OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Rozdali 3 tysiące drzew

Już po raz czwarty, obchodził „Święto Drzewa” – święto przyrody i edukacji. To ogólnopolska akcja sadzenia drzew zainaugurowana w 2003 roku przez Klub Gaja. Ostrowianie bardzo licznie odwiedzili tego dnia Kozi Borek.

+

Ostrów Wielkopolski po raz kolejny włączył się w ogólnopolską akcję sadzenia drzew. Program wystartował już 15 lat temu, a od 2007 roku bierze udział w kampanii „Miliard Drzew dla Planety” zainicjowanej przez Program Narodów Zjednoczonych do spraw Ochrony Środowiska (UNEP). W Ostrowie tegoroczne obchody „Święta Drzewa” zaplanowano na 7 października w Parku 600 – lecia przy Alei Solidarności (Kozi Borek), w godzinach od 12.00 do 15.00.

– Piękna pogoda, tłumy na Kozim Borku, rozdawane sadzonki drzew, setki cebulek kwiatów za nakrętki dla Kuby, zbiórka karmy i wyposażenia dla schroniska – było świetnie! Dziękuję wszystkim za uczestnictwo i za wspólne sadzenie drzew. Przekazaliśmy mieszkańcom naszego miasta ok. 3000 szt. sadzonek drzew przygotowanych przez Nadleśnictwo Antonin. To już swego rodzaju tradycja. Od początku kadencji podarowaliśmy ostrowianom ponad 11 tysięcy sadzonek drzew, które później rosną na działkach lub w przydomowych ogródkach – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

W programie imprezy znalazły się też gry i zabawy dla dzieci na świeżym powietrzu przygotowane przez Szkołę Podstawową nr 5, stoisko Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego, zbiórka karmy i wyposażenia dla międzygminnego schroniska dla bezdomnych zwierząt w Wysocku Wielkim oraz zbiórka nakrętek dla ucznia jednej z ostrowskich szkół pn. „Kuba potrzebuje Twojej pomocy – przynieś nakrętki” w zamian za cebule tulipanów. To także rozstrzygnięcie Eko Konkursu Fotograficznego „Zwierzęta w obiektywie” zorganizowanego przez spółkę CRK Zieleń i Rekreacja.

Podczas Święta odbyła się także promocja projektu unijnego realizowanego przez miasto Ostrów Wielkopolski pn. „Unowocześnienie transportu miejskiego Ostrowa Wielkopolskiego wraz z innymi działaniami niskoemisyjnymi na terenie Aglomeracji Kalisko – Ostrowskiej”, współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020.

Akcja miała na celu promocję takich elementów zrównoważonego transportu miejskiego jak, m.in. roweru miejskiego, autobusów elektrycznych oraz centrum przesiadkowego. W ramach kampanii rozdawano baloniki oraz ulotki informacyjne.

POLECANE NEWSY
45 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Wladymir
3 lat temu
sołtys
odpowiada  Alicja
3 lat temu

słusznie, człowiek wyjdzie ze wsi, ale wieś z człowieka nigdy….

Leśniczy
3 lat temu

zbrakło jednego sprzętu – TACZKI ! ale nie ma zmartwienia, podjedzie 21 października !

Miłka
odpowiada  Ktos
3 lat temu

park to tez przyroda, a niekoniecznie musiał widzieć opluwająca go na każdym kroku ekipę Beci

wolontariusz
odpowiada  Ktos
3 lat temu

ludzie z jego drużyny byli w schronisku z całymi pakami karmy dla podopiecznych, wiem bo pomagałem nosić worki z karmą

kotolub
odpowiada  ...
3 lat temu

słusznie a w schronisku było dużo więcej ludzi jak na tym sadzeniu się pani prezydentki, ona ma gdzieś bezdomne zwierzęta , kociarni przez 4 lata nie zbudowała

młotkowy
3 lat temu

z łopatą jej do twarzy…pasuje jej bardziej jak fotel prezydencki

dietetyk
3 lat temu

radzę kuracje odchudzającą

borowy
3 lat temu

pani przytulaska w akcji, mdło się robi na ten widok…

rozbawiona do łez Hanna
3 lat temu

dla uzupełnienia : p. Klimek do lansu brakuje sierpa i młota w kampanii wyborczej

45
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x