OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Budżet obywatelski trafia do prokuratury

Do Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim wpłynęły imienne zawiadomienia od mieszkańców miasta, którzy poinformowali, że nie udało im się oddać głosu na zadania tegorocznego Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego. Podczas głosowania internetowego wyświetlał się bowiem komunikat, że ich numer PESEL został już w tym celu wykorzystany.

+

W związku z tym Urząd Miejski przekazał do Prokuratury Rejonowej treść otrzymanych zawiadomień w celu wyjaśnienia, czy w trakcie głosowania nie doszło do naruszenia prawa.

28 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
obserwator
3 lat temu

wiadomości podają , że oddano 40 tys. głosów. Nawet jeśli głosowano na przykład na dwa projekty, wychodzi na to, ze głosował co trzeci mieszkaniec (wliczając noworodki).

jessie james
3 lat temu

a swistak klimkowy siedzi i zawijja w sreberka :_ tu z budzecika kaska wpadnie ,a potem od firmy co” przetarg ” wygra i kasa jest :))) [email protected] ltd zyje!!!!!!

Obywatel RP
odpowiada  ostrovianin
3 lat temu

Proszę nie zmieniać faktów dokładnie 15 obecnych radnych startowało do rady z list wyborczych PO wszystko jawne do sprawdzenia proszę: http://www.portalsamorzadowy.pl/ocen-radnych/miasto/ostrow-wielkopolski,55.html i proszę nie manipulować opinią publiczną, to że dodatkowo ww. radni przystąpili do innych stowarzyszeń poselskich czyt. klubów nie znaczy, iż nadal nie są członkami PO. A podpisane porozumienia SLD z PIS są jawne od najwyższych szczebli samorządu państwowego do tych niższych. #DobraZmiana nadchodzi.. świnki kwiczą….

am
3 lat temu

Poważnych i potrzebnych projektów w Ostrowie przecież nie ma.Już jeden z mieszkańców Ostrowa zgłaszał ten problem udziału dzieci ze szkół w głosowaniu na sesji Rady Miasta, i co i nic? Duża ilość łapek w górze też nic nie da. Tak ma być i koniec.

do obywatela RP
odpowiada  ostrovianin
3 lat temu

W Radzie Miasta większość ma grupa radnych, w tym 9 z ramienia PO, w tym 3 członków PO, więc jak widzisz gościu 3 członków PO twoim zdaniem rządzi miastem? No i ta większość jest w tej chwili w opozycji do rządzącej pani z SLD, która od dawna się przytula do PiS. Dobrze byłoby, żebyś zanim zajmiesz głos nawet tutaj, rozejrzał się. Bo piszesz głupoty.

Obywatel RP
odpowiada  ostrovianin
3 lat temu

W radzie miasta zasiada 15 posłów z ramienia pro niemieckiej PO co daje im 65% . Przypomnę aby, że w radzie jest 23 członków + prezydent miasta zgodzę się wywodzi się z SLD. Na szczęście nadchodzi długo oczekiwany przez ostrowian rok 2018. Myślę, że gdy do władzy dojdzie #DobraZmiana takie sytuacje zostaną zniwelowane, a nieprawidłowości rozliczone. Pozdrawiam Obywatel RP.

Ostrowianka
3 lat temu

Szkoda gadać na ten budżet. Wyścig szkół, o to ko będzie miał ładniej trawkę zasianą. To poraża,że wygrały praktyczne same szkoły. Dno i muł. A gdzie poważne i potrzebne projekty ?

zbyszko z zielonej
3 lat temu

Panie Alojzy! A jaka firma wygra przetarg na remont chodnika i budowe parkingu “pod
Dębami” juz tez Pan wie?

obos
3 lat temu

Przecież i tak nikomu nic nie zrobią. Bo to byle szarak nie zrobił tylko… 🙂 Popatrzmy na głosy to wtedy widać coś dziwnego 😉

mmm
3 lat temu

Zakończyć tą farsę z budżetem obywatelskim,bo to wcale nie budżet obywatelski ,tylko budżet cwaniactwa którego uczy się już dzieci od pierwszej klasy szkoły. Wyrzucanie pieniędzy w błoto a na to co powinno być zrobione nie ma.Chodnik od ul.Kasprzaka do Traugutta to rzeczywiście kuriozum,przecież tam chodnik jest,a że nie nowy to ile takich chodników w Ostrowie jest? Dziwi mnie tylko skąd aż 2.500 osób zauważyło niedoskonałość tego chodnika i zagłosowało.

28
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x