Afera❗Osoby ze środowiska piłki ręcznej miały uczestniczyć w wyłudzaniu milionów

Piłkarz ręczny Miejskiego Klubu Sportowego w Kaliszu Bartłomiej T. oraz wiceprezes klubu piłki ręcznej Ostrovia sp. z o. o. Marcin K. zostali w środę doprowadzeni do prokuratury pod zarzutem wyłudzenia kilkunastu milionów złotych. Informację PAP potwierdził prokurator Marcin Kubiak z Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp.

W środę do ostrowskiej prokuratury doprowadzono w kajdankach siedem osób. Wśród nich są piłkarz ręczny z MKS Kalisz i wielokrotny medalista mistrzostw Polski Bartłomiej T. oraz wiceprezes klubu piłki ręcznej Ostrovia Marcin K.

Prokurator Marcin Kubiak powiedział PAP, że śledczy prowadzą postępowanie przygotowawcze dotyczące podejrzenia wyłudzenia dopłat z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w wysokości kilkunastu milionów złotych. Zatrzymani mieli wyłudzać dotacje na fikcyjne gospodarstwa w latach 2004-2015.

Jednym z oskarżonych jest 32-letni mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego. Przedstawiono mu 150 zarzutów. Sprawa dotyczy wyłudzenia z tytułu dopłat obszarowych w kwocie kilkunastu milionów złotych.

Na ten moment zarzuty przedstawiono siedmiu osobom, którym przypisano działanie polegające na osiągnięciu korzyści majątkowej w wysokości kilkunastu mln zł.

„Prokurator podejmie decyzję o zakresie środków zapobiegawczych” – dodał. Postępowanie jest rozwojowe i czynności trwają.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  16-latek nie przeżył potrącenia przez pociąg (z REGIONU)
Subskrybuj
Powiadom o

35 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Olaf T.
2 lat temu

Wiceprezes Marcin K….. – przekręt (prawie) doskonały

Lukas
odpowiada  Olaf T.
2 lat temu

Po co te kropki? Wszyscy wiedzą że to koper.

Ostrowiak
2 lat temu

Teraz dopiero widzę że te nasze druzynki to taka przechowalnia córek, zięciów i innych takich co nic nie potrafią ale kasa musi się zgadzać

krytyk
odpowiada  Ostrowiak
2 lat temu

Święte słowa, taki jest Ostrów Wielkopolski. Dzieciaki znanych osób mają łagodnie mówiąc słabe wyniki w nauce, dwie lewe ręce i potem co zrobić z takim/taką, no trzeba wcisnąć gdzieś na „stołek”.

ppppp
odpowiada  Ostrowiak
2 lat temu

masz racje ostrowski sport to nie szeroka kultura fizyczna ale – mafijno-biznesowe , rodzinne interesy . Z tym ,że jedyny poszkodowany , okradziony to okazuje sie znowu podatnik RP za posrednictwem, wiedza, rozliczeniem lokalnych samorzadów.

ola
2 lat temu

Oj złośliwców nie brak .A co będzie jak Bartka uniewinną??przeprosicie? A co teść? nic niech wszyscy sobie przypomna ilu ludziom będąc radnym pomógł??Czas spłacić rachunki i być blisko .

athlon5
odpowiada  ola
2 lat temu

Ola ale na co liczysz? Masz nadzieję ,że ktoś co chce błysnąć odezwie się potem? Wątpię. A jeżeli już to z nowym nickiem na potrzeby jednej wypowiedzi.

ty
2 lat temu

a co na to teść radny?

athlon5
odpowiada  ty
2 lat temu

A co to ma do rzeczy?

Jarko
2 lat temu

Można prosić o kogo chodzi 32 lata bo Marcin ani Bartek tyle nie mają tylko dużo więcej….

35
0
Napisz co o tym sądziszx