OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski
Wyrwał wąż z gazem na stacji. Wezwano grupę chemiczną

Wyrwał wąż z gazem na stacji. Wezwano grupę chemiczną

Do niecodziennego zdarzenia doszło w niedzielę przed godziną 6.00. Kierowca samochodu po zatankowaniu gazu odjechał ze stacji BP przy ul. Głogowskiej nie odłączywszy węża. W ten sposób go wyrwał, co spowodowało realne zagrożenie wybuchem.

+

Pracownicy stacji natychmiast wyłączyli prąd w całym obiekcie. Na miejsce wezwano policję oraz grupę chemiczną z ostrowskiej straży. Po sprawdzeniu, że z węża wydobywa się już niewielka ilość gazu, postanowiono ponownie uruchomić stację.

Masz newsa? Poinformuj nas! Prześlij zdjęcie lub wideo. Twórz portal ostrow24.tv
CZYTAJ  Ewakuacja szpitala przy Wrocławskiej. Na miejscu ratownicy, policja i wojsko. To tylko ćwiczenia
20 komentarzy
inż
7 lat temu

Do DŻORDŻ
Chłopie wybudowałem ponad 70 stacji LPG w całym kraju. W dupie też byłem i gówna też widziałem.
Z 1Olat temu w Warszawie na Woli na Shellu było rozszczelnienie zbiornika podziemnego. Całą stację zalał zmrożony gaz. Wezwali wszystko i wszystkich. Straż, policję, chemików. Gaz cały czas wypływał. Ewakuowali ludzi a nie wiedzieli co zrobić. Były szef był wtedy na innej stacji. Podjechał wziął rękawice, dwa śrubokręty i podniósł grzybek na zaworze bezpieczeństwa na zbiorniku bo był otwarty i gaz z niego wypływał. I po temacie. A straż stała i łapska rozkładała. Nie znali schematu działania takiej instalacji więc czekali jak się do końca gaz ulotni. A wystarczyło śrubokrętem podważyć coś co się zapadło.

Alemix
odpowiada  inż
7 lat temu

Rozszczelnienie zbiornika głównego a awaria zawóru bezpieczeństwa to chyba dwie inne sprawy. Jak by się rozszczelnił zbiornik to wtedy już nawet Ojciec Mateusz nie pomoże 🙂

kierowca busa
7 lat temu

co za cielok

robert
odpowiada  kierowca busa
7 lat temu

Potrzebował wąż do pralki …………….

Fix
7 lat temu

…zakuma o co chodzi jak nie będzie mógł domknąć drzwi od garażu…

Marek
7 lat temu

Gaz jest dla kuchenek gazowych i zapalniczek. A po dwa są zabezpieczenia i tak by się nic nie stało

Karol3414
odpowiada  Marek
7 lat temu

Gdybym chciał być złośliwy to bym powiedział, że Ty przyszedłeś na świat pomimo stosowanie zabezpieczenia, ale nie jestem i powiem tylko, że nie ma 100% pewnych zabezpieczeń i w takiej sytuacji lepiej dmuchać na zimne niż ryzykować większe szkody.

inż
7 lat temu

Każdy wąż LPG posiada złącze zrywne, które w wyniku odjechania pojazdu z miejsca tankowania odpina się od dystrybutora i kierowca odjeżdża z dwumetrowym odcinkiem węża.
Wystarczyło wezwać serwis do dystrybutora z nowym wężem. 5 minut roboty i po temacie. Straż nic nie pomoże.

Kuba
odpowiada  inż
7 lat temu

I jeszcze policję. Co miała zrobić? Za kraty go wsadzić za takie coś. Idioci z tej stacji ?. Brygady antyterrorystycznej brakowało tylko.

Dżordż
odpowiada  inż
7 lat temu

W d byłeś, g widziałeś. W teorii masz rację, w praktyce nie wszystko może zadzialać poprawnie i wiele może się wydarzyć.

Serwisant.
odpowiada  inż
7 lat temu

Masz rację ze dystrybutor powinien być wyposazony w zawór zwrotny, zrywny jednak nie zawsze musi zadziałać, ponieważ nawet przez caly żywot pracy dystrybutora musi być w jednym polożeniu, a wiec możliwe jest ze się nie domknął. I drugą rzeczą nie da się go zmontować dopóki w pozostałej części węża jest wciaż ciśnienie, także wiec musi przyjechać serwis i wypuścić cisnienie chodziaż z części ukłądu.

marcinek
7 lat temu

czy pan kierowca cofnal sie czy pojechal w sina dal?

Marian
7 lat temu

Przypadek

Polmozbyt w Bydgoszczu
7 lat temu

Tym razem nie bmw, tylko deuuu lanos

natychmiast
7 lat temu

po kilku minutach

zz
7 lat temu

Co za kretyn. Pewnie kupił stare BMW i przerobił na gaz, żeby było tanio.

Yy
odpowiada  zz
7 lat temu

Drogo płacą tylko naiwniaki. Ale na kimś trzeba zarabiać

To nie prawda że taniej.
odpowiada  zz
7 lat temu

Mam jedno auto na LPG (sekwencja) oraz jedno na ON. Dojazd do pracy przez cały miesiąc autem na olej napędowy mnie taniej wychodzi o 200 zł niż tym na gaz. Nie wspomnę już o kontrolach u gazownika i droższym przeglądzie.

20
0
Napisz co o tym sądziszx
×