Żużlowa Ostrovia awansowała do 1. ligi! (wideo)

Po początkowej wymianie ciosów w meczu rewanżowym z Polonią Piła, z czasem nasi żużlowcy wykazali swoją wyższość nad rywalami i pewnie pokonali pierwszoligowca 55:35, zapewniając sobie awans do Nice 1. Ligi Żużlowej! Rewelacyjnie spisał się w tym meczu wypożyczony z Tarnowa Mateusz Cierniak – w ligowym debiucie junior Unii z bonusami zdobył komplet punktów! Komplet 15 punktów zdobył niezawodny Nicolai Klindt.

+

Goście w pierwszym wyścigu, po dobrym starcie i jeszcze lepszym pierwszym łuku, odrobili straty z Piły, choć Bjarne Pedersen przez cały dystans nękał atakami Adriana Cyfera. Humory kibicom poprawili juniorzy – Kamil Nowacki na wyjściu z pierwszego łuku wysforował się na czoło stawki, a jadący na trzecim miejscu Mateusz Cierniak przez cztery okrążenia przygotowywał atak, który przeprowadził na ostatnim łuku, zdobywając 2 punkty i wywołując eksplozję radości na trybunach. W 3. Wyścigu Andreas Lyager pokazał, że jeździć na żużlu potrafi, a Tomas Jonasson okazał się lepszy od Kamila Brzozowskiego i znów z podwójnej wygranej cieszyli się goście. Mało kto się spodziewał, że w 4. wyścigu Mateusz Cierniak będzie potrafił wyprzedzić na dystansie Tomasza Gapińskiego. Młokos z Tarnowa po raz kolejny pokazał, że jest niezwykle waleczny i szybki i wyszarpał 2 punkty, a że pewnie zwyciężył Nicoali Klindt, po pierwszej serii mieliśmy remis 12:12.

W 5. biegu Gafurow z Brzozowski w pełni zrehabilitowali się za wcześniejszą porażkę i po dobrym starcie podwójnie pokonali parę Okoniewski-Cyfer wyprowadzając Ostrovię na pierwsze w tym meczu prowadzenie. W kolejnym wyścigu Nicolai Klindt potwierdził wyśmienitą dyspozycję, pewnie przywożąc trzy punkty, a Kamil Nowacki postraszył nieco Tomasa Jonassona, choć musiał uznać wyższość rywala i nie zdobył punktu. W rywalizacji par, które przegrały swoje pierwsze wyścigi Pedersen z Sucheckim przywieźli na 4:2 Gapińskiego z Fajferem i po dwóch seriach kibice Ostrovii mogli odetchnąć z ulgą, jako że biało-czerwoni prowadzili 24:18 i do awansu potrzebowali już tylko 20 punktów.

CZYTAJ  Majostaszki 2023 odbędą się. Kto wystąpi?

Pierwszą ligą zapachniało na stadionie po 8. wyścigu, w którym po raz kolejny znakomicie zaprezentował się Mateusz Cierniak. Podążając śladem Nicolai Klindta na drugim łuku junior z Tarnowa wyprzedził prowadzącego po starcie Adriana Cyfera dzięki czemu para Ostrovii zdobyła kolejnych 5 punktów. Pedersen z Sucheckim przywieźli cztery punkty w konfrontacji z parą Lyager-Jonasson, a w biegu 10 wydawało się, że ostrowianie zdobędą tylko dwa punkty. Defekt prowadzącego Tomasza Gapińskiego sprawił, że po trzech seriach Ostrovia prowadziła 37:23, co oznaczało, że losy awansu ostrowianie mogą rozstrzygnąć już w biegu 11.

W nim trener Kowalik wystawił podwójną rezerwę taktyczną posyłając w bój Gapińskiego i Lyagera. Klindt z Sucheckim nie pozostawili jednak żadnych złudzeń w tym pojedynku. Uciekając rywalom ze startu i pomknęli po 5 punktów, a gdy minęli linię mety Stadion Miejski eksplodował radością! Wynik 42:24 oznaczał, że pozostałe wyścigi pozostały wyłącznie formalnością.

W biegu 13. Kibice oglądali piękną walkę z rywalami Bjarne Pedersena i udany finisz Kamila Brzozowskiego, w 14. zwyciężył debiutant – Mateusz Cierniak, a w ostatnim wyścigu zwycięstwo w meczu i awans przypieczętowali Klindt z Pedersenem pokonując podwójnie Lyagera i Okoniewskiego i ustalając wynik meczu na 55:35.

MDM Komputery TŻ Ostrovia Ostrów – Eurofinnance Polonia Piła 55:35

Euro Finannce Polonia Piła
1. Rafał Okoniewski 7 (3,1,0,3,0)
2. Adrian Cyfer 5+1 (2,0,1,2)
3. Tomas H. Jonasson 3+2 (2,1,0)
4. Andreas Lyager 11 (3,2,2,0,3,1)
5. Tomasz Gapiński 5+1 (1,2,d1,1,0,1)
6. Patryk Fajfer 4 (1,0,2,1)
7. Paweł Staniszewski 0 (0,0)

MDM Komputery TŻ Ostrovia
9. Bjarne Pedersen 11+1 (1,3,3,2,2)
10. Zbigniew Suchecki 4+1 (0,1,1,2)
11. Renat Gafurow 6 (0,3,3,0)
12. Kamil Brzozowski 5+2 (1,2,1,1)
13. Nicolai Klindt 15 (3,3,3,3,3)
14. Kamil Nowacki 5 (3,0,2,0)
15. Mateusz Cierniak 9+3 (2,2,2,3)

Bieg po biegu:
1. Okoniewski, Cyfer, Pedersen, Suchecki 1:5 (1:5)
2. Nowacki, Cierniak, Fajfer, Staniszewski 5:1 (6:6)
3. Lyager, H. Jonasson, Brzozowski, Gafurow 1:5 (7:11)
4. Klindt, Cierniak, Gapiński, Staniszewski 5:1 (12:12)
5. Gafurow, Brzozowski, Okoniewski, Cyfer 5:1 (17:13)
6. Klindt, Lyager, H. Jonasson, Nowacki 3:3 (20:16)
7. Pedersen, Gapiński, Suchecki, Fajfer 4:2 (24:18)
8. Klindt, Cierniak, Cyfer, Okoniewski 5:1 (29:19)
9. Pedersen, Lyager, Suchecki, H. Jonasson 4:2 (33:21)
10. Gafurow, Fajfer, Brzozowski, Gapiński 4:2 (37:23)
11. Klindt, Suchecki, Gapiński, Lyager 5:1 (42:24)
12. Okoniewski, Nowacki, Fajfer, Gafurow 2:4 (44:28)
13. Lyager, Pedersen, Brzozowski, Gapiński 3:3 (47:31)
14. Cierniak, Cyfer, Gapiński, Nowacki 3:3 (50:34)
15. Klindt, Pedersen, Lyager, Okoniewski 5:1 (55:35)

30 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Jasnowidz
4 lat temu

Dla tych krytykujących i wyzywających mam pytanie.Jaka impreza czy okoliczność jest wstanie zgromadzić w naszym mieście tyle tysięcy osób w jednym miejscu i tym samym czasie?Zapewne procesja Bożego Ciała i zawody żużlowe.Dla nas kibiców jak i wierzących ludzi to jest tak jak religia.Potrzeba życia.Pozdrawiam gromadzących się na ulicy Sądowej.W ilości siła:)

dawny kibic szlaki
4 lat temu

Skład bym zostawił, rajderzy wymiatają! Tylko złożyć wniosek do PFRON o dotację i klub jazdy chronionej jak znalazł!

Eda
4 lat temu

Gratulacje.

pisiorex
4 lat temu

Widzę ze pisiorex ma brata blizniaka co podpisuje się nie swoim nikiem ale dobrze czym wiecej pisiorexów tym więcej pozytywnych komentarzy

Osa
4 lat temu

Lala lala lallala

...A a
4 lat temu

koledzy w zoltych kamizelkach…papieros to po meczu a jak sie chce mecz ogladac to bilet kupic.

Ostrowianin NL
4 lat temu

Wielkie Gratulacje Ostrovia za awans i powodzenia w I lidze!!!!

Jasio
4 lat temu

igrzyska potrzebne….

łostrovia łostrów
4 lat temu

Drodż Mateusz Szczepaniak Klindt Fajzulin i dibry mlodziezowiec bez tych zawodnikow spadek pewny!!

mieszkaniec
4 lat temu

Jakie jest zainteresowanie żużlem wśród rdzennych mieszkańców Ostrowa,świadczy o tym ilość komentarzy,tylko 16 Na żężol zjeżdżają się kmioty, i ostrowski gorszy sort ,żeby się nachlać piwska i wyć ! A na torze byle coś warczało i się poruszało ! Taki gminny żężol, Dla większości mieszkańców,czy 1 czy 2 liga,bez znaczenia. Miasto nic z tego nie ma ! Aby strata na remonty stadionu ! Wygonić to towarzystwo na pola !

Osa
odpowiada  mieszkaniec
4 lat temu

Gdzie są teraz Ci co tak uwielbiają smród z pod pachy jakiegoś ogra w krótkich porcietach i koszulce na ramkach , znowu cała zimę będziecie ten smród wdychac w jakiejś zapyzialej salce, za komuny miałem religię w większych salkach

alfonso
odpowiada  mieszkaniec
4 lat temu

Kmiocie jak się nie znasz na żużlu to się nie wypowiadaj bierz tą swoją snopowiązałkę konia i w pole
a nie komentuje wykopki zrobione?? to bierz się do roboty bo zima Cię zastanie buraku

Bolo
odpowiada  mieszkaniec
4 lat temu

Wstyd że Ostrów ma takich „mieszkańców”. Żużel jest we krwi wielu „rdzennych” ostrowian a że kibicują również mieszkańcy okolicznych miast to co w tym złego. Widzę że za dużo się Pan mieszkaniec nasłuchał o sportach naczelnika państwa. Moja rada to nie jest dobry wzorzex

podattnik
odpowiada  mieszkaniec
4 lat temu

Chłopcze zmień lekarza bo ten cie oszukuje

30
0
Napisz co o tym sądziszx