Rozdali 3 tysiące drzew

Już po raz czwarty, obchodził „Święto Drzewa” – święto przyrody i edukacji. To ogólnopolska akcja sadzenia drzew zainaugurowana w 2003 roku przez Klub Gaja. Ostrowianie bardzo licznie odwiedzili tego dnia Kozi Borek.

+

Ostrów Wielkopolski po raz kolejny włączył się w ogólnopolską akcję sadzenia drzew. Program wystartował już 15 lat temu, a od 2007 roku bierze udział w kampanii „Miliard Drzew dla Planety” zainicjowanej przez Program Narodów Zjednoczonych do spraw Ochrony Środowiska (UNEP). W Ostrowie tegoroczne obchody „Święta Drzewa” zaplanowano na 7 października w Parku 600 – lecia przy Alei Solidarności (Kozi Borek), w godzinach od 12.00 do 15.00.

– Piękna pogoda, tłumy na Kozim Borku, rozdawane sadzonki drzew, setki cebulek kwiatów za nakrętki dla Kuby, zbiórka karmy i wyposażenia dla schroniska – było świetnie! Dziękuję wszystkim za uczestnictwo i za wspólne sadzenie drzew. Przekazaliśmy mieszkańcom naszego miasta ok. 3000 szt. sadzonek drzew przygotowanych przez Nadleśnictwo Antonin. To już swego rodzaju tradycja. Od początku kadencji podarowaliśmy ostrowianom ponad 11 tysięcy sadzonek drzew, które później rosną na działkach lub w przydomowych ogródkach – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

W programie imprezy znalazły się też gry i zabawy dla dzieci na świeżym powietrzu przygotowane przez Szkołę Podstawową nr 5, stoisko Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego, zbiórka karmy i wyposażenia dla międzygminnego schroniska dla bezdomnych zwierząt w Wysocku Wielkim oraz zbiórka nakrętek dla ucznia jednej z ostrowskich szkół pn. „Kuba potrzebuje Twojej pomocy – przynieś nakrętki” w zamian za cebule tulipanów. To także rozstrzygnięcie Eko Konkursu Fotograficznego „Zwierzęta w obiektywie” zorganizowanego przez spółkę CRK Zieleń i Rekreacja.

Podczas Święta odbyła się także promocja projektu unijnego realizowanego przez miasto Ostrów Wielkopolski pn. „Unowocześnienie transportu miejskiego Ostrowa Wielkopolskiego wraz z innymi działaniami niskoemisyjnymi na terenie Aglomeracji Kalisko – Ostrowskiej”, współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020.

CZYTAJ  Oddali hołd pod pomnikiem Papieża po publikacji TVN o kryciu księży. Stanowisko Papieża Franciszka

Akcja miała na celu promocję takich elementów zrównoważonego transportu miejskiego jak, m.in. roweru miejskiego, autobusów elektrycznych oraz centrum przesiadkowego. W ramach kampanii rozdawano baloniki oraz ulotki informacyjne.

42 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Wladymir
4 lat temu
Leśniczy
4 lat temu

zbrakło jednego sprzętu – TACZKI ! ale nie ma zmartwienia, podjedzie 21 października !

młotkowy
4 lat temu

z łopatą jej do twarzy…pasuje jej bardziej jak fotel prezydencki

dietetyk
4 lat temu

radzę kuracje odchudzającą

borowy
4 lat temu

pani przytulaska w akcji, mdło się robi na ten widok…

rozbawiona do łez Hanna
4 lat temu

dla uzupełnienia : p. Klimek do lansu brakuje sierpa i młota w kampanii wyborczej

hehe
4 lat temu

Nie, ale nieźle z nimi flirtuje.

Jacek
4 lat temu

Rozdali 3 tysiące drzew!

A ile wycięli w Ostrowie?

zwykły Kowalski
odpowiada  Jacek
4 lat temu

oj ,,,wycieli sporo i to zdrowych drzew które w większości przeszkadzały tylko z tego powodu że rosną na drodze ,,rozwoju ” niektóre miały nawet ponad 140 lat .

Piotruś pan
4 lat temu

Byłem po godzinie 13tej z 6letnim synkiem, zbierał nakrętki od początku roku i z utęsknieniem czekał aż będzie mógł dać je na szczytny cel, a że to dziecko to czekał także na cebulki tulipanów które były obiecane za te właśnie nakrętki. Niestety żadnych kwiatów już po 13tej nie było, nawet nie było „dziękuję” gdy oddawał to co zebrał. Mówię synek nie przejmuj się idziemy po drzewo bo rozdają i zasadzimy przed domem. Z drzew po godzinie 13 ostał się czarny bez (zawsze myślałem że to krzew). W imieniu syna dziękuję. Aha i pocałujcie mnie w doope organizatorzy i pseudo pani prezydent. Ostatni raz

mmm
4 lat temu

Pan przewodniczący ociepla wizerunek a ty byś go w ucho gryzł.

42
0
Napisz co o tym sądziszx