OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

W niedzielę odbędą się wielkie targi Rolno-Ogrodnicze

Kilka tysięcy gości corocznie odwiedza Targi Rolno-Ogrodnicze w Przygodzicach. Organizatorami imprezy tradycyjnie są: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych CKU w Przygodzicach, Stowarzyszenie na Rzecz Promocji i Rozwoju Edukacji Powiatu Ostrowskiego, Powiat Ostrowski oraz Gmina Przygodzice.

+

Targi w Przygodzicach to dla wielu oficjalne rozpoczęcie sezonu ogrodniczego. Corocznie swój udział w imprezie zgłasza około 150 wystawców, którzy przedstawiają szeroką ofertę maszyn rolniczych, pasz, nawozów, środków ochrony roślin, drzew, krzewów i kwiatów. Coraz częściej pojawiają się także wyroby z wikliny, drewna
i rękodzieło. Smakosze zaś znajdą dla siebie tradycyjny miodów, pieczywo oraz wędliny.

Największym zainteresowaniem cieszą się zwykle artykuły ogrodnicze i niezliczone gatunki roślin ozdobnych. Jest to często główny cel odwiedzin zainteresowanych. Niektórzy czekają cały rok aby nabyć drzewa, krzewy, kwiaty do swoich coraz piękniejszych ogrodów. Jak co roku atrakcją przygodzickich Targów będą również pokazy zaprzęgów konnych, przejażdżki kucykiem. Tegoroczne jubileuszowe Targi uświetnią także występy zespołów ludowych. Organizatorzy zapewniają także, że jak co roku zostanie zorganizowana loteria fantowa z cennymi nagrodami. Wszystkie atrakcje tegorocznej XX Edycji Targów Rolno- Ogrodniczych przedstawili dziennikarzom organizatorzy podczas konferencji prasowej w dniu 23 kwietnia 2019 r.

W trakcie imprezy prowadzony jest konkurs na najlepsze stoisko i najlepszy produkt. Targi przyciągają wystawców nie tylko z powiatu ostrowskiego, ale również z bliższych i dalszych zakątków Polski. Partnerem tegorocznych targów jest Wielkopolska Izba Rolnicza. Wszystkie środki, które szkoła pozyskuje z targów przeznaczane są na potrzeby uczniów i rozwój placówki.

Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie – zapraszamy do Przygodzic w dniu 28.04.2019 r.

Zdjęcia z tamtego roku można obejrzeć tutaj:

Targi Rolno-Ogrodnicze w Przygodzicach. Rekordowe zainteresowanie

14 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Kmiot do Młody, senior1, Pogodynki
1 rok temu

Niby miastowe a niedouczone tłuki ! Czytaj ze zrozumieniem ! O dobrym jedzonku pisałem,mając na myśli oddzielne poletko i oddzielny chlewik,gdzie hodujemy warzywa i świnki na własny użytek. Wolę być kmiotem niż miastowym,żywiących się w marketach !

Mlody
1 rok temu

Już widzę jak ekologicznie rośnie wszystko u ciebie świnie karmisz plewami konczynka pyry parkujesz tak a pewnie paszy nie dajesz a warzywa pewnie niepryskasz na zarazę mszyce a mleko też pewnie idaeal

senior1
odpowiada  kmiot @ Pogodynka
1 rok temu

Widziałem jak rolnik wali nawozy pod truskawki. Już od dawna nie kupuję. Oprysk za opryskiem. Jeżeli ktoś myśli że jak ma na polu warzywa i nie sieje nawozów i nie stosuje oprysków, ciekawe co urośnie? Wiejący wiatr przenosi zanieczyszczenia, chyba że uprawa pod folią. Jeżeli jesz takie zdrowe, zjesz na imprezie i dostaniesz rozwolnienia. Kto przyzwyczajony, naje się kamieni i nic mu nie jest. Zastanawiałem się dlaczego na zgniłym zachodzie ludzie żyją dłużej?

Mlody
odpowiada  kmiot @ Pogodynka
1 rok temu

Już widzę jak ekologicznie rośnie wszystko u ciebie świnie karmisz plewami konczynka pyry parkujesz tak a pewnie paszy nie dajesz a warzywa pewnie niepryskasz na zarazę mszyce a mleko też pewnie idaeal

eksrolnik
odpowiada  miasto
1 rok temu

Oj tam oj tam stara śpiewka, że jak wieś nie wyprodukuje to miasto z głodu umrze. Miasto sobie sprowadzi z zagranicy i wyżyje. Proste? Proste! Można? Można! A takie teksty o “polskiej zdrowej żywności” to można sobie między bajki włożyć.

kmiot @ Pogodynka
1 rok temu

My za to jemy dobre jedzonko,własnego chowu w chlewiku,lub na polu nasze warzywa,specjalne poletko ! A Ty wpierda*laqs wszystko naszprycowane chemią,dodatkami – wędlina zielona po chwili,warzywa czernieją lub gniją po chwili !!! Jedzenia,mięsa,wędlin,jaj,masła,warzyw z marketów nigdy bym nie ruszył. Nawet mleko kupuje od zaprzyjaźnionego hodowcy krów. A gumioki już dawno wychodzą z użycia – mamy specjalne obuwie,odporne na wilgoć ! Więc wal się i i zajadaj odpady !

miasto
1 rok temu

do kmiota – stara gadka gumowców ze wsi . wymyśl buraku cos nowego – jak możesz . Miasto nie da, wyprodukuje , kupi , nauczy – to kmiocie od obornika ,do dzisiaj walił byś się cepem po pustym łbie .
A tak w nawiasie może i ty żresz ze świniami – miasto zajada. to sie nazywa poprawna pisownia czy kultura.

do kmiota
odpowiada  =-=
1 rok temu

gdy by nie rolnicy i ogrodnicy i sadownicy nie miał byś co żreć kmiocie! więc szanuj ich!

Ogrodnik skapiec
1 rok temu

Taki przykladzik ogrodniczy na Długiej 80 zł za badyl Briko ok 25 za badylek szkółka z neta znakomita jakość cena z wysyłką 25 złotych to taki przykład z dziś a dotyczy perukowce

Pogodynka
1 rok temu

Będzie padał deszcz, gumioki wskazane.

14
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x