Powiało chłodem u Salezjanek

Od kilku dni panuje chłodna atmosfera w Zespole Szkół Salezjanek w Ostrowie Wlkp. Uczniowie narażeni byli na przebywanie w wychłodzonych salach lekcyjnych, zwłaszcza na pierwszych godzinach lekcyjnych. Prawo mówi, że temperatura w salach powinna wynosić co najmniej 18 stopni Celsjusza. W innym przypadku, dyrekcja lub organ nadzorujący musi odwołać zajęcia.

+

Aura panująca za oknem pod koniec kwietnia nie sprzyjała siostrom Salezjankom prowadzącym zespół szkół przy Al. Słowackiego w Ostrowie Wlkp. Nieprzyjemna pogoda zbiegła się w czasie z awarią części systemu grzewczego w jednym ze skrzydeł szkoły.

Z informacji, które otrzymaliśmy od informatorów wynikało, że rano temperatura w salach wynosiła 13-14 st. Celsjusza. Brak ogrzewania i 3 stopnie za oknem w ciągu nocy musiało wpływać na wychładzanie się pomieszczeń w szkole.

Zdaniem informatorów, zimno w salach miało już być od poświątecznej środy 19 kwietnia. Wśród pogłosek miały się pojawiać teorie o oszczędnościach ze strony szefostwa szkoły. Inna wersja mówi o rzekomej wypowiedzi, że sezon grzewczy już się skończył.

Niska temperatura miała panować w salach 202, 207 czy 216. Tak samo w świetlicach. Z nieoficjalnych informacji wynika również, że w dzienniczku internetowym miał widnieć komunikat namawiający do przychodzenia w bluzach polarowych na zajęcia.

Ustaliliśmy, że awarii uległa część ogrzewania i następuje niekontrolowany wyciek wody grzewczej. Źródło nie zostało namierzone, dlatego najwygodniej było odłączyć ogrzewanie w całym skrzydle szkoły. Siostrze Dyrektor polecono by znalazła prywatną firmę i by ta naprawiła awarię. Nieoficjalnie miała paść wysoka kwota co zniechęciło siostrę Dyrektor do szybkiej naprawy.

Sprawa została przekazana na ostrowską policję. Funkcjonariusze przybyli na miejsce przyjęli tylko do wiadomości informację o awarii i na tym swoje czynności zakończyli. Nie powiadomili kompetentnego Sanepidu czy sami nie dokonali kontroli temperatur w salach. Niestety policjanci wykazali się ignorancją w zakresie przestrzegania prawa wynikającego z Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach. Wynika z niego, że temperatura w salach nie może być niższa niż 18 stopni Celsjusza.

CZYTAJ  Zaginął 15-latek. Rodzina prosi o pomoc

Temperaturę w czwartek zbadał na wniosek redaktora ostrowski Sanepid. Zmierzono ją około południa, gdy w salach uczniowie nachuchali i osiągnęli dopuszczalną prawem temperaturę.

Próbowaliśmy skontaktować się z siostrą Dyrektor. Ta pierwszego dnia była na spotkaniu. W kolejnych dwóch dniach nikt już nie odbierał szkolnego telefonu.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

74 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Rika
6 lat temu

Za każdym razem kiedy wchodzę do Salezjanek, w oczach tych nauczycieli widzę totalny marazm, brak uśmiechu, brak nawiązania jakiejkolwiek chęci rozmowy z rodzicami. Jako osoba głęboko wierząca, za każdym razem kiedy jestem w murach tej szkoły przechodzi mnie dreszcz jakiś dziwnych negatywnych emocji. Z jednej strony kłóci się tutaj radość i duch Jana Bosko z jakimś wszechogarniającym zdenerwowaniem, niezadowoleniem i nienaturalną wyniosłością. Czasami zastanawiam się co to ma wspólnego z tym czym jest chrześcijaństwo – religia pokory ale i wewnętrznej radości. Gdziekolwiek się wejdzie, wydaję się że patrzą na Ciebie z góry jakbyś była co najmniej w Oxfordzie. Już nie raz słyszę o znerwicowanych dzieciach, przeniesionych uczniach do innych szkół. Pewnie i moją córkę lada chwila przeniosę bo rozczarowanie jest ogromne. Dziwi mnie też wyniosłość niektórych rodziców dumnych z tego że płącą po 60 zł wjeżdżających swoimi suvami prawie na bramę wejściową z miną dumna jak paw – nie daj Boże zwrócić im uwagę…. Boże co za paranoja i hipokryzja.

75thecrow
odpowiada  Rika
6 lat temu

Rika nauki. Jana Bosko niewiele mają wspólnego wykorzystywaniem pracownika, napuszczaniem jednego na drugiego, zakon jest najważniejszy a dopiero dobro innych, idea chrześcijaństwa jest piękna tylko została wypatrzona przez kler do granic. Pięknie mówić tak robić nie, przeczytaj biblię, a zobaczysz jak katolicy się z nią rozminęli a nauczyciele widzą ten cyrk od środka, można powiedzieć to niech się zwolnią tylko oni mają też rodziny na utrzymaniu i wielu kocha to co robi i nikt ich nie wybroni a siostrzyczki mają spadochron zakon wykarmi zakon ubierze

ola
6 lat temu

Pierwsi chrześcijanie też cierpieli i nie narzekali…..Czy naprawdę taka wielka tragedia się stała,że dzieciakom troszkę zimno było? Pomyślcie o tych dzieciach, które na co dzień cierpią z głodu , zimna i wojen…

L
odpowiada  ola
6 lat temu

To polecam przez tydzień posiedzieć w pracy przez 8 godz. w takiej temperaturze , a potem opowie nam Pani jak odczucia i zdrowie. Ok?

ktosik
6 lat temu

posyłałam tam kiedyś dziecko, tragedia i totalna pomyłka połączona z porażka. dziecko ciągle płakało , nabawiło się nerwicy i lęków, rozmowy z nauczycielami nie odnosily żadnych skutków, wrecz przeciwnie było coraz gorzej. albo sie dziecko dostosuje , albo prosze je zabierać.

Riki
6 lat temu

Salezjanki powinny zatrudnić wszystkie nauczycielki, które w ostrowskich szkołach skrzyknięte przez Jandę chodzą ubrane na czarno.

ja
odpowiada  Riki
6 lat temu

tylko słupki, wykresy i osiagniecia mają byc, nie liczy sie dziecko jako człowiek, myśląca i czujaca istota

gieniu
6 lat temu

kliczko przegrał z tym murzynem, jak nienawidze ukraincow biedakow to jego szanuje, moj idol

??????
odpowiada  gieniu
6 lat temu

A Salezjanki co w tym czasie robiły?

winter1
6 lat temu

Siostrzyczki tak KŁAMIECIE aż WAM sie z nosa kurzy a kurzem zostały przykryte dzieci z zimna ,C****aństwo ma krótkie nogi tylko ciekawi mnie że fachowcy i redaktor dali się tak łatwo zbyć i uwierzyli w to oszustwo a działo się tak już od początku zimy gdzie do tego czasu były kontrole a siostrzyczki dalej kasę trzepią na innych należnośćiach jakich a dojććie sami …

katoliczka
6 lat temu

A ja swojego dziecka nie posłałabym do szkoły gdzie się zatrudnia rozwodników.

Schwester
odpowiada  katoliczka
6 lat temu

A tym bardziej podwójnych.

weg
odpowiada  Schwester
6 lat temu

Daremny trud ,to katolik paranoidalny.

Eee
odpowiada  katoliczka
6 lat temu

A powiedz mi , w ktorej szkole nie ma rozwodnikow glupia babo

CIEKAWSKI
6 lat temu

BO WSZYSCY =CZARNUCHY= TO JEDNA RODZINA I W DODATKU NIE DO RUSZENIA BO JAK RUSZYSZ TO =MOCHERY=BEDA GLOSNO KSZYCZEC ==PATOLOGIA==CZY TE CZARNUCHY SA OBYWATELAMI NASZEGO KRAJU -PYTAM-

wera
6 lat temu

A ja swoje drugie dziecko i tak poślę do tej szkoły ,bo jest po prostu dobra.

lena
6 lat temu

Dziwię się ludziom, którzy posyłają tam swoje dzieci, prywatne szkoły w Ostrowie to porażka. Podobnie jest z tą na Kościuszki, płacisz a nawet nie ma normalnej sali gimnastycznej i boiska szkolnego nie mówiąc o sportowym. Płacić nie wiadomo za co? Jeśli idzie o salezjanki to faktycznie poziom nie za wysoki, uczą tam emeryci chcący sobie dorobić do nędznej nauczycielskiej emeryturki, jacyś byli dyrektorzy o nie najlepszej reputacji, zwłaszcza była pani wicedyrektor z II LO, która zasłynęla z tego, że dzieliła środowisko swoich podwładnych. Siostry powinny zwracać większą uwagę, na to kogo przyjmują do pracy.

Iga
odpowiada  lena
6 lat temu

Leno, chciałabyś mieć wypasioną przedwczesną emeryturę dyrektorską i możliwość pracy w Salezjankach i innych szkołach ponadgimnazjalnych. O kwocie odprawy przejścia na wcześniejszą emeryturę nie wspomnę.

Mdm
odpowiada  lena
6 lat temu

Ludzie posyłam dzieci do Salezjanek bo jest to najbezpieczniejsza szkoła w mieście. Poza tym chcą aby dzieci otrzymały zarówno edukację jak i wychowanie. Każdy ma prawo mieć swoje zdanie, po co atakować dobra szkołę, jeśli się nie ma o niej pojęcia. Nie ma sali i boiska, fakt, ale ciekawe że wygrywają większość zawodów sportowych. Nauczyciele i siostry dają z siebie wszystko i to doceniają uczniowie i rodzice.

Mat
odpowiada  lena
6 lat temu

Szkoła na Kościuszki jest bezpłatna.

fret
odpowiada  Mat
6 lat temu

Tere fere, chyba jak zapłacisz w naturze i prześpisz się z właścicielem…

Heheh
odpowiada  lena
6 lat temu

Leno przypominam, że Wisły kijem nie zawrocisz i wyjmij już paluszek. Chyba, że to jakieś gorące uczucie tobą kieruje??

74
0
Napisz co o tym sądziszx