Ekstremalna drogowa krzyżowa – zapowiedź

W piątek, 12 kwietnia, po raz pierwszy wyruszy z Ostrowa Wielkopolskiego Ekstremalna Droga Krzyżowa. Ekstremalna, bo trzeba pokonać trasę 45 km w nocy. Samotnie lub w skupieniu.

+

Podczas drogi krzyżowej obowiązuje zasada skupienia i milczenia. Uczestnicy idą samotnie lub w niewielkich grupach. Mają ze sobą aplikację z opisem trasy i śladem GPS, ale z orientacją w terenie muszą sobie radzić sami, sami tez troszczą się o swoje bezpieczeństwo. Po drodze zatrzymują się przy wyznaczonych stacjach drogi krzyżowej, gdzie czytają specjalnie dla nich przygotowane rozważania lub słuchają ich, korzystając z urządzeń mobilnych.

Ekstremalna Droga Krzyżowa startuje w piątek, 12 kwietnia, o godz. 19.00 z Parafii p.w. Ducha Świętego.

Przebieg trasy: Parafia Ducha Świętego w Ostrowie Wielkopolskim → Wysocko Wielkie → Olendry Smardowskie → Sadowie →Bogufałów →Chynowa → Kotłów → Przygodziczki → Antonin → Przygodzice → Janków Przygodzki → Parafia Ducha Świętego w Ostrowie Wielkopolskim

Zapisy na www.edk.org.pl

Tegoroczne hasło to Kościół XXI wieku. Milczenie, modlitwa, medytacja, długa nocna trasa, to wszystko „tylko” po to, nie ma innego celu. Celem Ekstremalnej Drogi Krzyżowej jest spotkanie z Bogiem.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Zwierzęta już nie żyły. Zostały zagłodzone?
Subskrybuj
Powiadom o

22 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
ŁUKASZ
5 lat temu

BĘDĘ SIĘ DZIŚ MODLIŁ ZA WAS HEJTERZY. ŻYCZĘ WAM ABYŚCIE SPOTKALI W SWYM ŻYCIU BOGA I CZULI JEGO DZIAŁANIE TAK JAK JA CZUJĘ TO CODZIENNIE.
OCZYWIŚCIE IDĘ NA TĄ DROGĘ KRZYŻOWĄ I JUŻ NIE MOGĘ DOCZEKAĆ SIĘ SPOTKANIA Z BOGIEM.

ŁUKASZ
5 lat temu

BĘDĘ SIĘ DZIŚ ZA WAS MODLIŁ WSZYSCY HEITERZY. ŻYCZĘ WAM ABYŚCIE SPOTKALI W SWYM ŻYCIU BOGA I TAK JAK JA CODZIENNIE CZULI JEGO DZIAŁANIE I JEGO OBECNOŚĆ.
OCZYWIŚCIE IDĘ NA TĄ DROGĘ KRZYŻOWĄ I JUŻ NIE MOGĘ SIĘ DOCZEKAĆ SPOTKANIA Z BOGIEM.

wjw
5 lat temu

Kiedy powrót do samobiczowania ?

+=
5 lat temu

przecież juz to cos tam było – były wikary z parafii gminnej juz w wisiał w pampersie na krzyżu . A może ? zorganizuja tym razem ostatnia scenę z Spartakusa ?

+=
5 lat temu

przeciesz juz to cos tam było – były wikary z parafii gminnej juz w wisiał w pampersie na krzyżu . A może ? zorganizuja tym razem ostatnia scenę z Spartakusa ?

22
0
Napisz co o tym sądziszx