Akcja Powódź na Piaskach. Było 14 zastępów straży pożarnej

Udostępnij
Tweet

Dzisiaj o godzinie 16.30 zorganizowano duże ćwiczenia pn. Powódź 2019. Organizatorem była Komenda Wojewódzka Straży Pożarnej w Poznaniu. W działaniach wzięło udział 14 zastępów ochotniczych i Państwowej Straży Pożarnej z 3 powiatów. Według scenariusza należało podnieść koronę wału przeciwpowodziowe go za pomocą specjalnych rękawów. Drugim zadaniem było wypompowanie 10 metrów sześciennych wody. Trzecie zadanie obejmowało ewakuację mieszkańców za pomocą łodzi. Przedstawiciel KWP w Poznaniu ocenił pozytywnie przebieg ćwiczeń i twierdzi, że nie mają one związku z powodziami, które w ciągu ostatnich kilkudziesięciu godzin nawiedziły różne regiony Polski.

+

Przedstawiciel KWP w Poznaniu ocenił pozytywnie przebieg ćwiczeń i twierdzi, że nie mają one związku z powodziami, które w ciągu ostatnich kilkudziesięciu godzin nawiedziły różne regiony Polski.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Instrukcja jazdy po nowym Rondzie Bankowym
Subskrybuj
Powiadom o

11 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Spinningista
5 lat temu

Tam powodzi brakuje! Ten co zarządza pompami to albo śpi albo prąd oszczędza. Przepływ wody jedynym ratunkiem dla tego zbiornika!

ZOO
5 lat temu

Chodziło o Szwecję.

Meloman
odpowiada  ZOO
5 lat temu

Nawet w Szwecji są ładniejsze dziewczyny niż żona jednego ze strażaków o kwadratowej twarzy.

do Meloman
odpowiada  ZOO
5 lat temu

Za to jak ty wychodzisz na ulicę ze swoimi walorami piękności to województwie ogłaszany jest stan wyjątkowy, wyją syreny i przyjeżdża wojsko. Na telefony komórkowe obywateli przychodzą powiadomienia sms o niebezpieczeństwie utraty wzroku.

ZOO
5 lat temu

Do Norwegii pojechali pomagać, a we własnym kraju woda zalewa wsie i miasteczka, a oni bawią się w ćwiczenia. Nie lepiej to pomagać potrzebującym?

Gość wewselny
odpowiada  ZOO
5 lat temu

Do Norwegii nie jechali ci którzy są bez wykształcenia strażackiego i pracujący w systemie 8 godzinnym. A w szczególności ci którzy zajmują się oprawą muzyczną na weselach i innych imprezach.

Uczciwy cywilny podatnik
odpowiada  ZOO
5 lat temu

Nie płacą podatków prowadząc działalność zarobkową i uważają, że Urząd Skarbowy ich nigdy nie rozliczy, bo pracują w straży pożarnej!

Mieszkaniec
5 lat temu

I dla ćwiczeń ciężkie wozy niszczą zieleń na piaskach żeby podjechać jak najbliżej wody i zanieczyszczać ją spalinami z dieseli

kolo
5 lat temu

więcej niż w dniu strażaka na rynku

Jacek
5 lat temu

Więcej gapie tam nie były wstyd

Cło chcłesz
odpowiada  Jacek
5 lat temu

Ja tylko patrzoł z krzoków cło śe tłam dzieje żeby jutro mieć o czym godać z Józkiem na ławeczce płod monopolłowym przy winiaczu.

11
0
Napisz co o tym sądziszx