Czy strzelać fajerwerkami w Sylwestra?

Trwa burza pomiędzy zwolennikami i przeciwnikami strzelania fajerwerkami. Jedni uważają, że to przecież jedna noc w roku, drudzy są przerażeni podobnie jak ich zwierzęta. Pojawia się pytanie czy podtrzymywać tradycję strzelania fajerwerkami w Sylwestra?

+

Huczne witanie Nowego Roku towarzyszy nam od lat. Sztuczne ognie dostępne są w niskich cenach, a ich efekty świetlne i dźwiękowe są bardzo zróżnicowane. To powoduje, że tatusiowie kupują synom, i sobie pewnie też, petardy, żeby dostarczyć noworocznej atrakcji.

Problemem może być fakt, że huk od petard roznosi się na setki metrów. Część zwierząt ciężko go znosi. Weterynarze zalecają podanie środków uspokajających, zamykanie zwierząt w pomieszczeniach wygłuszających dokuczliwy hałas.

Problem stał się na tyle istotny, że wiele miast zrezygnowało z pokazów sztucznych ogni, w tym Ostrów Wielkopolski i Kalisz. Rodzi się pytanie czy 10 minutowe pokazy są aż tak przeszkadzające? Zwolennicy fajerwerków uważają, że niektóre psy szczekają cały rok, przeszkadzając sąsiadom.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Wypadł z drogi. Nie udało się go uratować
Subskrybuj
Powiadom o

69 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Czesław
5 lat temu

Może czas na nowoczesne formy świętowania NOWEGO ROKU! Wszystkiego najlepszego dla wszystkich czytelników, wybuchu szampana to wystarczy 🙂

S......
5 lat temu

Sandra i Azor wy aby obrażać w internecie umiecie a na ulicę strach nie pozwala wyjść

Sandra
odpowiada  S......
5 lat temu

Długo masz zamiar się żalic ludku?

Kit
5 lat temu

Bo dzisiejsze pieski to takie keny i barbie. Jak wlasciciel panikuje zwierze tez.

asdf
5 lat temu

Skoro pies ma bardzo wrażliwy słuch to ciekawe że nie przeszkadza mu hałas jak napierdala całymi popołudniami do 22 dzień w dzień. Latem nie można przy otwartym oknie spać. Kupiłem kilka ahtungów i jak go tylko dzisiaj wypuszczą na siku to zaraz karma mu wróci

s.
odpowiada  asdf
5 lat temu

DO ASDF. Pamiętaj że w internecie nie jesteś anonimowy.

Pies
odpowiada  asdf
5 lat temu

Kupiłem cały karton i czekam tylko na 24 i będę sie cieszyć jak małe dziecko. Sram na te psy sąsiada które sraja mi pod oknem.

asdf
odpowiada  asdf
5 lat temu

Tylko pamiętaj że teraz nie dodzwonisz się do komisariatu bezpośrednio tylko do centrum powiadamiania. To może lepiej odrazu na komisariat osobiście. Nie piłem w sylwestra to mogę cię podwieźć jak chcesz bo pewnie jeszcze pijana jesteś

Azor
5 lat temu

zwolennikom fajerwerków radze niech je sobie wsadza w d..e i odpalą

Pies
odpowiada  Azor
5 lat temu

W d..e schowaj sobie psa i go se pogłaskaj

Miłośnik psów
5 lat temu
seniorek
5 lat temu

Jak petardy wybuchają, mój ptak się wznosi. Tak trzymać!!

Pik
odpowiada  seniorek
5 lat temu

Pod sutanną przecież nie widać…

Paweł
5 lat temu

A ja sobie nie życze żeby mi psy pod domem sra-y i wyły pół nocy i co któryś z obrażonych właścicieli cos powie.Szczęsliwego nowego z fajerwerkami.

fredi
5 lat temu

Moja suczka już od wczoraj nie wychodzi z domu

Rozrewolwerowany
5 lat temu

A ja tam wolę kupić sobie za te pieniądze coś do zjedzenia niż patrzeć w niebo jak lecą z dymem.

69
0
Napisz co o tym sądziszx