Powiało chłodem u Salezjanek

Od kilku dni panuje chłodna atmosfera w Zespole Szkół Salezjanek w Ostrowie Wlkp. Uczniowie narażeni byli na przebywanie w wychłodzonych salach lekcyjnych, zwłaszcza na pierwszych godzinach lekcyjnych. Prawo mówi, że temperatura w salach powinna wynosić co najmniej 18 stopni Celsjusza. W innym przypadku, dyrekcja lub organ nadzorujący musi odwołać zajęcia.

+

Aura panująca za oknem pod koniec kwietnia nie sprzyjała siostrom Salezjankom prowadzącym zespół szkół przy Al. Słowackiego w Ostrowie Wlkp. Nieprzyjemna pogoda zbiegła się w czasie z awarią części systemu grzewczego w jednym ze skrzydeł szkoły.

Z informacji, które otrzymaliśmy od informatorów wynikało, że rano temperatura w salach wynosiła 13-14 st. Celsjusza. Brak ogrzewania i 3 stopnie za oknem w ciągu nocy musiało wpływać na wychładzanie się pomieszczeń w szkole.

Zdaniem informatorów, zimno w salach miało już być od poświątecznej środy 19 kwietnia. Wśród pogłosek miały się pojawiać teorie o oszczędnościach ze strony szefostwa szkoły. Inna wersja mówi o rzekomej wypowiedzi, że sezon grzewczy już się skończył.

Niska temperatura miała panować w salach 202, 207 czy 216. Tak samo w świetlicach. Z nieoficjalnych informacji wynika również, że w dzienniczku internetowym miał widnieć komunikat namawiający do przychodzenia w bluzach polarowych na zajęcia.

Ustaliliśmy, że awarii uległa część ogrzewania i następuje niekontrolowany wyciek wody grzewczej. Źródło nie zostało namierzone, dlatego najwygodniej było odłączyć ogrzewanie w całym skrzydle szkoły. Siostrze Dyrektor polecono by znalazła prywatną firmę i by ta naprawiła awarię. Nieoficjalnie miała paść wysoka kwota co zniechęciło siostrę Dyrektor do szybkiej naprawy.

Sprawa została przekazana na ostrowską policję. Funkcjonariusze przybyli na miejsce przyjęli tylko do wiadomości informację o awarii i na tym swoje czynności zakończyli. Nie powiadomili kompetentnego Sanepidu czy sami nie dokonali kontroli temperatur w salach. Niestety policjanci wykazali się ignorancją w zakresie przestrzegania prawa wynikającego z Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach. Wynika z niego, że temperatura w salach nie może być niższa niż 18 stopni Celsjusza.

CZYTAJ  Zaginął 15-latek. Rodzina prosi o pomoc

Temperaturę w czwartek zbadał na wniosek redaktora ostrowski Sanepid. Zmierzono ją około południa, gdy w salach uczniowie nachuchali i osiągnęli dopuszczalną prawem temperaturę.

Próbowaliśmy skontaktować się z siostrą Dyrektor. Ta pierwszego dnia była na spotkaniu. W kolejnych dwóch dniach nikt już nie odbierał szkolnego telefonu.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

74 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Suzuki
6 lat temu

Siostra Dyrektor powinna zarządzić dwutygodniową przerwę w zajęciach a następnie przedłużyć rok szkolny o czas przerwy i np. wakacje rozpoczęły by się 10 lipca ot i cała filozofia.

ps
6 lat temu

„Zmierzono ją około południa, gdy w salach uczniowie nachuchali i osiągnęli dopuszczalną”HAHAHAHHAHHA.od dziś nie palę w piecu,tylko powiem rodzinie że mają se nachuchać hahhahah

mario
6 lat temu

Ta szkoła wybudowana i prze Polaków za PRL czy nadal jest naszą własnością ? … tak tylko pytam bo dawno mnie w kraju nie było

Czytelnik
6 lat temu

Siostra dyrektor to Rydzyk na tace dają to napalą

o
6 lat temu

Ta „szkoła” to dziadostwo,składki idą chyba na hulaszczy tryb życia czarnej świty!!!! Zamknąć tę budę!

obywatel
6 lat temu

Niech to szlag ,żółtaczka od lutego !!!! Informacja w kwietniu !!!! Teraz zimno w szkole !!!! Na co jeszcze narażą nasze dzieci, nas samych! !!!!! Co to za rządy w tym
Ostrowie !!!!! Trzeba wreszcie powiadomić Warszawę !!!! Sanepid teraz udaje , że coś robi !!! I co ? Mamy się cieszyć !!!??? A te panie w tych długich sukienkach i ichkkoledzy również w sukienkach gdzie to mają? !!! No gdzie ? ! W czterech literach , a nasze dzieci chorują ma WZW A i teraz jeszcze marzną .szok szok szok

natchniony
6 lat temu

menda jedna kase bierze a nie grzeje boze widzisz i nie grzmisz

Absolwent1
6 lat temu

Gdy ja chodziłem do salezjanek też się to zdarzało i tłumaczono to „końcem sezonu grzewczego”.

Kim Dzong Grzywocz.
6 lat temu

Zamknąć tę siostrę powinni!!! To karygodne, zeby dzieci w takich salach siedzialy… Gorzej niż w tych obozach… tam przynajmniej koce dostawali, a siostra dyrektor nawet o ciepłej herbacie dla uczniów nie pomyślała… WIDAĆ JAK DOBRZE PIENIĘDZMI ZE SKŁADEK 50 zł + co łaska zarządza!!!!

ps
odpowiada  Kim Dzong Grzywocz.
6 lat temu

Trza se było nachuchać!

Rydzyk
6 lat temu

Mam wrażenie, że ta siostra dyrektor zachowuje się jak ojciec dyrektor z Torunia.

RASZ
odpowiada  Rydzyk
6 lat temu

BO to jedna i ta sama FIRMA

1 2 3 5
74
0
Napisz co o tym sądziszx