Chińczycy odwiedzili Ostrów. Byli m.in. w Fabryce Wagon

Udostępnij
Tweet

Do naszego miasta przyjechała chińska delegacja Dystryktu Qingbaijiang, z sekretarzem panem Zhang Sheng. Chińczycy reprezentują Międzynarodowy Port Kolejowy. Podczas wizyty omówiono kwestie dotyczący rozwoju współpracy na płaszczyźnie m.in. edukacji, gospodarki i inwestycji.

+

W szkole podstawowej nr 4 od października zostanie uruchomiona nauka języka chińskiego. W Chinach 300 dzieci uczy się już języka polskiego. Nauka chińskiego języka odbędzie się przy wsparciu Instytutu Konfucjusza z Poznania.

Miasto zorganizowało również spotkanie władz Europejskiego Konsorcjum Kolejowego Wagon sp. z o.o. z delegacją Dystryktu Qingbaijiang, podczas którego szeroko zaprezentowany został potencjał spółki.

Prawdziwą furorę zrobiła jednak wczoraj Niu Niu, wkrótce uczennica Szkoły Podstawowej nr 4, która wzięła udział w spotkaniu razem z panią dyrektor. Niu Niu jest rodowitą Chinką z pewnością więc będzie mogła pomagać swoim kolegom w nauce tego niełatwego języka.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

58 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Dumny Polak
5 lat temu

Za komuny Chińczycy też byli w ZNTK, ale po to, żeby uczyć się zawodu jako robotnicy. Ludzie się śmiali, że worek cementu przenosili we czterech. Dzisiaj potomkowie tych robotników przyjeżdżają do Ostrowa zwiedzać ruiny zakładu na zaproszenie prezydenta z lewicowej opcji politycznej, ale już w roli wątpliwych, ewentualnych inwestorów i przyszłych szefów taniej lokalnej siły roboczej.

Jednoręki bandyta
5 lat temu

Na miejscu Klimek, Ziółkowskiego, Torzyńskiego ja zaproponowałbym Chińczykom zbudowanie na terenie ZNTK drugiego Las Vegas. Przecież Zbigniew Chlebowski jest pierwszorzędnym fachowcem od hazardu i można by było wykorzystać jego niezwykłe zdolności i doświadczenia w tej dziedzinie.

Kot spadający na cztery łapy
5 lat temu

CHCIAŁEM COŚ NAPISAĆ OD SIEBIE ALE PO CO. „Na 90 procent, Rysiu, że załatwimy. Tam walczę, nie jest łatwo. Biegam z tym sam, blokuję sprawę tych dopłat od roku. To wyłącznie moja zasługa – te słowa Zbigniewa Chlebowskiego (50 l.) nagrane przez CBA to sedno afery hazardowej z 2009 r. Następnie kariera byłego szefa klubu parlamentarnego PO, kandydata na co najmniej ministra, legła w gruzach! Wyleciał z partii. Myli się jednak ten, kto myśli, że kompromitujące nagrania przerwały jego karierę. Chlebowski żyje bowiem w luksusie i wyrasta na biznesowego rekina.

– Złożyłem wnioski o zawieszenie mnie w prawach członka partii i klubu – mówił spocony i trzęsący się ze strachu o przyszłość Chlebowski na konferencji jesienią 2009 r. Od tamtego czasu odzyskał pewność siebie i z powodzeniem realizuje się w biznesie. Po odejściu z polityki były szef klubu parlamentarnego PO zajął się doradztwem gospodarczym. Natomiast od 2013 r. związał się z prywatną spółką Europejskie Konsorcjum Kolejowe „Wagon”.

Na początku był jej wiceprezesem, a obecnie kieruje jej pracami. I na złe mu to nie wychodzi. W oczy rzuca się jego okazała willa oraz luksusowe samochody zaparkowane przed wejściem. Ile obecnie wynosi wynagrodzenie byłego polityka? – Dane poufne. EKK Wagon jest firmą prywatną – informuje jej rzeczniczka. Chlebowski też nie jest skory do rozmowy. – Nie mam czasu – mówi i rzuca słuchawkę.

Żonkiś
5 lat temu

14 zdjęcie. Kto się komu oświadczył?

Muszka
5 lat temu

Chlebowski na pierwszym zdjęciu. Koleś oszustów z PO. A za jakiś czas uslyszymy o aferze kolejowej. Ale co tam… Liczy się pr carycy…

ZNTK
5 lat temu

co oni w tym byłym obozie pracy robią . OK to delegacja HR Ludowej we własciwym miejscu .
Myslałem ze ten byly obóz pracy juz jest tylko muzeum . Całe pokolenia tam traciły zdrowie . Oby nie wiecej

Pracownik
5 lat temu

A który to szogun???

Mix
5 lat temu

nauka chińskiego…no no…proponuję dzieciom w pierwszej kolejności opanowanie dobrze j.polskiego…..

Sinolog
odpowiada  Mix
5 lat temu

Jest zagrożenie, że dzieci nie opanują języka chińskiego, a polski już zapomną.

Ostrowianin
5 lat temu

Czy ja dobrze widze ? To jest Chlebowski, ten od afery hazadrowej ktory z Drzewieckim był zamieszany ? Zarzadza Wagonem???

wyborca dr liska
5 lat temu

Dobrze że przyjechali przynajmniej zobaczą jak to Wałesa i Balcerowicz sprywatyzowali najwiekszy zakład pracy w Ostrowie , ja bym im pokazał jeszcze inne zakłady , jak oni tu nie zainwestują to nikt tu wiecej nie przyjdzie jest to prawda przykra ale prawdziwa dla kogoś co sie urodził w tym miescie , chodził do szkoły i kocha to miasto

58
0
Napisz co o tym sądziszx