Rozdali 3 tysiące drzew

Udostępnij
Tweet

Już po raz czwarty, obchodził „Święto Drzewa” – święto przyrody i edukacji. To ogólnopolska akcja sadzenia drzew zainaugurowana w 2003 roku przez Klub Gaja. Ostrowianie bardzo licznie odwiedzili tego dnia Kozi Borek.

+

Ostrów Wielkopolski po raz kolejny włączył się w ogólnopolską akcję sadzenia drzew. Program wystartował już 15 lat temu, a od 2007 roku bierze udział w kampanii „Miliard Drzew dla Planety” zainicjowanej przez Program Narodów Zjednoczonych do spraw Ochrony Środowiska (UNEP). W Ostrowie tegoroczne obchody „Święta Drzewa” zaplanowano na 7 października w Parku 600 – lecia przy Alei Solidarności (Kozi Borek), w godzinach od 12.00 do 15.00.

– Piękna pogoda, tłumy na Kozim Borku, rozdawane sadzonki drzew, setki cebulek kwiatów za nakrętki dla Kuby, zbiórka karmy i wyposażenia dla schroniska – było świetnie! Dziękuję wszystkim za uczestnictwo i za wspólne sadzenie drzew. Przekazaliśmy mieszkańcom naszego miasta ok. 3000 szt. sadzonek drzew przygotowanych przez Nadleśnictwo Antonin. To już swego rodzaju tradycja. Od początku kadencji podarowaliśmy ostrowianom ponad 11 tysięcy sadzonek drzew, które później rosną na działkach lub w przydomowych ogródkach – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

W programie imprezy znalazły się też gry i zabawy dla dzieci na świeżym powietrzu przygotowane przez Szkołę Podstawową nr 5, stoisko Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego, zbiórka karmy i wyposażenia dla międzygminnego schroniska dla bezdomnych zwierząt w Wysocku Wielkim oraz zbiórka nakrętek dla ucznia jednej z ostrowskich szkół pn. „Kuba potrzebuje Twojej pomocy – przynieś nakrętki” w zamian za cebule tulipanów. To także rozstrzygnięcie Eko Konkursu Fotograficznego „Zwierzęta w obiektywie” zorganizowanego przez spółkę CRK Zieleń i Rekreacja.

Podczas Święta odbyła się także promocja projektu unijnego realizowanego przez miasto Ostrów Wielkopolski pn. „Unowocześnienie transportu miejskiego Ostrowa Wielkopolskiego wraz z innymi działaniami niskoemisyjnymi na terenie Aglomeracji Kalisko – Ostrowskiej”, współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020.

Akcja miała na celu promocję takich elementów zrównoważonego transportu miejskiego jak, m.in. roweru miejskiego, autobusów elektrycznych oraz centrum przesiadkowego. W ramach kampanii rozdawano baloniki oraz ulotki informacyjne.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

42 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Alicja
5 lat temu

No tak. Mamy prezydenta od przytulania i pozowania do zdjęć, a nie do zarządzania miastem. Tak to może się zachowywać szefowa Koła Gospodyń Wiejskich, a nie prezydent miasta!

sołtys
odpowiada  Alicja
5 lat temu

słusznie, człowiek wyjdzie ze wsi, ale wieś z człowieka nigdy….

robert
5 lat temu

….otwieram lodówkę ,a tam Beata!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

hotin
odpowiada  robert
5 lat temu

Oj chyba jednak to co ci ostatnio pleban zaaplikował rzuciło ci się na mózg.

mm
5 lat temu

Matys na prezydenta;)

rolnik
5 lat temu

Uwielbiam takie fotki – 15 osób i jedno drzewo sadzą. Potem drzew nikt nie podlewa i usychają. Na nastepny rok można sadzić od nowa.

Kociarz ale ten od kotów, a nie od wiary
5 lat temu

A ja w tym dniu byłem w schronisku dla zwierząt. Ludzi było co niemiara! Psiaki były wyprowadzane na spacery, kupowali karmę dla zwierząt i ją zostawiali w schronisku. Tam Beaty nie było, bo zwierzątka nie głosują.

:)

KOCIARZ masz rację. Zwierzęta nie głosują to po co. Obiecała prezydent kociarnię nie raz już i co….boksy się rozlatują w schronisku i co. Ale przecież co tam. Są ważniejsze sprawy niż zwierzęta.

Bufon
5 lat temu

Gdzie by się fotograf nie znalazł i nie wymierzył obiektywu w ludzi tam zawsze BEATA!!!

Wacuś żartowniś
5 lat temu

Tak trzymać Beata,lepiej się przytulać,niż uczestniczyć w pyskówkach z wapniakami na RM. Specjalnie zwołali dodatkowe posiedzenie,aby zrobić kolejne targowisko próżności i rozróbę ! Wypnij się na nich a ,,masz czym,, niech się grillują sami i składają interpelacje na siebie ! A Ty spokojnie rób swoje i przygotuj fetę na wieczór 21.10.18. Mnie też zaproś !

Wicuś do Wacusia
odpowiada  Wacuś żartowniś
5 lat temu

Październikowa sesja będzie 30 października, a nie 18. Wacuś cuś nie na bieżąco.

Grzegorz
5 lat temu

Czy ciemny lud to kupi?

mieszkaniec
odpowiada  Grzegorz
5 lat temu

Jeśli Herwich zwołuje dodatkowe posiedzenie RM na 4 dni przed wyborami,które g*wno wniesie do dalszej działalności miasta,bo nie wiadomo kto zostanie prezydentem.Ponadto większa część starych tetryków i innych miernych bezradnych, zostanie wyautowanych – to co może być na takim posiedzeniu ? Obrabianie d**y,szkalowanie,oszczerstwa ! Ostrowianie to nie ciemny lud a mądry i czujący prowokację – nie da się nabrać na fałszywe intencję. Pani Klimek nie wrobicie ! Tak trzymać p.Beato – do ludzi a nie do warchołów,wichrzycieli ! Powodzenie w wyborach pewne !

Wyborca
odpowiada  Grzegorz
5 lat temu

Ja tam uważam, że nikt kto jest jeszcze w obecnych władzach samorządowych nie powinien dostać żadnego głosu i zająć się czym innym. Beata powinna zostać zatrudniona w firmie która zajmuje się małą architekturą, bo z tego co widzę dobrze posługuje się łopatą i grabiami.

Realista
5 lat temu

Myślałem, że zobaczę jak się Beata przytula do drzew skoro to święto drzewa, a tu znowu uściski, całuski i przytulanki wobec wyborców. Byle do 21 października, a potem laba i znów brak czasu dla wyborców i ich problemów i to przez najbliższe 5 lat.

do realisty
odpowiada  Realista
5 lat temu

Masz rację. Pomiędzy wyborami to albo słyszysz tekst sekretarki: proszę się zapisać na przyszły miesiąc, albo: niestety pani prezydent jest nieobecna. Albo od samej: zawsze może się pan wybudować poza Ostrowem, na wsi. Tam panu bloki nie będą przeszkadzać.

Bogna
5 lat temu

Makabra! Prawie na każdym zdjęciu Pani Prezydent. Przerażające! Za solidną prace dla miasta by się wzięła, a nie myślała jak ustawić się do zdjęcia!!!

42
0
Napisz co o tym sądziszx