OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Spłonęła stodoła w Smardowie

Do pożaru stodoły doszło w sobotę około godziny 23:00 w Smardowie. Do akcji gaśniczej zadysponowano szereg okolicznych jednostek OSP oraz strażaków z Ostrowa Wlkp. Po dojechaniu wozów strażackich na miejsce, niewiele zostało do uratowania. Działania skupiały się na dogaszaniu płonącej wewnątrz stodoły słomy. 

+

Na szczególną uwagę zasługuje dwóch sikawkowych, którzy stojąc z tyłu stodoły lali wodę wszędzie, tylko nie na ogień. Przez dłuższy czas jeden z nich przelewał wodę nad stodołą na drugą stronę, oblewając kolegów po fachu. Drugi “gasił” już nie płonące deski. Dowódca z “państwówki” po sprawdzeniu co robią ochotnicy, dosadnie przekazał im wskazówki jak powinni gasić pożar.

Jak to zazwyczaj bywa przy okazji pożarów zaczęły zjeżdżać się rzesze gapiów pragnących obejrzeć akcję z bardzo bliska. Jeden z nich był tak przejęty sytuacją, że aż wjechał do przydrożnego rowu. Na jego szczęście przyszli z pomocą okoliczni mieszkańcy, którzy szybko pomogli wydostać auto na drogę.

22 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Praga
odpowiada  strażak
3 lat temu

Kolejny debil…

Praga
odpowiada  vvv
3 lat temu

Ale ty jesteś głupi… Debil to mało!

sympatyk OSP
odpowiada  druh
3 lat temu

Druhowie jesteście o wiele lepsi od nierobów z państwowej straży. Głowy do góry! Wy robicie za darmo i ile sił możecie! Wszyscy Was doceniamy! A oni jadą bo trzeba i byle do emerytury. I ciekawe czemu jechali prawie godzinę do akcji mimo że za to im płacimy? OSP – brawo! PSP – cóż… państwowe palanty.

druh
3 lat temu

I własnie po to jest lokalna OSP, POLICJA znajaca drogi, dojazdy, ukształtowanie terenu , lokalizacja ujęc wody, hydrantów , aby kierowala ruchem drogowym w pierwszych minutach pozaru – i wlasnie aby kibice siedzieli w domu a nie z otwartymi dziabarami zawadzali czy blokowali dojazdy-przejazdy jednostkom PSP.
Ale jak nie ma OSP to kto jak nie my. ?

!!!
odpowiada  stef
3 lat temu

Tylko kota by było szkoda….

ochotnik
odpowiada  xxx
3 lat temu

Genialna wypowiedz! popieram w 100% , najwiecej wypowiadają się ludzie którzy nigdy nie uczestniczyli w takiej akcj również autor artykułu.Strazacy ze smardowa byli pierwsi , natychmiast wybiegli z domów , zabrali najpotrzebniejszy sprzęt z remizy i pobiegli z pomocą, Jeden strażak nawet pobiegł pod płonącą stodole i sam wytargał z pod niej beczkę z ropą mimo tego ze nie miał jeszcze założonego na sobie ubrania ogniochronnego . Najwiecej oceniają gapie którzy przyjechali sobie jak na widowisko utrudniając jakiekolwiek ruchy straży oraz autor artykułu którego zapraszam na następną akcje żeby zobaczył jak to naprawdę wygląda pozdrawiam.

Alicja
3 lat temu

Fakt jest taki , że rządni sensacji gapie zablokowali drogę swoimi pojazdami co uniemożliwiało dojazd straży do miejsca pożaru

Aaa
odpowiada  Meg
3 lat temu

Nie musi być gorąco,żeby się zapaliło. Wystarczy że siano lub słoma,najczęściej z owsa,będą wilgotne złożone w stodole i zapalnik gotowy. A wiadomo że w tym roku pogoda nie rozpieszczała, więc najpewniej to są przyczyny pożarów takich budynków. Zauważcie że zaczęły się one po żniwach.

stef
odpowiada  nostradamus
3 lat temu

Szkoda ,że nie pierdykła w Nowogrodzką.Byśmy mieli nowe ekshumacje i miesięcznice.:-)

22
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x