Pierwsze sekundniki w Ostrowie

Zamontowano pierwsze sekundniki na skrzyżowaniu ulic Strzelecka/Ledóchowskiego. To pierwsze takie innowacyjne rozwiązanie w Ostrowie Wielkopolskim, ale dobrze znane z innych miast. Skrzyżowanie zostało wybrano z uwagi na sporą liczbę wypadków. Sygnalizacja ma być uruchomiona całą dobę. Nieoficjalnie wiadomo, że nie ma w planach montowania ich na większości skrzyżowań. Być może jeszcze gdzieś się pojawią. Gdzie Waszym zdaniem powinny zostać zamontowane?

+

Z przeprowadzonej analizy wynika, iż instalowanie liczników czasu przy sygnalizatorach świetlnych nie wpływa na poprawę bezpieczeństwa oraz efektywności ruchu drogowego – stwierdził w 2016 r.  wiceminister Jerzy Szmit.

CZYTAJ  Pan nie widział, a pani nie była pewna

37 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Kierowca
3 lat temu

Każde skrzyżowanie ze sygnalizacja powinno mieć odliczanie czasu. Oczywiście nie ma to jak ronda,ale jak jest świetlne to z automatu sekundnik dla wygody kierowców i innych użytkowników drogi którzy placa za ta wygodę w roznych rodzaju podatkach itp.

Twoim panem!
3 lat temu

A co wam da „zalicznikowanie” całych alei Słowackiego, jak ten trzeba opracować porządny algorytm i wprowadzić go w życie. Tam każde skrzyżowanie żyje swoim życiem i jest totalnie niezależne od pozostałych. Porównując drogę wjazdowa w Kaliszu a w Ostrowie to niebo i piekło.
Myślę, że miasto powinno zatrudnić do tego kogoś bardziej ogarniętego a nie debila po kursach.
Aleje Słowackiego to dramat nad dramatem, tak samo skrzyżowanie koło starej przepompowni, gdzie czasem stoję na przejściu aż dwa cykle przelecą zanim mi się zapali zielone światło na pasach.
Wszelka sygnalizacja w Ostrowie zasługuje na ocenę 1!

Imię
3 lat temu

Całe Aleje Słowackiego powinny być w sekundnikach, światła tam to porażka, w środku nocy, zero ruchu pojazdów i pieszych, a tam cyk czerwone i trzeba do zera wyhamować żeby za parę sekund znów ruszyć – tak wygląda „inteligenta” sygnalizacja świetlna po Ostrowsku !!!
Medal idioty roku dla gościa który to wszystko synchronizował !!!

Przemysław
3 lat temu

Całe Aleje Słowackiego zlicznikować konieczni

Dominik
3 lat temu

Ale sensacja naprawdę .oarstow zawsze jako ostatni jest

ostrowianin
3 lat temu

dembinskiego i poznanska koniecznie.zwlaszcza o poznych godzinach kiedy to musze wysiadac z auta i isc wcisnac na przejsciu dla pieszych zebym mogl wyjechac z osiedla

zyg zyg
3 lat temu

Na Staroprzygodzkiej przy szkole na sygnalizacji świetlnej dla pieszych zamontowano radary mierzące prędkość zbliżających sie pojazdów i jeżeli sie jedzie zgodnie z przepisami 50km/h to świeci zielone ale jeżeli w tym samym czasie z naprzeciwka ktoś jedzie 70km/h to ukarany jest kierowca jadący zgodnie z przepisami bo ten co jedzie 70 zdarzy na pomarańczowym przejechać a frajer co jeździ zgonie z przepisami zatrzymuje sie na czerwonym, jak juz cos sie robi to powinno sie robić z głową bo widzę ze kierowcy zaczynają olewać ta sygnalizacje i jada na czerwonym

DOZER
odpowiada  zyg zyg
3 lat temu

Dokładnie, kumaty pojedzie normlanie 50 km/h bo wie jak działa radarowy pomiar prędkości, a z naprzeciwka debil pruje więcej i on przejedzie bo te światła mają jakąś dziwną zwłokę …

Kazikooo
3 lat temu

Na zdjeciu tez nie dziala

Kazik
3 lat temu

Dziś tamtędy jechałem, niestety jeszcze nie działają, więc o co tyle krzyku.

Focus
3 lat temu

Jechałem dzisiaj ale jeszcze nie są włączone.

Max
odpowiada  Focus
3 lat temu

Oby nie skończyły jak światła mylna/parkowa

37
0
Napisz co o tym sądziszx