OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Zółtaczka typu A WYGASZONA w Ostrowie Wlkp.!

Ostrowski Sanepid ogłasza, że od ostatniego przypadku zachorowania na żółtaczkę typu A minęło 50 dni. To maksymalny czas na wylęganie się wirusa w ciele zakażonego. Tym samym ostrowskie ognisko tej choroby można uznać za wygasłe. 

+

Tymczasem w Polsce na koniec września stwierdzono 1909 przypadków zachorowań. W samej Warszawie naliczono aż 500 przypadków. Spora liczba zakażonych jest też w Poznaniu i na Śląsku. Nie można zatem wykluczyć, że ktoś ponownie przywiezie wirusa z innego regionu Polski lub spoza kraju. Nadal uważa się, że głównym źródłem zakażeń są tzw. brudne ręce, najczęściej u homoseksualistów. Ostrowskie ognisko wirusa zakończyło się na 41 przypadkach zakażeń.

POLECANE NEWSY
12 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
sasiadka
3 lat temu

Dokladnie z gorzyc. ..ej przed 24 ta wyjezdzaja busy niedostosowane do przewozu pieczywa a tym bardziej garmazerki .prawdopodobnie wynajmowane p9 ukladach od vip.smierdzi to niezlymprzekretem

epidemiolog
3 lat temu

Wygaszona do czasu wizyty progresywnego prezydenta.

Gastronom
3 lat temu

Ostrowskie ognisko tej choroby wygasło z jakiego powodu ? Czy oświadczenie Zarządu Grosika kierowaniu do sądu osób pozywających o Ochronie dóbr osobistych wzięło górę. Tyrpa podobno zwalniał winnego kelnera czy to prawda ???
Szanowne Władze Ostrowa i podległe im Instytucje.
Nie kryjcie winnych tej epidemii. My Właścicieel małej i dużej Gastronomi wszyscy nie jesteśmy winni tego co się stało aby cierpieć przez czyjąś głupotę i lekceważenie rzeczywistości. Przez fakt ze nie ujawniono rzeczywistości klienci odmawiają zamówione imprezy bo boją się zachorować. U mnie odmówiono 1 komunie i osiemnastkę i z dnia na dzień obroty znacznie spadają. Aby otworzyć tą gastronomię musiałem się zapożyczyć w bankach i u rodziny oraz ponieść wiele wyrzeczeń. Zarząd firmy który jest winy zatruć żółtaczka naszego społeczeństwa i doprowadzając do tego stanu to bezczelność. Swoich pracowników szkolą jak mają kłamać i zastraszają. Za milczenie otrzymali teraz podwyżkę płac. Zarząd tej firmy nie ma problemów z gotówką bo jak się skończą to się sprzeda za pół ceny następny Grosik i kasę przeznaczy na finansowanie adwokatów.

Uve
3 lat temu

O jakiej higienie możemy mówić patrząc na FOOD TRUCK-aferów!? 🙂 🙂 🙂 jedzonko niby cacy (drogo w h…j), a toaleta, umywalka gdzie!? 😉 😉 jedyneczka i dwójeczka w krzaczki, rączki wycieramy w spodnie i dalej robimy papu! Coś jak cyrkowcy…. Smacznego.

gosposia
3 lat temu

Na poznan tez dostarczaja pieczywo busikami nieprzystowanymi do tego z zewnetrznej firmy

PS
3 lat temu

W Ostrowie “wygaszona”,na całą Polskę rozszerzona!!!!!!!!!!!!

jessie james
3 lat temu

Zapalenie kałowe prącia 🙂

sdsa
odpowiada  GZYMS
3 lat temu

W takim razie daruję sobie foodtrucki xD

Futro
3 lat temu

Epidemia Panie, epidemia Aaaaaaa!!!!!!! Gdzie sa te mamuśki co sialy panike na FB… żal, żal, żal mi was i waszych dzieci.

FIFI
odpowiada  sa
3 lat temu

TO DAJ PRZYKŁAD!!!

12
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x