Afera❗Osoby ze środowiska piłki ręcznej miały uczestniczyć w wyłudzaniu milionów

Piłkarz ręczny Miejskiego Klubu Sportowego w Kaliszu Bartłomiej T. oraz wiceprezes klubu piłki ręcznej Ostrovia sp. z o. o. Marcin K. zostali w środę doprowadzeni do prokuratury pod zarzutem wyłudzenia kilkunastu milionów złotych. Informację PAP potwierdził prokurator Marcin Kubiak z Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp.

W środę do ostrowskiej prokuratury doprowadzono w kajdankach siedem osób. Wśród nich są piłkarz ręczny z MKS Kalisz i wielokrotny medalista mistrzostw Polski Bartłomiej T. oraz wiceprezes klubu piłki ręcznej Ostrovia Marcin K.

Prokurator Marcin Kubiak powiedział PAP, że śledczy prowadzą postępowanie przygotowawcze dotyczące podejrzenia wyłudzenia dopłat z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w wysokości kilkunastu milionów złotych. Zatrzymani mieli wyłudzać dotacje na fikcyjne gospodarstwa w latach 2004-2015.

Jednym z oskarżonych jest 32-letni mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego. Przedstawiono mu 150 zarzutów. Sprawa dotyczy wyłudzenia z tytułu dopłat obszarowych w kwocie kilkunastu milionów złotych.

Na ten moment zarzuty przedstawiono siedmiu osobom, którym przypisano działanie polegające na osiągnięciu korzyści majątkowej w wysokości kilkunastu mln zł.

„Prokurator podejmie decyzję o zakresie środków zapobiegawczych” – dodał. Postępowanie jest rozwojowe i czynności trwają.

CZYTAJ  Ciało mężczyzny odkryte w garażu

35 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Olaf T.
1 rok temu

Wiceprezes Marcin K….. – przekręt (prawie) doskonały

Lukas
odpowiada  Olaf T.
1 rok temu

Po co te kropki? Wszyscy wiedzą że to koper.

Ostrowiak
1 rok temu

Teraz dopiero widzę że te nasze druzynki to taka przechowalnia córek, zięciów i innych takich co nic nie potrafią ale kasa musi się zgadzać

krytyk
odpowiada  Ostrowiak
1 rok temu

Święte słowa, taki jest Ostrów Wielkopolski. Dzieciaki znanych osób mają łagodnie mówiąc słabe wyniki w nauce, dwie lewe ręce i potem co zrobić z takim/taką, no trzeba wcisnąć gdzieś na „stołek”.

ppppp
odpowiada  Ostrowiak
1 rok temu

masz racje ostrowski sport to nie szeroka kultura fizyczna ale – mafijno-biznesowe , rodzinne interesy . Z tym ,że jedyny poszkodowany , okradziony to okazuje sie znowu podatnik RP za posrednictwem, wiedza, rozliczeniem lokalnych samorzadów.

ola
1 rok temu

Oj złośliwców nie brak .A co będzie jak Bartka uniewinną??przeprosicie? A co teść? nic niech wszyscy sobie przypomna ilu ludziom będąc radnym pomógł??Czas spłacić rachunki i być blisko .

athlon5
odpowiada  ola
1 rok temu

Ola ale na co liczysz? Masz nadzieję ,że ktoś co chce błysnąć odezwie się potem? Wątpię. A jeżeli już to z nowym nickiem na potrzeby jednej wypowiedzi.

ty
1 rok temu

a co na to teść radny?

athlon5
odpowiada  ty
1 rok temu

A co to ma do rzeczy?

Jarko
1 rok temu

Można prosić o kogo chodzi 32 lata bo Marcin ani Bartek tyle nie mają tylko dużo więcej….

Członek ZSL(PSL)
1 rok temu

W tamtych czasach na szczeblu powiatowym w ARiMR rządy mieli działacze PSL Piotruś z synem obecnie (przewodniczący rady powiatu )ciekawe czy takie wały mogły się odbyć bez ich wiedzy ???

Bolo łacznik
1 rok temu

Gówno burza w ostrowskim grajdołku. Handlarze samochodów i peryki myjący co Dwa dni fury oderwali się od kebabu ….

nie ferujcie wyroków dajcie się nacieszyć „niezawisłym” sądom

Tah
1 rok temu

2004 2015 na przesluchaniu mowić jak donald tusk podczas komisji sledczej nie wiem , nie pamiętam nie pamiętam nie wiem i tyle nie przyznaje się..

Lkljj
1 rok temu

Mogli się zapisać do pisu i była by bezkarność + . Morawiecki Szumowski do dziś bez zarzutów bo pisowska prokuratura „nic nie widzi”

pppppppppppp
odpowiada  Lkljj
1 rok temu

Debilu wlasnie sądy sa nadal PO, a nie Pisu. tak widzisz jestes poinformowany.

Lkljj
odpowiada  pppppppppppp
1 rok temu

Hahahahaha jaki pisior A gdzie jest napisane sądy? Chodzi o pisowska prokuratura która przejęli to prokuratura stawia zarzuty możesz nie wiedzieć…taki to elektorat

Bbbb
odpowiada  Lkljj
1 rok temu

Ale się nie zapisali-na szczęście-i ,,po ptokach”

Jaki ten sport zwariowany
1 rok temu

Gruba afera , chluba Ostrowa w kajdankach?? Dla mnie?? totalny szok , niech się tłumaczą mam nadzieję że mają coś na swoją obronę ….

Ta
odpowiada  Jaki ten sport zwariowany
1 rok temu

Pazerność

Jaki ten sport zwariowany
odpowiada  Ta
1 rok temu

Jezeli to jest prawda to jest to przykre oni mają rodziny, dzieci , sportowcy kombinatorzy, taktyka niewypalila….

athlon5
odpowiada  Jaki ten sport zwariowany
1 rok temu

A widziałeś kogoś w kajdankach? Ja nie ale może masz swoje źródła.

Jaki ten sport zwariowany
odpowiada  athlon5
11 miesięcy temu

Chciałem to tylko upiększyć dla większej sensacji , a co ty myślisz że wysłali do nich smsy że mają wpaść do prokuratury bo sprawa jest ??? Skoro już są pierwsze aresztowania to więcej jak pewne że któryś z nich te kajdanki na rączki miał zalozone , nasza policja lubi sensację i musi być pokazówka …. Pamiętaj że oni prawdopodobnie okradli rolnika, człowieka który im dał chleb , który im będzie dawał chleb do końca życia …. Kajdanki to za mało żeby ponieść jakiekolwiek konsekwencje tak haniebnego czynu , w każdej historii jest ziarenko prawdy więc nawet jak któryś się wywinie to tylko dlatego że był sprytnym złodziejem .

35
0
Napisz co o tym sądziszx