

Wczoraj, kilka minut przed północą w miejscowości Skalmierzyce, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującą motorowerem, która nie miała założonego obowiązkowego kasku ochronnego. Dodatkowo, nastolatka przewoziła jednośladem pasażerkę.

Gdy funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości kierującej 18-latki, okazało się, że prowadziła ona pojazd mając ponad promil alkoholu w organizmie.

Nastolatka trafiła do policyjnego aresztu. Dzisiaj usłyszała zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

Przypominamy, że nietrzeźwi kierujący ponoszą konsekwencje przed sądem, który może ich skazać na dwa lata pozbawienia wolności oraz orzec zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 10 lat. Każdy kierowca, który został zatrzymany za jazdę po alkoholu, musi liczyć się także z konsekwencjami finansowymi. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, niezależnie od orzeczonej kary, sąd będzie obligatoryjnie orzekał świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu, oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Po raz kolejny policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę na drogach. Nietrzeźwość, pośpiech, roztargnienie oraz nieodpowiedzialność mogą doprowadzić do utraty zdrowia, a nawet życia.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Nie żyje młoda kobieta. Wypadek z udziałem BMW (aktualizacja)
Subskrybuj
Powiadom o

8 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Syn alkoholika
4 lat temu

Ani jednej Ani drugiej Mi nie zal. Tak Jak ostatnio pisalem, do pijannych nie wzywac pomocy! Nigdy! Nie zal Mi pijannych! Ani debili na jednosladach!

driver - ten prawdziwy driver
4 lat temu

Do paki pijaczkę i po kieszeni po kieszeni! Mogła ludzi pozabijać!

1111
odpowiada  driver - ten prawdziwy driver
4 lat temu

tak ludzi pozabijać chińskim pizdzikiem 50cm. i dwie d…y na pokładzie!!!!!po prostu młodzieńczy wybryk taka młoda laska wypiła dwa piwa i 1.5 na wydechu!!! Nigdy młodzi nie byliście???

Marko
4 lat temu

Nastolatka 18latka wkoncu jaka.zaprqszam do kontaktu odp przez odpowiedz

Siemion kleryk z Wilna
4 lat temu

A jak ginie komendant policji w wypadku zrobionym przez wielebnego to wystarczy poręczenie z nie swojego( parafian) majątku i jest ok, a tu dziewczynka po piwku i areszt, zobaczcie morderca w koloratce na wolności a biedna dziewuszka zatrzymana. Proporcja winy , co za owrzodziały i ropiejący kraj.

Muszka
4 lat temu

Wakacjecna całego ?

Edi
4 lat temu

Racja bo to Muszka była to wiadomo że głupie ?

Paweł
4 lat temu

Glupia jedna i druga

8
0
Napisz co o tym sądziszx