Czy strzelać fajerwerkami w Sylwestra?

Trwa burza pomiędzy zwolennikami i przeciwnikami strzelania fajerwerkami. Jedni uważają, że to przecież jedna noc w roku, drudzy są przerażeni podobnie jak ich zwierzęta. Pojawia się pytanie czy podtrzymywać tradycję strzelania fajerwerkami w Sylwestra?

+

Huczne witanie Nowego Roku towarzyszy nam od lat. Sztuczne ognie dostępne są w niskich cenach, a ich efekty świetlne i dźwiękowe są bardzo zróżnicowane. To powoduje, że tatusiowie kupują synom, i sobie pewnie też, petardy, żeby dostarczyć noworocznej atrakcji.

Problemem może być fakt, że huk od petard roznosi się na setki metrów. Część zwierząt ciężko go znosi. Weterynarze zalecają podanie środków uspokajających, zamykanie zwierząt w pomieszczeniach wygłuszających dokuczliwy hałas.

Problem stał się na tyle istotny, że wiele miast zrezygnowało z pokazów sztucznych ogni, w tym Ostrów Wielkopolski i Kalisz. Rodzi się pytanie czy 10 minutowe pokazy są aż tak przeszkadzające? Zwolennicy fajerwerków uważają, że niektóre psy szczekają cały rok, przeszkadzając sąsiadom.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Wydarzenia weekendowe - rozpiska
Subskrybuj
Powiadom o

69 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Niestrzelający
5 lat temu

Jedno jest pewne ci co sprzątają po swoich psach nie dopuszczają do tego, żeby ich pies zakłócał ciszę nocną. Ci co wywieszają flagi w święta narodowe nie strzelają petardami w Sylwestra i na odwrót ci co strzelają nie wywieszają flag no chyba, że z powodu jakiegoś turnieju piłkarskiego.

Stateczny
5 lat temu

Czekam na doniesienia o wypadkach przy odpalaniu petard. Cieszę się wtedy tak samo jak się dowiaduje, że motocyklista na ścigaczu się rozwalił.

Anty Smogowiec
5 lat temu

A co ze smogiem powstającym przy odpalaniu fajerwerków???

budyń
5 lat temu

Ludźmi się nikt nie przejmuje a sierściuchy i wyjce srające pod blokami się żałuje – bo będą fajerwerki ! Dzieciaki już nie raz przyniosły mi gówno na butach ! Nie wszyscy mieszkańcy idą na zabawy i też są w nocy budzeni ale im to nie przeszkadza, rozumieją – jedyna noc w roku ! Właściciele zwierzaków są porąbani jak ich wynaturzone futrzaki ! Nie żałować sobie zabawy z fajerwerkami,niech ogłupieją kundle do reszty !

Matys
odpowiada  budyń
5 lat temu

Budyń lepiej bym tego nie ujął

hodowca
odpowiada  budyń
5 lat temu

Każde zwierze trzymane w nienaturalnych,staje się z czasem mutantem. Medyczna kastracja,warunki przestrzenne itp. Powodują zakłócają ich naturalny instynkt genetyczny. Dlatego burki,kundelki wiejskie nie chorują tak często i żyją dłużej. Więc wielce wrażliwi na fajerwerki właściciele,skończcie z tą hipokryzją – przebywajcie w bloku całe życie,wychodźcie z domu dwa razy w ciągu dnia,na uwięzi,wyprowadzani przez ciecia !!! Kubraczki,gadżety,itp – to tak jakby Was prowadzali przebranych za klauna. To Wy im tworzycie piekło,pozbawiając naturalnego, środowiska,wybiegu ! Zwierzęta się nie skarżą,szczeniaki jeszcze się cieszą ale dorosłe mają smutne oczy,przypatrzcie się im prowadzanym na uwięzi. W mieszkaniu wschłuchują się w każdy dźwięk, czy wraca właściciel,wypatrują gestu,który by oznajmiał spacer. Siedząc w zamknięciu ani kanapa ani karma nie zmienia faktu,że są więzione. !!! Więc się odwalcie od jednodniowych fajerwerków,gnębiąc ich latami,traktując żywy organizm jak pluszaka !!! Dobrze by było,aby taka petarda walnęła Was w głowę i mózg zaczął racjonalnie myśleć zgodnie z prawami natury – co powoduje wewnętrzne cierpienie wszystkich zwierząt !!! Bo człowiek musi zaspokoić swoją próżność a zwie się MILOŚNIKIEM ZWIERZĄT – fałsz,obłuda !!!

Ela
odpowiada  budyń
5 lat temu

Gowno to masz ty i twoje dzieci w glowach a nie na butach. Wsadzcie sobie po petardzie w tylek i odpalcie lonty

Do budynia...
odpowiada  budyń
5 lat temu

To gowno na butach to pewnie im z glowy wycieklo. Po tatusiu tak pewnie maja.

Zwierz
5 lat temu

Już niedługo będziemy na palcach chodzić od rana koło sąsiada żeby mu pieska nie obudzić. Jest Sylwester i trzeba się bawić.

Szarik pancerniak :D
5 lat temu

Walić i to pod domami tych co ich pupile srają nam cały rok na chodnki czy trawniki, wybierać te miejsca i walić ile wlezie. Karma raz do roku choć wraca 😉

Ertk
odpowiada  Szarik pancerniak :D
5 lat temu

A pozostale 364 dni roku to ty jestes debilem. Karma wraca. Haha

Szarik pancerniak ;)
odpowiada  Szarik pancerniak :D
5 lat temu

Ertk debil to Cię na świat sprowadził haha

Ertk
odpowiada  Szarik pancerniak :D
5 lat temu

A twoja stara mu laske robi.

Dla sąsiadów
5 lat temu

Nawet pies sie pozna na czlowieku jakie to buractwo ma za sasiadow.i to szczeka.

Zuba
5 lat temu

pozamykajcie te sierściuchy w pokoju niech tam wam srają bo na dworze SMOG i będą chore!

pik
5 lat temu

Przyszli niezłomni kibole muszą się gdzieś odpowiednio przygotować..

asad
5 lat temu

strzelac, robic wybuchy , niech domy az skacza, bum bum

69
0
Napisz co o tym sądziszx