Szymczak ostro krytykuje Wodniczaka

Michał Szymczak, wiceprezes ŻKS Ostrovii postanowił się odnieść  do doniesień nt. chęci przejęcia rzeszowskiego klubu przez Mirosława Wodniczaka.

+

Szymczak wyraził zdumienie wypowiedziami Mirosława Wodniczaka dla portalu WP SportoweFakty. Zastanawiał się także na jakiej podstawie Mirosław Wodniczak odebrał nagrodę, która była dla ŻKS Ostrovii.

– Pragnę przypomnieć, że Mirosław Wodniczak złożył rezygnację z funkcji prezesa po „aferze butowej”. Tym samym uchronił się przed karą, którą otrzymałby od GKSŻ. Teraz ten pan odbiera nagrody i udziela wywiadów niczym ojciec sukcesów, które wiemy jak się zakończyły. – powiedział Michał Szymczak

Michał Szymczak powiedział w rozmowie z nami, że wciąż do klubu przychodzą żądania zapłaty za rzeczy, które do tej pory nie były znane wiceprezesom. Chodzi o zapłatę jednej z ostrowskich restauracji 47 tys. zł czy tez zwrot do Urzędu Wojewódzkiego kwoty 17 tys. plus odsetki za dwa lata za niewywiązanie się za reklamę w ramach Mistrzostw Świata Juniorów.

Mirosław Wodniczak zostawił klub w fatalnej sytuacji finansowej. Zarówno ja, jak i drugi wiceprezes Zbigniew Warga nie mieliśmy wiedzy nt. realnej sytuacji klubu. Prezes Wodniczak mówił nam tylko, że długów nie ma, bo on załatwi to ze sponsorami. Dopiero kiedy firma Dreier nie zapłaciła zadeklarowanych pieniędzy, zaczęliśmy, jako wiceprezesi, mocno naciskać na wgląd w sytuację finansową klubu. Wtedy okazało się, że jest ponad milion złotych długu. – powiedział Michał Szymczak

Zastrzeżenia również dotyczą SEC. Michał Szymczak zauważa, że prezes Wodniczak nie dał możliwości negocjacji warunków ani jemu ani Zbigniewowi Wardze.

Przypomnijmy, że w czasie działalności ŻKS Ostrovia nie były organizowane spotkania z członkami stowarzyszenia. Nie było przejrzystości finansowej, tak bardzo potrzebnej przy obrocie dużymi kwotami.
Na koniec Michał Szymczak odniósł się do zarzutów wygłaszanych na forum kibiców. – Nie mogę się zgodzić z zarzutami iż to przeze mnie nie będzie jeździć klub Sparta Wrocław na ostrowskim stadionie. Fakty są takie, że nie uczestniczyłem nawet w rozmowach z tym klubem, ponieważ nie otrzymałem zaproszenia do rozmów. – zakończył Szymczak.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Nowe informacje nt. zdrowia Maksia
Subskrybuj
Powiadom o

21 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
stary kibic ostrovii
8 lat temu

a ja się cieszę że wszystko padło bo to cyrk na kołach

Zjadłem na tym zęby
8 lat temu

Czasy Ostrovi tej z poprzednich dekat,ani Iskry już nie wrócą!Bo wteczas w sporcie nie rzadzily tak kolosalne pieniądze.Było bidnie ale solidnie.No i odpowiedni ludzie którzy działali społecznie.Taką osobą był chociaż by Mirosław Borowicz.I był wynik.Odkąd w tytularną nazwę klubu wszedł Intar to jak do padliny zleciało się sporo sępów.Którzy omamili swoim cwaniactwem Jana Łyczywka.Ten człowiek był laikiem jeśli chodzi o wewnętrzną stronę speedwaya.I wszystko co Pan Stefański,Grabowski i Małecki powiedział to było realizowane.A tak na prawdę to ci ludzie żerowali na tym klubie! i tak jest do tej pory hehe Przecież to czysty biznes a kibic niech kupuje bilety,które kosztują tyle co na extra lige.A my napchamy sobie kieszenie a później uciekniemy jak szczury z tonącego statku.Więc lepiej ten smrud który czuć na odległość wokół speedweya zostawić.Tak jak kibice którzy przychodzą na stadion i klaskają jak nasi reprezentanci wygrywają.A jak idzie gorzej to lecą przekleństwa a czasmi i inne rzeczy w stronę jadących zawodników.Więc po co od nowa zaczynać.Mamy Leszno,Wrocław blisko więc jak ktoś lubi zapach spalonego metanolu to niech lepiej tam jedzie hehe.Bo ostrów jest już spalony w tym temacie.Na szczęście mamy inne sekcje sportowe i lepiej w nie inwestować.Może by szkółke tylko prowadzili i za pare lat to by zaprocentowało.

Wanda Kraków
8 lat temu

U nas silniki już grzeją, prąd jest, będzie żużel! Pozdrowienia Ostrowiaczki.

fan
odpowiada  Wanda Kraków
8 lat temu

grzejcie silniki i tak ostatni przyjezdzacie

mieszkaniec Ostrowa
8 lat temu

Jaki wstyd ciagle to samo; nowy klub , upadek ,2 liga , awans, bankructwo a my jak chodzilismy tak chodzimy bo to jest wiecej niz milosc do tego sportu Nalezy nam sie Mistrzostwo Polski Kibicow ALE PANOWIE I PANIE NIE PODDAWAJMY SIE BO JAK MOWIŁPREZES ŁYCZYWEK DOPOKI WALCZYMY JESTESMY ZWYCIEZCAMI i jeszcze jedno przestańmy sie opluwać bo jesteśmy wspaniałymi kibicami

roman
8 lat temu

Warga jest od 10 lat w żużlu i non stop niewinny-ten to jest biedny

RYSIO
8 lat temu

GDZIE WYŚCIE WSZYSCY BYLI JAK P.SZYMCZAK DAWAŁ SWOJE WŁASNE PIENIĄDZE PEWNIE KLASKALIŚCIE NA TRYBUNACH, A TERAZ TYLKO KRYTYKOWAĆ UMIECIE.ZAMIAST DOCENIĆ TO , OSKARŻACIE GO O STAN NASZEGO KLUBU.

Bochen
odpowiada  RYSIO
8 lat temu

Daj dowody wpłat pana Szymczaka bo z tego co wiadomo takich NIE ma ..

rr
8 lat temu

nikt o niczym niewiedzial , jasne ….

Radek
8 lat temu

Michał trzymaj się jestem z Tobą. Kolega ze szkoły…

kibic
8 lat temu

szkoda że pan Szymczak uaktywnia się tylko jak trzeba obrażać byłego prezesa. dlaczego nie ma informacji od nowego tż którego pan Sz jest założycielem o planach strategi. jaki maja pomysł na żużel w Ostrowie. zero info aktywni tylko jak jest możliwość że w ostrowie pojedziemy.

21
0
Napisz co o tym sądziszx