Ostrów obchodzi Dzień Ziemi

Przypominamy, 22 kwietnia 2017 o godz. 11.00 na ostrowskim Rynku zainaugurowane zostaną miejskie obchody Dnia Ziemi – w tym roku pod hasłem „W kierunku natury”. – Już dziś zapraszam wszystkich mieszkańców miasta do spędzenia razem z nami sobotniego południa. Będą liczne atrakcje dla dzieci, młodzieży, a także osób starszych – mówi prezydent Beata Klimek.

+

Na dzieci i młodzież czekać będą konkurencje przygotowane przez Fundację Ekologiczną „Arka”, m.in. Zielone Miasto, Kula Ziemska czy Koło Rowerowe.

– Poprzez przygotowane różnego rodzaju zabawy i konkurencje będziemy chcieli wspólnie z Fundacją „Arka” pokazać jak bardzo zanieczyszczona jest nasza planeta. Uczestnicy zabawy z kartonów zbudują Zielone Miasto pełne drzew i kwiatów oraz oczyszczą Kulę Ziemską z różnego rodzaju odpadów. Dzieci otrzymają również Koła Rowerowe, z których ułożą serce – wyjaśnia Ewa Kasperek, kierownik Referatu Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim

Ponadto odbędzie się Happening „Rower Pomaga” i „Ziemia w naszych rękach”. Na ostrowski Rynek zawita kolorowy autobus Miejskiego Zakładu Komunikacji. Na stoisku Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami oraz ZOiGO „MZO” przygotowane zostaną liczne atrakcje dla najmłodszych m.in. rebusy, układanie klocków i puzzli magnetycznych oraz wiele innych niespodzianek.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Madziak22
6 lat temu

Co za pomysl na rynku organizować dzień Ziemi. Takie cos powinno byc organizowane na piaskach czy w parku a nie przed ratuszem na bruku. Majostaszki na piaskach a Dzień Ziemi w miescie i.to jeszcze w dzien gdzie nie ma strefy parkingowej i wiele osob moze przyjechac na zakupy. Jak zawsze pomysly imprezowe pomagaja sprzedawca.

1
0
Napisz co o tym sądziszx