Powstaje kładka na ul. Poznańskiej

Udostępnij
Tweet

Trwa budowa kładki dla pieszych i rowerzystów przy ulicy Poznańskiej. Zamontowana została wytrzymała konstrukcja ze stalowych dźwigarów. Kolejnym etapem będzie montaż drewnianej nawierzchni. Rozwiązanie takie znacząco poprawi bezpieczeństwo w tym miejscu. Do tej pory piesi i rowerzyści poruszają się bowiem chodnikiem przy ruchliwej ulicy, na której pojazdy osiągają często znaczne prędkości. Szeroka kładka pozwoli na spokojny i bezpieczny przejazd nad Ołobokiem.

+

Inwestycje realizuje Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe GRAL Elżbieta Grala z Baranowa, która złożyła najkorzystniejszą, opiewającą na 354 240 złotych, ofertę w przetargu ogłoszonym przez Miejski Zarząd Dróg. Okres gwarancji na prace budowlane, który zaproponowała firma to 60 miesięcy.

– Inwestycja polega na wykonaniu nawierzchni z kostki betonowej, która zostanie ułożona do kładki oraz na robotach mostowych, które obejmowały wykonanie elementów betonowych, a także montaż stalowych dźwigarów – prace te zostały już zakończone. W kolejnym etapie ułożone zostaną krawężniki z drewna sosnowego oraz nawierzchnia z pojedynczych bali drewna. Zamontowana zostanie również drewniana poręcz – wymienia Marcin Wieruchowski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg.

Miejska inwestycja ma poprawić bezpieczeństwo w tym miejscu.

– Zajęliśmy się tym problemem również ze względu na sygnały mieszkańców tego rejonu przekazywane przez przewodniczącego osiedla Parcele Zacharzewskie Alojzego Motylewskiego, który jest także radnym miejskim. W tym miejscu piesi i rowerzyści przemieszczają się blisko niekiedy bardzo szybko jeżdżących samochodów. Może to doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji. Nie chcemy jednak czekać, aż coś złego się stanie, stąd decyzja o budowie kładki. Prace budowlane zakończą się w maju tego roku. Już niebawem będzie można bezpiecznie przemieszczać się nad Ołobokiem – zapewnia Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego. – Do tego czasu apeluję do przechodniów i rowerzystów korzystających z istniejącego przejścia o zachowanie ostrożności.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

35 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Karol
6 lat temu

Kiedy będą „światłą” na skrzyżowaniu Bema – Krotoszyńska! Na razie wyjechać z Bema to tragedia!

Karol
6 lat temu

Lepiej wreszcie zbudować drogę z ul. Młyńskiej do Galerii. Mieszkańcy z TEJ strony mają dosyć duszenia się pod mostem Krotoszyńskim!!!!!

Adam
6 lat temu

Obok kładki powstała samoobsługowa myjnia samochodowa bezpośrednio przy Ołoboku. Chemia + oleje spływają prosto do rzeczki, bo…nie maja innego wyjścia. Jak wiemy woda ZAWSZE spływa do rzek i do Bałtyku…Kto wydał zezwolenie na myjnię w tym miejscu?

Legend
6 lat temu

Rząd PiS, na który głosowałem najbardziej przekonał mnie do siebie tym, że nie przyjął i nie przyjmie do Polski nielegalnych imigrantów.

Karol
odpowiada  Legend
6 lat temu

Dokładniej – ISLAMISTÓW!

bartek j
6 lat temu

tylko kasa za free, kazdy to lubi, polak to łoszust i zlodziej, 99procent bo taka polska bieda

rr
6 lat temu

super ze bedzie ta kladka , ale cena masakra !!

Roman Tyk
6 lat temu

niePOradni co tak mało hejtu? na obowiązkowej pielgrzymce jesteście? „krula” ojropy witacie?

???
odpowiada  Roman Tyk
6 lat temu

Ciebie płodził pijany NKWDzista ?

ONLY-YOU
odpowiada  Roman Tyk
6 lat temu

KRÓL jest jeden, to TUSK. reszta to KRULE, bezzębne karły wracające z miesięcznej pielgrzymki smoleńskiej. Takie są fakty.

Komentarz
odpowiada  ONLY-YOU
6 lat temu

Jesteś chory psychicznie – to fakt.
Ten człowiek jest odpowiedzialny za niezliczoną ilość afer za jego rządów, afer w których Polacy byli okradani i ośmieszani na wiele sposobów.
Ale Ciebie to nie obchodzi i nie dotyczy, dodatkowo donosił na swoją ojczyznę za granicę i nasyłał/ nasyła zagraniczne komisje żeby nękały Polskę i Polaków.
Próbował brać udział w obaleniu legalnie i demokratycznie wybranego rządu.
Ten człowiek na prawdę nie jest mile widziane w Polsce, no może poza jego chorymi psychicznie „zwolennikami” z oszustem i manipulantem Kijowskim na czele …
Jako „nasz” człowiek w Europie co zrobił żeby było nam lepiej ?!
Cały czas tylko opowiada swoim nowym kolegom klepiąc ich po plecach jak to w Polsce jest źle, ludzie są prześladowani przez rząd i tym podobne brednie.
Nie poradził sobie z największym kryzysem imigracyjnym na świecie i jeszcze wiele by wymieniać.
Jest po prostu rudy, w przenośni i dosłownie !!!

( ͡° ͜ʖ ͡°)
odpowiada  Komentarz
6 lat temu

Donald Tusk „zdezerterował” do Brukseli i poniósł sromotną „klęskę” wygrywając jednogłośnie wybory na jedno z najważniejszych stanowisk w Europie o interesy Europy dba bo do tego jest powołany o czym świadczy wynik reelekcji. Nie wiem dlaczego liczony był głos delegacji PiSu dający wynik 27:1).PO-PSL rządziło 4 lata+następne 4lata z woli suwerena! Ja cię okradali to dlaczego siedziałeś potulnie jak baran. Do listy spraw okradania Polaków dodajmy Ruch, SKOK, Lux Veritas -tak na początek do pilnego wyjaśnienia!
Donald Tusk to największy Polak od czasów JP2 i Wałęsy,umie nie tylko przewodzić
Europie ale i potrafi pomalować komin. A kaczyści to teoretycy od malowania studni od środka a JK nie potrafiłby pomalować czegokolwiek. Kaczor kompletny świr, kreujący się na marszałka Piłsudskiego, choć nie ma pojęcia o niczym poza dzieleniem ludzi. A do tego bez honoru, bo chce rządzić, ale wysługując się innymi, żeby samemu nie ponosić odpowiedzialności za nic. Trąbi o uczciwości, choć najuczciwiej byłoby, gdyby po wygranych przez PiS wyborach objął stanowisko premiera jako szef zwycięskiej partii. Tymczasem siedzi w swojej dziupli, strzeżony przez opłacanych przez NAS ochroniarzy, i śmieje się w kułak. No a tego chcieli, wyborcy? A teraz mamy rok gnoju które pobiło te 8 lat -komuna pisowska wykończy Polaków. Kaczpospolita Smoleńska ma już bliżej niż dalej,
ale za nim wyda ostatnie tchnienie niezły cyrk jeszcze Polakom odstawi. Niestety większość pislamistów nie myśli z natury, a pozostała część ich wyborców wyłącza myślenie, jak usłyszy słowo „kasa za free”…
pull up, pull up ciulu. KWA KWA! KWAKWA TWA!!!

kefir
odpowiada  ( ͡° ͜ʖ ͡°)
6 lat temu

Gierek, Stalin, Breżniew to osobistości wybrane w podobnym trybie wyborczym co Tusk. I nie jestem kaczystą. Dla mnie śp. Kaczyński jest zdrajcą, zrzekł się suwerenności Państwa Polskiego na rzecz bycia gubernią Unii Europejskiej. legendarne, ale mające wiele w sobie prawdy, dopłaty 200zł do hektara. Szkopy zrobiły go na szaro bez mydła. Nie musiał podpisywać, nie miał pistoletu przy skroni jak prezydent Czechosłowacji w 1938. A jednak podpisał. Tusek jest jeszcze gorszy, bo zachęcał, groził, szantażował. Swoje dzieci świetnie ulokował na synekurach, co samo w sobie nie jest przestępstwem, tyle, że jednak . sporo dowodów wskazuje, że do przestępstw mogło w tym ustawianiu dojść. W normalnym państwie obaj by wisieli.

Komentarz
odpowiada  ( ͡° ͜ʖ ͡°)
6 lat temu

Myślisz, że jak się rozpisałeś to Twoje jakże rzeczowe „argumenty” są prawdziwe, a to nie prawda.
Tusk został ponownie wybrany przez elity brukselskie i im podobnych, którzy są zupełnie oderwani od rzeczywistości, żyją w swoich apartamentowcach, zamkniętych i ochranianych osiedlach i kompletnie nie wiedzą, a nawet pewnie nie chcą wiedzieć jakie są problemy normalnych obywateli.
A problemów na zachodzie europy jest coraz więcej, ilość przestępstw popełnianych przez nielegalnych imigrantów i innych przybyszów z krajów afrykańskich stale rośnie, dużo jest tuszowanych przez władze i media …
Nigdy ja, ani nikt z mojej rodziny nie głosował na PO i innych anty polaków na usługach zachodnich państw !!!
Tusk został wybrany ponownie bo po prostu wchodził i wchodzi w d*** ważnym ludziom z Merkel na czele, taka jest prawda i nic tego nie zmieni.
Unia z Tuskiem na czele nie chce sobie poradzić z poważnym problem jakim jest nadmierna migracja z Afryki do europy, a wręcz udają że problemu nie ma. Wolą wysyłać śmieszne komisje z anty polakiem Timmermansem na czele do Polski bo przecież u nas zagrożeń jest pełno.
Wiedziałem, że z Wami jest coś nie tak, ale teraz to już macie jakieś fobie, wszędzie widzicie jakieś wyssane z palca zagrożenia, wręcz na każdym kroku … Te Wasze fobie są już nudne i żałosne.
A wiesz co robią dzisiaj normalni Polacy ? Pewnie nie wiesz, to Ci powiem.
Normlani Polacy chodzą do normalnie do pracy i zarabiają na utrzymanie rodziny, a Wy szukacie dziury w całym.
A KWIK, KWIK to sami właśnie robicie po przegranych wyborach i oderwaniu od koryta, co wciąż za mało ?!

win
odpowiada  ( ͡° ͜ʖ ͡°)
6 lat temu

Ciekawe ,że te pisowskie barany się Tuska tak boja ,coś w tym jest? Gdyby nie był ważny to by nic nie mówiły hieny pisowskie. A kaczor jeszcze z jednego łomotu się nie pozbierał, a wrzeszczy o drugi.

czytelnik
odpowiada  ONLY-YOU
6 lat temu

Tusk tworzy spektakl, Kaczyński tworzy kabaret -każdy tworzy co potrafi…

fuks
odpowiada  ONLY-YOU
6 lat temu

Kto zdrów na głowę kpi z „dobrej zmiany”,
gdyż jest to przekręt niesłychany…
Wie o tym nawet każdy głupi,
że „ciemny lud” ich kłamstwa kupił.

Choć pókim żywi ona nie zginie,
wmówiono im: „Polska w ruinie”.
Zaś nie zdziwiło żadnego Osła,
że z ruin w dzień się ona podniosła.

Wmawiano także każdego rana,
że Polska „klęczy na kolanach”.
I choć kolana miała zdrowe,
powstając nieźle walnęła w głowę.

A również, z wrażeń mnie głowa boli,
bo mi wmówili, że jest w niewoli.
I przed oczami wskazali ciemność,
gdyż straciliśmy suwerenność.

Więc jak C****ka patrzę w dłonie
i widzę w nich, że Polska tonie.
Lecz nie ostrzegę „ciemnej miernoty”,
gdyż Polska tonie w morzu głupoty…

Karol
odpowiada  ONLY-YOU
6 lat temu

Jesteś ślepy czy głupi? Wpisz sobie w google: afery platformy obywatelskiej”!!!

Komentarz
odpowiada  Karol
6 lat temu

Nie wpiszą bo oni udają, że żadnych afer nie było 😉
To są „ludzie” z rodzaju tych co widzą tylko to co chcą widzieć, im nic nie wytłumaczysz.
Lepiej ich olać, niech sobie kwiczą dalej hah

35
0
Napisz co o tym sądziszx