Chińczycy odwiedzili Ostrów. Byli m.in. w Fabryce Wagon

Udostępnij
Tweet

Do naszego miasta przyjechała chińska delegacja Dystryktu Qingbaijiang, z sekretarzem panem Zhang Sheng. Chińczycy reprezentują Międzynarodowy Port Kolejowy. Podczas wizyty omówiono kwestie dotyczący rozwoju współpracy na płaszczyźnie m.in. edukacji, gospodarki i inwestycji.

+

W szkole podstawowej nr 4 od października zostanie uruchomiona nauka języka chińskiego. W Chinach 300 dzieci uczy się już języka polskiego. Nauka chińskiego języka odbędzie się przy wsparciu Instytutu Konfucjusza z Poznania.

Miasto zorganizowało również spotkanie władz Europejskiego Konsorcjum Kolejowego Wagon sp. z o.o. z delegacją Dystryktu Qingbaijiang, podczas którego szeroko zaprezentowany został potencjał spółki.

Prawdziwą furorę zrobiła jednak wczoraj Niu Niu, wkrótce uczennica Szkoły Podstawowej nr 4, która wzięła udział w spotkaniu razem z panią dyrektor. Niu Niu jest rodowitą Chinką z pewnością więc będzie mogła pomagać swoim kolegom w nauce tego niełatwego języka.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

58 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
emeryt Edziu
5 lat temu

ZNAM TEN ZAKŁAD OD PODSZEWKI ,CHIŃCZYCY JAK ZOBACZYLI DZIURY W DACHU I KAŁUŻE WODY ,TO PEWNIE MIELI DOSYĆ FIRMY, I ICH RZADZACYCH , BARDZO DBAJĄCYCH O WYGLĄD ZEWNĘTRZNY FIRMY, I ZNAJĄCY SIE NA KOLEJNICTWIE JK MAŁO KTO ,( BO WYGLĄD FIRMY TO PRL , POKAZYWAC COŚ TAKIEGO TO JEDEN WIELKI OBCIACH I WSTYD.

Majster
5 lat temu

Co ma zmienić wizyta w wagonie?Nagle zaczną ludziom płacić a może znajdą się pieniądze na opłacenie rachunków? Przecież ta firma to jedno wielkie bagno gdzie nie ma pieniędzy na nic!! A teraz nagle wizyty konsultacje… Lepiej weźcie spych zburzcie to wszytko a pieniędzmi z tych gruzow zapłacie zaległe pensje pracownikom.

Wacio
5 lat temu

A Zdzisiu Derektor to po chińsku chyba musi mówić, bo w Skalmierzycach mało kto go rozumiał. A zdolny jest jucha i wszędzie tą putinowską twarzyczkę wciśnie.

Kucharz
5 lat temu

Dobrze, że Caryca nie zaprosiła delegacji do schroniska dla psów. Mao kto wie, że ta nacja gustuje w psim mięsie i mogliby poprosić o specjalne danie na obiad.

Prawda
5 lat temu

Klimek spotyka się z przedstawicielami Komunistycznej Partii Chin. Nie, z firmą z Chin. Tymi ludźmi, którzy należą do partii odpowiedzialnej za Xinjiang, czyli miliony osób z mniejszości etnicznej w obozach koncentracyjnych za religię. Więźniowie polityczni z których pozyskuje się narządy na przeszczepy. To nie fikcja, to nie teoria spiskowa, sami przeczytajcie. Inicjatywa Belt and Road to Chiński plan dominacji, oparty na pułapkach kredytowych. A Wy obawiacie się Niemców czy Żydów. Jesteście ślepi. Chiny stać na to by wykupić pół świata i powoli to robią…

Nikt
odpowiada  Prawda
5 lat temu

Co ma ten twoj glupi komentarz z wizyta delegacji? Przypuszczam, ze sam byles wielkim komuchem

roman
5 lat temu

jak jak mogłem głosowac na to Babsko klimek oszukałą wyborców jeszcze toleruje pedałów i lezbijkii i zaprasza biedronia i szpaka ostrów schodzi na psyy boze ratuj nas

SWIETY
5 lat temu

A kolega kupuje mieso w marketach to przez to takie głupoty klepie , bo w tym miesku jest wszystko co wpadnie pod ręke kolegom z Niemiec tzw CZYSZCZENIE MAGAZYNÓW bo towar idzie do polaczków

Zen
5 lat temu

Głosujta na chujta i nie idźta na wybory, to się obudzita z ręką w nocniku!

58
0
Napisz co o tym sądziszx