Chińczycy odwiedzili Ostrów. Byli m.in. w Fabryce Wagon

Do naszego miasta przyjechała chińska delegacja Dystryktu Qingbaijiang, z sekretarzem panem Zhang Sheng. Chińczycy reprezentują Międzynarodowy Port Kolejowy. Podczas wizyty omówiono kwestie dotyczący rozwoju współpracy na płaszczyźnie m.in. edukacji, gospodarki i inwestycji.

+

W szkole podstawowej nr 4 od października zostanie uruchomiona nauka języka chińskiego. W Chinach 300 dzieci uczy się już języka polskiego. Nauka chińskiego języka odbędzie się przy wsparciu Instytutu Konfucjusza z Poznania.

Miasto zorganizowało również spotkanie władz Europejskiego Konsorcjum Kolejowego Wagon sp. z o.o. z delegacją Dystryktu Qingbaijiang, podczas którego szeroko zaprezentowany został potencjał spółki.

Prawdziwą furorę zrobiła jednak wczoraj Niu Niu, wkrótce uczennica Szkoły Podstawowej nr 4, która wzięła udział w spotkaniu razem z panią dyrektor. Niu Niu jest rodowitą Chinką z pewnością więc będzie mogła pomagać swoim kolegom w nauce tego niełatwego języka.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Kto winien: BMW czy C*ganka?
Subskrybuj
Powiadom o

58 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Krokus
5 lat temu

Fajnie by bylo zeby realnie cos z tego bylo bo tak czuje ze to zwykla grzeczność i każda ze stron odbyla ciekawa wycieczke w odlegly dla siebie zakatek swiata oczywiscie za pieniądze podatnika

Jurek
5 lat temu

To chyba ten gościu co tak sie pocil???? przed mikrofonem ??

hak
odpowiada  Jurek
5 lat temu

Tak, to p.Chlebowski, zamieszany w aferę hazardową,prowadzący z biznesmenami negocjacje na cmentarzu….? Wyrzucony z partii w nagrodę prezesuje w WAGON !!! Kolega Schetyny i Tuska,prominentny polityk PO. Jak do władzy wrócą,,platfusy,, – to macie przykład,że wrócą wszyscy aferzyści,sitwa powiązanych z PO kombinatorów,wygłodniałych,że nie mogą robić lewych interesów ! A kasa nie pójdzie do budżetu państwa a do ich kieszeni ! Oby nam nie zabrali co mamy teraz !!! Taką zbieraninę partyjek w KE a potem KO w wyborach do Sejmu,trzeba nakarmić,więc komuś trzeba zabrać…..?

qazxsw
odpowiada  Jurek
5 lat temu

No to nagroda pełną parą. Usuń się w cień bo pier****isz
Prawda jest taka, że PO wszystko by wydała Niemcom.
PiS natomiast robi podwórek nierobów i rozdawnictwa jak w zadłużonej Grecji.
Obie partię są siebie warte!

No no
5 lat temu

WAGON ? ma doradców biorą kasę a Wy narzekacie że nie płacą hm czyli nadal burdel

Nikt
5 lat temu

I co oni tam zwiedzali? Te kupy gruzu czy rozwalajacy sie budynek bylej dyrekcji? No naprawde mamy sie czym pochwalic

SUZUKI
5 lat temu

To fajnie że do EKK przyjechała delegacja z Chin tylko kto włączył światło na halach, bo przecież od dwóch tygodni ludzie bez pensji siedzą w domach .

123
odpowiada  SUZUKI
5 lat temu

Zmień robotę, weź kredyt koniecznie w obcej walucie lub wyjedź za granicę, a tak na serio to jak ktoś nie płaci to dziękuję i do widzenia – roboty teraz pełno wszędzie, a nie trzymanie się rękami i nogami nie wypłacalnego pracodawcy …

bibrus
5 lat temu

Każda realna inwestycja przemysłowo kapitałowa to przyszłość rozwój i dobrobyt mieszkańców.
Każde nowe miejsce pracy to wzrost konkurencyjności i poziomu płac.
To klucz do sukcesu we współczesnych realiach rynkowych.
Przyszłość Ostrowa jest uwarunkowana od ilości pozyskanego kapitału, który generuje dalszy rozwój miasta i przyczynia się do wzrostu dobrobytu mieszkańców.

Olo
5 lat temu

Malo chinskiego szajsu w sklepach? A ta jeszcze chinczykow sprowadza. Oczywiscie od tych podarkow pani prezydent odprowadzi podatek do urzedu skarbowego? Jest dowod na fotkach wiec grzecznie jako wzor do nasladowania w te pędy do naczelnika skarbowki.

Jan
5 lat temu

U kitajce

Mariano
5 lat temu

Tak się zastanawiam czy ten gościu na pierwszej fotce to nie kolega Schetyny od …? Może się mylę bo co on by robił w Wielkopolsce !!!

wyborca pana Nycka
odpowiada  Mariano
5 lat temu

To kolegi Schetyny i kolegi Donalda jaka partie reprezentują czyli PO to tak wyglada fabryka wagon

Sebek1
5 lat temu

To już w Chinach wiedzą że najtańsza siła robocza jest w Ostrowie Wielkopolskim….jesteśmy tańsi niż Ukraińcy…brawo pani Klimek….za miskę ryżu a co….na bogato…

1 2 3 5
58
0
Napisz co o tym sądziszx