Ekstremalna drogowa krzyżowa – zapowiedź

Udostępnij
Tweet

W piątek, 12 kwietnia, po raz pierwszy wyruszy z Ostrowa Wielkopolskiego Ekstremalna Droga Krzyżowa. Ekstremalna, bo trzeba pokonać trasę 45 km w nocy. Samotnie lub w skupieniu.

+

Podczas drogi krzyżowej obowiązuje zasada skupienia i milczenia. Uczestnicy idą samotnie lub w niewielkich grupach. Mają ze sobą aplikację z opisem trasy i śladem GPS, ale z orientacją w terenie muszą sobie radzić sami, sami tez troszczą się o swoje bezpieczeństwo. Po drodze zatrzymują się przy wyznaczonych stacjach drogi krzyżowej, gdzie czytają specjalnie dla nich przygotowane rozważania lub słuchają ich, korzystając z urządzeń mobilnych.

Ekstremalna Droga Krzyżowa startuje w piątek, 12 kwietnia, o godz. 19.00 z Parafii p.w. Ducha Świętego.

Przebieg trasy: Parafia Ducha Świętego w Ostrowie Wielkopolskim → Wysocko Wielkie → Olendry Smardowskie → Sadowie →Bogufałów →Chynowa → Kotłów → Przygodziczki → Antonin → Przygodzice → Janków Przygodzki → Parafia Ducha Świętego w Ostrowie Wielkopolskim

Zapisy na www.edk.org.pl

Tegoroczne hasło to Kościół XXI wieku. Milczenie, modlitwa, medytacja, długa nocna trasa, to wszystko „tylko” po to, nie ma innego celu. Celem Ekstremalnej Drogi Krzyżowej jest spotkanie z Bogiem.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Zginęli w lesie
Subskrybuj
Powiadom o

22 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
124
4 lat temu

do powodzenia życzę – gratulacje z wypowiedzi . w naszej RP sami poligloci. sam poprawnie sie nie wypowie, sam nie wystapu publicznie bo wystaraszony gamon. Pisze pod przykryciem tutaj . ale w zakresie stylistyki – ortografii poliglota . masz racje liczy sie sens pisowni , szczerość wypowiedzi.
Co do tematu ? – kler robi bokami i robi wszystko aby byc widoczny nawet w nocy . Masz czas, ochote bierz gromnice w łapę i w drogę . Klecha i Bóg bedzie z tobą . Ciekawe czy czarne kruki sami bedą widoczni w nocy.

maraton
4 lat temu

To teraz wszyscy którzy biegają w maratonach, półmaratonach itp. mają okazję się wykazać i przy tym nie utrudniać ruchu innym. Ludzie nerwowi również mają okazję do wyciszenia i przy okazji zrzucenia kilku kilogramów – nerwowi są zwykle grubi ze stresu który powoduje wydzielanie się adrenalny która z kolei ma za zadanie dać człowiekowi sppeda i to się sprawdza ale nie gdy ktoś prowadzi siedzący tryb życia – wtedy adrenalina przynosi więcej szkody niż pożytku.

chodziarz
4 lat temu

A nie są to czasem jakieś gusła, zabobony czy inna magia? Przecież KK to tępi!

Ggg
4 lat temu

Kuźwa ale ktoś pierdoły wymyśla…

Maciek z klanu
4 lat temu

Ekstremalna głupota nie zna granic

senior1
4 lat temu

Czego to KK nie wymyśli!. Kto żyje według 10przykazań to nie musi łazić po wsiach w nocy. Kto będzie wędrował, szerokści!

senior7
odpowiada  senior1
4 lat temu
Ira
4 lat temu

Ja bym poszla ale sama sie boje fobie ciemnosci mam

Jan
4 lat temu

Napisał elemęty. Jak mówi tak pisze ? To dopiero element z niego w szkole.

zyg zyg
4 lat temu

Jakies książki zabrać ze sobą?

andrew
odpowiada  zyg zyg
4 lat temu

Zabierz ze sobą mózg bo może ci się przydać

top top
odpowiada  zyg zyg
4 lat temu

Książek nie zabieraj bo ci spalą na stosie są dziełem
szatana…

Powodzenia życzę
4 lat temu

Tylko dobre elemęty odblaskowe załóżcie żeby czasami to dla kogoś nie była ostania droga krzyżowa.

m
odpowiada  Powodzenia życzę
4 lat temu

ElemĘty…ręce opadają..

!!!
odpowiada  Powodzenia życzę
4 lat temu

Niedouczony ELEMENT, (bo tak prawidłowo się pisze, to Ty jesteś – niewyskrobany przez matkę patolu !

Powodzenia życzę do !!!
odpowiada  Powodzenia życzę
4 lat temu

Dziękuje Ci że mnie poprawiłeś. Wiem że jestem niedouczony skończyłem zawodówkę i to z trudem. Ciesze się że ty miałeś warunki oraz czas do nauki i nie musiałeś po szkole od razu zasuwać do roboty żeby chleb na śniadanie był. Życzę ci dużo zdrowia, kasy, powodzenia w życiu i żeby nikt Cie nie obrażał nigdy tak jak ty mnie. Trzymaj się.

Eeee ty Einstein od pisowni = !!!
odpowiada  Powodzenia życzę
4 lat temu

Jak otwierasz nawias to go zamknij. (…….)

22
0
Napisz co o tym sądziszx