Chińczycy odwiedzili Ostrów. Byli m.in. w Fabryce Wagon

Udostępnij
Tweet

Do naszego miasta przyjechała chińska delegacja Dystryktu Qingbaijiang, z sekretarzem panem Zhang Sheng. Chińczycy reprezentują Międzynarodowy Port Kolejowy. Podczas wizyty omówiono kwestie dotyczący rozwoju współpracy na płaszczyźnie m.in. edukacji, gospodarki i inwestycji.

+

W szkole podstawowej nr 4 od października zostanie uruchomiona nauka języka chińskiego. W Chinach 300 dzieci uczy się już języka polskiego. Nauka chińskiego języka odbędzie się przy wsparciu Instytutu Konfucjusza z Poznania.

Miasto zorganizowało również spotkanie władz Europejskiego Konsorcjum Kolejowego Wagon sp. z o.o. z delegacją Dystryktu Qingbaijiang, podczas którego szeroko zaprezentowany został potencjał spółki.

Prawdziwą furorę zrobiła jednak wczoraj Niu Niu, wkrótce uczennica Szkoły Podstawowej nr 4, która wzięła udział w spotkaniu razem z panią dyrektor. Niu Niu jest rodowitą Chinką z pewnością więc będzie mogła pomagać swoim kolegom w nauce tego niełatwego języka.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Boże Ciało 2024 - RELACJA i ZDJĘCIA
Subskrybuj
Powiadom o

58 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Antykomuch
5 lat temu

hańba dla szkoły nr 4 …tfu…jeszcze może obiadki chińskie ???? szkoła z taką tradycja ma języka żółtych komuchów nauczać ?

Pisiorek
5 lat temu

Kto wybrał to żałosne czerwone na prezy-dentkę ??????

Pisiorex
5 lat temu

Komunistyczne ciągoty carycy,,,jak na dłoni reżim chiński nam tu ściąga jeszcze może książeczki Mao będzie kazała czytać…

Azor
5 lat temu

NIE DLA ZÓŁTKÓW OPRAWCÓW PSÓW I KOTÓW ! NIE DLA KOMUNY NA ŻÓŁTO !!!

Krystyna
5 lat temu

Za PISu POLSKA sie rozwija !!! WRESZCIE. Te montownie i ceny zachodnie, to nam PO załatwiło.

niezłomny
odpowiada  Krystyna
5 lat temu

Przyczepiło się gówno do tonącego statku i krzyczy :płyniemy?

Ja
5 lat temu

BRAWO !!!!

mac
5 lat temu

bazary niech wybuduja i uczcie się ludzie chińskiego bo nie długo żółtą fala nas zaleje

Złapany za jaja
5 lat temu

Nie dziwcie się, że prelegentem i mówcą podczas wizyty Chińczyków był radny Nycek, pracownik Holdikomu . On chociaż nie umie mówić po chińsku, to przynajmniej brzmiał jak prawdziwy Chińczyk jeśli chodzi o wysokość i piskliwość jego głosu.

Eea
5 lat temu

A pracownicy gdzie sie podziali? Czyżby kazano im się schować?

Jacek
5 lat temu

Pokazano zbankrutowaną fabryke „Wagon”, bo NIC więcej Ostrów I Polska NIE MA! To co było jest u obcych. Nooo….mamy montownię „Mahle” i co niektórzy wmawiają sobie, że pracują w światowym koncernie, a w rzeczywistości to montowania/skręcalnia śrubek jakich w całej Polsce wiele. Zarabia się 2000 pln, a nie 2000 ojro….Nad czym POstkomuniści się zachwycacie? Pralnia tvn/gw działa! Pozdrawiam myślących.

58
0
Napisz co o tym sądziszx