18-latek z BMW jeszcze bez prawka, a już dał się złapać

Udostępnij
Tweet

Kilka dni temu, policjanci ostrowskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę osobowego BMW. Okazało się, że za kierownicą auta siedział 18-latek, który nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Nastolatek tłumaczył policjantom, że jest w trakcie kursu na prawo jazdy.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego ostrowskiej komendy kilka dni temu na terenie miasta zatrzymali kierowcę BMW. Okazało się, że za kierownicą auta siedział 18-latek, który nie posiadał uprawnień do kierowania, ponieważ póki co, jest w trakcie kursu na prawo jazdy.

Wobec nastolatka, za kierowanie pojazdem pomimo braku uprawnień, policjanci sporządzili wniosek o ukaranie do ostrowskiego sądu.

O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd. Przypominamy, że od 1 stycznia tego roku weszły w życie zmiany w przepisach dotyczące kierowców. Za kierowanie bez uprawnień pojazdem mechanicznym sąd orzeka grzywnę w kwocie minimum 1500 złotych, jak też obligatoryjny zakaz prowadzenia pojazdów.

Kierowco! Za jazdę samochodem bez uprawnień nie dostaniesz już mandatu.

Musimy mieć świadomość, że w związku ze zmianami w Kodeksie wykroczeń, każdy kto wsiada za kierownicę pojazdu mechanicznego, a nie posiada do tego uprawnień, w momencie zatrzymania przez policjantów musi się liczyć z zakazem kierowania pojazdami. Funkcjonariusz w takiej sytuacji nie wystawi już mandatu karnego. Za złamanie późniejszego zakazu grozi natomiast pięć lat więzienia.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Tłumy w Amfiteatrze (ZDJĘCIA)
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Michał
2 lat temu

Do**lic taki mandat że się zesra i starym kolegium dla zasady że bez prawa jazdy gówniarz nie powinien jeździć

Ostatnio edytowany 2 lat temu by Michał
Abc
2 lat temu

A Krawczyk z Sieroszewic bez prawka jeździ…

Strefa zamieszkania
2 lat temu

No i doigrał się łeb bo jeździł klamotami jak po**b! strefa zamieszkania d***lu

Trzeba mieć farta
2 lat temu

Oj! rośnie nam cymbał z BMW

Zbyszek
2 lat temu

No i elegancko. Jedna c*ota na drzewie mniej. Z takim podejściem do przepisów to byśmy klienta widzieli na ostrow24.tv już pierwszego śniegu w listopadzie.

5
0
Napisz co o tym sądziszx