Ostrowianka w „Rozmowach w toku”

Udostępnij
Tweet

Ostrowianka, pani Karolina, przeszła na Islam i związała się z młodszym o 17-lat Muzułmaninem. Mama p. Karoliny uważa swoją córkę za terrorystkę. Tę historię zobaczyła cała Polska w programie TVN – „Rozmowy w toku”.

+

41-letnia Karolina zakochała się w 23-letnim Mohamedzie i zmieniła wiarę na Islam. – W Mohamedzie fajne jest wszystko. Nie tylko wygląd zewnętrzny, bo ten mówi sam za siebie, ale jego charakter, opiekuńczość. Jego dbałość o mnie, o dzieciaki. To jest mój dar od Allah. On również tak twierdzi, że jestem darem od Allah. Mam nadzieję, że nasze rodziny przekonają się do tego, że jesteśmy dla siebie stworzeni i nic tego nie zepsuje.
Pani Krystyna, mama pani Karoliny jest odmiennego zdania: – Ja ją wychowywałam jako katoliczkę. A ona poszukała sobie o 17-lat młodszego od siebie. Nie wiadomo czy jest terrorystą czy nie. Nie podoba mi się ta sytuacja nie tylko mi, ale również rodzinie.

Na pytanie prowadzącej program Ewy Drzyzgi, skąd u pani Karoliny taki spokój wobec niepokoju u matki, Muzułmanka odpowiedziała: – Wszystko w odpowiednim czasie, tak mówił Allah, mama zrozumie. Potrzeba tylko cierpliwości.

Jej mama nie potrafi wybaczyć córce zmiany wiary w sytuacji gdy wychowywała ją w wierze katolickiej. Jest jej po ludzku przykro.

Pani Karolina posiada dwójkę dzieci. Są ochrzczone. – Był wtedy czas kiedy nie znałam Islamu. Moje dzieci sami wybiorą sobie dalszą drogę – przekonywała na wizji.
– Kobiety nie mają tam takich swobód jak w Polsce. Tam jest prawie wyłącznie pomocą domową. Boję się, że wnuki również przejdą na Islam – obawia się mama p. Karoliny.  – Gdy zobaczyłam swoją córkę w chuście pomyślałam: Mahometka… – dodała.

Rodzina ją potępia. Ale również rodzina Mahomeda nie toleruje tego związku. Zakochani spisali ze sobą kontrakt. Prowadząca spostrzegła, że jest to jednostronna umowa.

CZYTAJ  Ewakuacja Galerii Ostrovia

kontrakt

Krystian, 16-letni syn pani Karoliny, toleruje Mohameda. Uważa, że dzięki niemu jego mama jest dużo lepiej traktowana niż przez poprzednich partnerów. Jeden z nich miał ją nawet bić.

Mohamed poprosił mamę pani Karoliny o akceptację i zapewniał o miłości i wierności. Mama uważa, że w Polsce wkrótce może dojść do zamachów terrorystycznych.

Ewa Drzyzga na koniec wyraziła nadzieję by rodzina pani Karoliny nie trafiła na złego Muzułmanina.

Cały program do obejrzenia pod adresem:

http://player.pl/programy-online/rozmowy-w-toku-odcinki,63/odcinek-2408,moj-ukochany-jest-muzulmaninem,S00E2408,36178.html

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

55 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
xyz
8 lat temu

Heniek widzisz to ? Normalnie ci zazdroszczę

Były uczeń technikum
9 lat temu

Polkom zawsze podobali się czarnoskórzy Arabowie. Pamiętam późne lata 70-te jak w ostrowskim Technikum Kolejowym zjawili się Libijczycy. Dziewczyny za nimi szalały i nie jedna urodziła im dzieci.

namiętny Kazimierz
odpowiada  Były uczeń technikum
9 lat temu

Z autobusem Arabów zdradziła go…

Ja
9 lat temu

hahaha!!! ja pier… niech idzie do lekarza leczyc sie na nogi bo na glowe za pozno! ale miala wczesniej tez jakies wynalzki z libi czy cos … czyli lubi dostac wpierd..raz w tygodniu:)

mk
9 lat temu

Znam ta dziewczynę, zawsze była dziwna ….

55
0
Napisz co o tym sądziszx