Zatrzymano grafficiarza malującego m.in. swastyki (aktualizacja)

Po kilku miesiącach skandalicznej działalności pseudografficiarza, udało się go zatrzymać na gorącym uczynku. Dzięki temu już dziś 21-letni ostrowianin usłyszał zarzuty. Grozi mu do 5 lat więzienia.

+

Przez ostatnie miesiące powstało około kilkudziesięciu aktów wandalizmu w postaci krzyżów celtyckich, swastyk, „SS” i innych zabronionych prawnie treści. Na jednym z budynków odwołano się do Ku Klux Klan w kontekście chwały dla bohaterów.

Podejrzany nie może liczyć na życzliwość Sądu, ponieważ także na elewacji tej instytucji powstały napisy „obalimy demokrację!”, a obok krzyż celtycki i „SS”.

Wczoraj, w rejonie wiaduktu kolejowego sprawca tych czynów został ujęty na gorącym uczynku przez jednego z pracowników ochrony.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia policjanci zatrzymali 21-latka.

Dodatkowo mundurowi w jego mieszkaniu znaleźli i zabezpieczyli ponad 250 sztuk puszek z farbą.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 21-letniemu mężczyźnie zarzutów zniszczenia mienia.

Podobnie jak w innych sprawach związanych ze niszczeniem elewacji budynków, policjanci będą występować do Sądu z wnioskiem o nałożenie obowiązku naprawienia szkody.

CZYTAJ  Pożar w kościele. Wierni stanęli na wysokości zadania

88 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
ciekawski
4 lat temu

I co dalej z wandalem? Bo na drugi dzień już go wypuscili. Oby nie doszło do takiej tragedii jak w Gdańsku!

RYKOSZET
4 lat temu

Jaki on graficiarz, to zwykły chuligan Mam nadzieję, że koszty odnowy elewacji Sąd mu też zasądzi!

1941
4 lat temu

Adrian -super człowiek ,przykład obywatela i wojownika.

Lokalny patriotyzm
4 lat temu

Jestem z tobą a lewaki niech szczekają,karawana idzie dalej.Precz z lewactwem !!

Grzegorz Baun
4 lat temu

Wy szmaty lewackie to nie on malował te śmieszne swastyki i sski chcecie go napiętnować bo kopie wam dupy. Lewackie chojraki ,którzy jedyne do czego doszli to do poprawnego podtarcia swojej własnej dupy.

obywatel
4 lat temu

Adriankowi gówno zrobią, bo notorycznie na policji sprzedaje ziomków więc pewnie go wypuszczą i będzie dalej w fanatyku siedział

AntifaWLKP
4 lat temu

W Jarocinie to samo!! Na ulicy niepodległości pod wiaduktami też się kilka miesięcy temu pojawiły podobne „rysunki”!!! Ślady prowadzą właśnie do Ostrowa dlatego że jest podobnymi kulfonami napisane Lech fc Ostrów. Policja mogłaby się też tym zająć bo wszystko prowadzi do Ostrowa. Swastyki wilcze haki krzyże celtyckie i inne tego typu nazistowskie rysunki tam się pojawiły. Sprawa została zgłoszona na policję ale już pewnie jest umorzona. Niech się ktoś w końcu zajmie tym gówniarzem bo wydaje mu się że jest bez karny i cały czas chodzi po ulicach i tylko czekać aż zabije kogoś kto mu się nie spodoba. Kilka set tysięcy złotych kary za poniesione straty i może się nauczy szacunku do drugiego człowieka” wielki obrońca białej nacji…”

Olek
odpowiada  AntifaWLKP
4 lat temu

A może w Krakowie, a może w Gdańsku, może gdzieś w Bieszczadach też takie napisy są. I moze ślady też prowadzą do Ostrowa co? Puknij się w łeb, ale tak porządnie! To może choć trochę Ci się rozjaśni pacanie !

Morderca Lewatyw
odpowiada  AntifaWLKP
4 lat temu

Je*ać antife na okrągło cały rok.Do skutku !

Ostrovia1909
4 lat temu

Dobry chlopak. Zwalczać Antife

1312
odpowiada  Ostrovia1909
4 lat temu

zwalczać cweli nazistowskich. AK wiedziało co z takimi robić

Żołnierz
4 lat temu

Dopiero zobaczyłem.Adrian buku trzymaj się tam.jestem z Toba i je*ac anonimowych cwaniaczków co c*uja widzieli i w piździe byli .wiem że chciałeś dobrze.Pozdrooo

Dziwne
4 lat temu

Chłopak kiedyś bazgrał zwykle graffiti takie ładne, co się z Tobą stalo :/ kiedyś byłeś cholernie porządnym gościem

88
0
Napisz co o tym sądziszx