Nowy zakaz przy Strzeleckiej. Będą hurtowo wystawiane mandaty?

Udostępnij
Tweet

Otwarcie obwodnicy Ostrowa Wlkp. wiąże się ze znacznym zwiększeniem ruchu na ul. Majorka i dalej na ul. Wylotowej, które prowadzą do jednego z wjazdów na obwodnicę. Klienci marketu Tesco przy ul. Strzeleckiej jak i również znajdującego się po sąsiedzku pasażu handlowego muszą nauczyć się nowych zasad jazdy na zakupy i z powrotem.

+

Do tej pory wjeżdżali i wyjeżdżali tą samą drogą czyli do ul. Majorka i prosto na rondo. Teraz zamontowano znaki „zakaz wjazdu” dla klientów wracających z zakupów. Według nowego rozwiązania klienci będą musieli wyjeżdżać Al. Solidarności (przy Kozim Borku).

Rozwiązanie wdrożono, ponieważ dochodziłoby do wielu zdarzeń drogowych z uwagi na ograniczoną widoczność aut jadących od strony obwodnicy. Jest to wielce prawdopodobne, że ostrowscy policjanci na polecenie przełożonych ustawią się i będą hurtowo wystawiać mandaty karne.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Leciał na złamanie karku
Subskrybuj
Powiadom o

31 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Henryk
6 lat temu

A czyja winna ze jest ograniczona widoczność .Kierowcy pozakładali te bez sensowne blaszyska.

roman
odpowiada  Henryk
6 lat temu

Masz rację, ty blachy to są potrzebne jak dziura w moście! Dziwię się tylko, że jak już są to czemu nie są doprowadzone aż do ronda „kozi borek” z ul. Strzelecką? Wtedy nie byłoby dyskusji, i może miałoby to jakiś sens….. choć głupi !

Lee
6 lat temu

No to żegnam TESCO już tam nigdy nie pojadę.

karol3414
odpowiada  Lee
6 lat temu

Wow, aleś ukarał miasto za postawienie znaków które tak bardzo utrudniły Ci życie. Normalnie Beci chyba pantofle spadną jak się dowie.

Franek
odpowiada  Lee
6 lat temu

No i całe szczęście

karol3414
6 lat temu

A nie wystarczyłby zakaz skrętu w lewo? Skręcający w prawo mają dobrą widoczność przecież.

Johny
6 lat temu

Nie dość że durną ulicę ktoś zaprojektował to jeszcze zakaz postawią. Zlikwidujcie tą barierkę i widoczność z prawej się poprawi, po co komu ten złom. TESCO będzie miało zmartwienie kiedy ludzie przestaną jeździć na zakupy przez głupi zakaz i blokadę wyjazdu na Majorka przez TIRA.

karol3414
odpowiada  Johny
6 lat temu

Serio? Ludzie przestaną jeździć do TESCO bo zamiast na Majorka będą musieli wyjechać na Solidarności i nadłożą samochodem może 500m? Musiałbym na łeb upaść i sobie jeszcze go przydepnąć.

BM
6 lat temu

Normalnie k..a szok, Policja będzie karać za łamanie przepisów drogowych!!! Ostrowska Policja schodzi na psy ?

Mm
6 lat temu

A tak tylko jeszcze – po co ograniczenie 3,5 tony od zjazdu z obwodnicy?

Przedsiębiorca
odpowiada  Mm
6 lat temu

Miasto utrudnia dojazd do firm na załadunki lub rozładunki towarów.
Pod znakiem zakazu powinna być tabliczka z napisem: „nie dotyczy ruchu lokalnego” lub „nie dotyczy dostaw na terenie miasta”.
Czy takie tabliczki są ? Nie wiem, ale jestem zdziwiony, że postawiono tam znak 3,5 t.
W wolnej chwili muszę się przejechać zobaczyć o co tam chodzi.
Już raz kierowca do mnie zadzwonił, że nie przyjedzie do mnie na załadunek bo na ulicy stoi znak 8 t bez żadnej tabliczki z wyłączeniem od zakazu. Wjedzie chyba, że zdeklaruje się pokryć ewentulany mandat za złamanie zakazu tonażowego.
Po tym wszystkim nie wytrzymałem i poszedłem do urzędu załatwić tabliczkę z wyłączeniem, patrzeli na mnie jak na debila, a człowiek ciężko pracuje i płaci podatki żeby utrzymywać urzedasów …
Postawić znak jest łatwo, gorzej z myśleniem w tym naszym Ostrowie.

roman
6 lat temu

Wesoło będzie, gdy do Tesco podjedzie Tir z towarem i zacznie się rozładunek…… to jak wyjadą klienci. To był wyjazd/wjazd warunkowy, dozwolony, gdy nie było dostawy towarów. Tam po prostu wtedy się nie przejedzie, nie mówiąc już nawet o bezpieczeństwie!

irek
6 lat temu

WYjazd na aleje solidarnosci jest droga techniczna tesco

o.n.a
6 lat temu

tak ten zakaz jest juz dobry rok

31
0
Napisz co o tym sądziszx